Kaza Yaptım Nerede Yaptırsam?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kaza Yaptım Nerede Yaptırsam?

İleti oguz » 05 Şub 2010, 19:47

[quote="adilektasli"][quote="oguz"]

küçük gibi gorunsede ustada guzel bi mebla ister kıvrımlı bi bölge cünkü. bunu kaskonuzu bozmanız için söylemiyorum. bozarsanız tampondada bi anormallik varsa ikisini birden degişirsiniz demek istedim sadece. burdanda tam yorum yapmak yanlıs oluyo

[/QUOTE]
Olsun Düzce'den de yorum yapmanın bir sakıncası yok Big%20smile
Bana kalsa servis değiştirsin derim ama satarken büyük sııntı.
[/QUOTE]

abi inanırmısın ilk yorumum tam senin düşüncen gibiydi. yazacaktım git abi bi ustada yaptır aracın hasarlı degişenli gorunmesin diye. sonradan dedim şimdi bunu yazarım biri der kardeşim böyle arabaları ustalarda heba edecekseniz ustaya elletilirmi felan diye biri çatar diye yazmadım :D

ben benim kazada kasko felan bozmadım gittim ustada yaptırdım aradaki farkı siz dahi anlayamassınız. çoğu kişi değiştirdim sandı. alacak olanda anlamaz. ben söylerim zaten böyle böyle oldu yapıldı diye de zaten artık öyle bi derdim de kalmadı :D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti adilektasli » 05 Şub 2010, 19:48

Bakalım TRAMER den ne çıkacak.
Bu arada birde tutanağımız var. Ben diyorum ki orada:

"Sola dönmek için kavşağa göirdim. Yanımda otobüsü gördüm. Sıkışacağımı düşünüp durdum Otobüs önce sürttü sonra durdu."

Otobüs şöförü şöyle diyor:

"Falanca istikamete giderken sol orta ile sol arka tekerlek arasında skoda sıkıştı"

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti oguz » 05 Şub 2010, 19:50

[quote="adilektasli"]Bakalım TRAMER den ne çıkacak.
Bu arada birde tutanağımız var. Ben diyorum ki orada:

"Sola dönmek için kavşağa göirdim. Yanımda otobüsü gördüm. Sıkışacağımı düşünüp durdum Otobüs önce sürttü sonra durdu."

Otobüs şöförü şöyle diyor:

"Falanca istikamete giderken sol orta ile sol arka tekerlek arasında skoda sıkıştı"

[/QUOTE]

ironik bi durum skoda kendi kendinemi sıkısmıs acaba oraya :D

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti shumenli » 05 Şub 2010, 19:54

İyide otobüs şöförü sola mı dönüyor? Yoksa karşıya mı geçiyor? Yani her ikisinde de şerit ihlali nedeniyle bence hatalı
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti adilektasli » 05 Şub 2010, 19:56

[quote="oguz"][quote="adilektasli"][quote="oguz"]

küçük gibi gorunsede ustada guzel bi mebla ister kıvrımlı bi bölge cünkü. bunu kaskonuzu bozmanız için söylemiyorum. bozarsanız tampondada bi anormallik varsa ikisini birden degişirsiniz demek istedim sadece. burdanda tam yorum yapmak yanlıs oluyo

[/QUOTE]
Olsun Düzce'den de yorum yapmanın bir sakıncası yok Big%20smile
Bana kalsa servis değiştirsin derim ama satarken büyük sııntı.
[/QUOTE]

abi inanırmısın ilk yorumum tam senin düşüncen gibiydi. yazacaktım git abi bi ustada yaptır aracın hasarlı degişenli gorunmesin diye. sonradan dedim şimdi bunu yazarım biri der kardeşim böyle arabaları ustalarda heba edecekseniz ustaya elletilirmi felan diye biri çatar diye yazmadım :D

ben benim kazada kasko felan bozmadım gittim ustada yaptırdım aradaki farkı siz dahi anlayamassınız. çoğu kişi değiştirdim sandı. alacak olanda anlamaz. ben söylerim zaten böyle böyle oldu yapıldı diye de zaten artık öyle bi derdim de kalmadı :D
[/QUOTE]
Hah şimdi oldu kardeşim. Sanayide güvenilir bir ustam var. Onun da tanıdığı boya-kaporta servisi var tabiki. Onlara güvenim tam.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 05 Şub 2010, 19:57

[quote="shumenli"]İyide otobüs şöförü sola mı dönüyor? Yoksa karşıya mı geçiyor? Yani her ikisinde de şerit ihlali nedeniyle bence hatalı [/QUOTE]

Karşıya gidiyordu. Ama tutanakta görüş kısmına soldaki sokağın adını yazdı.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 05 Şub 2010, 20:06

dostum çok geçmiş olsun. otobüslere çok dikkat etmek lazım. genelde hem sinyal vermiyorlar hem de uzun araç oldukları için dıştan alıyorlar böyle kazalar çok oluyor.

bak benim de kardeşim arabayı sürttürdü geçenlerde. resmi yükledim. çizik sağ arka kapıdan başlıyor ve arka çamurluğun yaklaşık sonuna kadar gidiyor (takriben 1,5 m falan). ÜNALDI SKODA'ya yaptırdım şaşmazda. ellerine sağlık adamların hiç belli olmuyor gerçekten. kasko ile anlaşmalı servis. herşeyi hallettiler. bugün de teslim aldım arabayı.

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti demir_01 » 05 Şub 2010, 20:10

kaskosu ıvırı zıvırı varsa ankaradada yaşıyorsanız.ZEKİ ÜNALDI diyorum.forumdan hakanerdoganın arabası orada yapıldı.gerreklı bılgılerı hakan sızınle paylasır
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 05 Şub 2010, 20:17

Geçmiş olsun.Düzeltip boyatmanızı öneririm..Trafik suçu %50 %50 verecektir sanırım..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Balki, Burak » 05 Şub 2010, 20:25

Allah beterinden saklasın. Büyük birşey yokmuş gibi gözüküyor.Bence hiç kargoyla uğraşmayın.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti oguz » 05 Şub 2010, 20:35

saglam bi ustan varsa abi boyacı ve kaportacı olaraktan 2 tane eder super olur. zaten artık boya kodları ile boyayı aldıklarından fark anlasılmaz. ama şöyle bi durum var. adamın elinde boya varsa fiyat uygun olur. ama adamın elinde boya yoksa (yani sizin boya kodlu boyanızdan) ozaman tuzlu olabiliyor. nedeni ise sürdüğü astar + boya bizim aracların boyası için olanlar yani cok pahalı. küçücük yer deyipde karsınıza 100+ bi ucret cıkarsa sakın şaşırmayın.

bu benim kazanın resmi. pasta cila haric 300tl vermiştim. benim komple tampon boyandı ve arka stopun kenarı boyandı (resimler 1. ve 2. sayfada)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodaizm » 05 Şub 2010, 20:46

Geçmiş olsun.  Kaza önemsiz bir hasar.  Tamponda hiç bir hasar yok ama boyanması gerek. Önce kaskonuz Autoking'i  kapsıyorsa tamponu orada yaptırın. Cebinizden hiç para çıkmaz. Kaportayı ise iyi bir ustanız varsa değiştirmeden düzelttirin. Ustanız yok ise servisten yaptırın onlar renk konusunda hiç bir farklılık yapmaz.  Buraya kadar sizden para çıkması durumu idi.
   Eger karşı taraf suçlu çıkarsa: Yine serviste yaptırın ve çamurluğu değiştirin   Tamponunda orada boyatın. Eskisi gibi olacaktır.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti umutkubat » 06 Şub 2010, 01:08

Geçmiş olsun..
Hasar çamurluğun küçük bir kısmında buna rağmen yetkili servis çamurluğu değiştiriyor mu? Onarılamayacak kadar kötü değil gibi çamurluk. Ayrıca aracın yetkili servis dışında yaptırılması garanti durumunu etkileyebilir mi acaba?
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti fmaka » 06 Şub 2010, 01:46

geçmiş olsun.
kasko ufak kaz avuruk vb lerini karşılıyorsa özelde halledebilirsiniz.servis mutlaka parça değişimi yapar.

mutlaka kaza fotoları elınızde olsun.satarken nasıl bı hasar aldıgını gösteririsiniz.

Allah tekrarını  yaşatmasın.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti somet » 06 Şub 2010, 03:22

geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
somet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa

İleti hakanerdogan » 06 Şub 2010, 03:31

Geçmiş olsun, ben 2. el gibi bi sorunsalım olmadığından değişmeyi yeğledim her parçasını Zeki Ünaldı'da, temiz çalışırlar. Ama satacaksanız ne yapın edin değiştirmeyin. Gerçi kazamda ben suçsuzdum karşı taraf ödedi, burda öyle bir şey çıkacağını sanmam, arka kısımdan çarptığınız için kusursuz sıyırmanız zor. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti balarest » 06 Şub 2010, 10:47

gecmıs olsun trafık sıgortası karı tarafı oder suc oranı nasıl verıldı
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti adilektasli » 06 Şub 2010, 11:44

[quote="selcukbaglar"]gecmıs olsun trafık sıgortası karı tarafı oder suc oranı nasıl verıldı[/QUOTE]

Tutanağı biz tuttuk. Suç oranını TRAMER belirleyecek.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir