octavia egr valfi,lamda sensörü,motor ışığı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia egr valfi,lamda sensörü,motor ışığı

İleti skodacı » 12 May 2007, 00:07

guvenxoca aracının gösterge panelinde yanan lamba motor arıza lambası anladığım kadarıyla...ilgili arızaya sebebiyet veren parça lambda sensörü...(zannedersem aracında 2 ad. lam. sensörü var....katalitik konvektör öncesimi? sonrasımı?bunu hala belirtmedin...)ilgili durumun kavrama(debriyaj)sorunu ile bir bağlantısını kuramıyorum....egr valfin bu arada ne zaman değişti?valfte yağ kaçağı var mıydı?hararet müşürü neden değişti?önceden dediğim gibi egr valfi ile egzoz gazı devir daim valfi farklı parçalar değil...senin aracın sade ve sadece egr yani egzoz gazı geri dönüş valfi değişmiş.not:97 oktan yakıt alıyorsan artık alma,95 oktan yakıt al güvenilir bir yerden...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 12 May 2007, 00:31

skodacı ,dediklerine göre konvektör öncesi lamda sensörü egr valfi bir ay önce değişti ,yağ kaçağı yoktu ,hararet müşürünü niye değiştirdiklerini bilmiyorum valla ama iyice sinir etti motor ışığı . motor ışığını iptal etme şansımız varmı ?sigortasını filan söksem sönermi??
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 12 May 2007, 00:36

guvenxoca aracının sorununu tam olarak ifade edemiyorsun?1 ay önce sadece egr valfi değişmemişmiydi?lamda sondasıda mı değişti?hararet müşürünün neden değiştiğini bilmiyormusun?bu şekilde sorunlarına çözüm bulamayız veya şahsım adına bulamam...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 12 May 2007, 00:57

skodacı kardeş,sadece egr valfi değişti,ön lamda sensörü ve egzoz gazı devirdaim valfi hata veriyordu,usta çıkarıp temizleyip taktığını söyledi bu arada hararet müşürü niye değişti gerçekten bilmiyorum,heralde o da arıza veriyodu,yakıt tüketiminde çok bir artış olmasada heralde sorun senin dediğin gibi lamda sensöründe,bu arada egr valfi ile egzoz gazı değişim valfinin aynı şey olduğuna eminmisin,çünkü onun için bana 350 ytl gibi ayrı bir fiyat vermişlerdi
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 12 May 2007, 01:20

guvenxoca yetkili servise tekrar gitmeni ve aracını cihaza bağlatmanı tavsiye ediyorum.bakalım ne diyecekler,söylediklerini buraya aktar...önce teşhis...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 13 May 2007, 02:45

kardeş bu arada aklıma geldi kışa girerken bir arkadaşımın önerisi üzerine benzine würth 'ün enjektör temizleme katkısı kattım,faydalı olur kurumları temizler dedim bide würth gibi büyük ve kaliteli marka olunca mahsuru veya zararı olmaz diyerek kullandım,acaba bütün bu arızaların sebebi daha doğrusu başlangıç nedeni olabilirmi yani enjektörlerdeki kurumları egzoza veya lambda sensörüne taşıyarak bozabilirmi?
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 13 May 2007, 02:53

yanlış yapmışsın kardeş...bu tür işlemler bana göre bir para tuzağı...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 13 May 2007, 03:04

ya parasında değilim,sonradan başımıza açtıkları malum,madde pahalı değilde sonrası görüldüğü üzere baya pahalı oldu dahada olacak gibi..
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 15 May 2007, 20:18

bu arada mutlu son...
motor ışığı bugün kendi kendine söndü ne oldu bende anlamadım

bakalım bir daha ne zaman yanacak, demekki fazla kafaya takmamak lazımmış...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 15 May 2007, 22:58

guvenxoca hazır kampanya da varken yetkili servise gidip lamba söndükten sonraki haliyle bağlansın bir cihaza,bakalım cihaz ne diyecek...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 15 May 2007, 23:01

valla lamba söndü skodacı, ama dediğin gibi 26 mayısta götürcem  komple bakıma sokcam, onuda birdaha sorarım nasıl olduda kendi kendine söndü diye

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir