Araç rölentide stop ediyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Araç rölentide stop ediyor.

İleti minan » 13 Şub 2010, 11:44

Arkadaşlar 2 ay önce sıfır octavia tour aldım. Alırken zavoli lpg taktırdım. Ayagımı gazdan çektiğimde araç rölentide sabit durmuyor, silkeliyor. Sonrada ya stop ediyor, yada toparlayıp kend kendine gaz veriyor.Bunu lpg'de yapıyor, ama benzindede ufaktan benzeri bir şey yapıyor. Serviste arıza bulamıyorlar. Bukonuda bilgisi olan var mı?

minan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Disco Mralı » 13 Şub 2010, 12:48

serviste öyle şeyleri bulamazlar her zaman kesin makinaya bağlayıp abi yok abi bunda bişey demişlerdir...Yalan söylüyorlar...Olan bir şeyi olmamış gibi gösterirler ... Sen ondan sanayide ii bi usta bakmaya bak abi...Keske sıfır arabaya gaz taktırmasadın ama olmuş bir ker...e
Disco Mralı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dawerw » 13 Şub 2010, 16:38

kardeş geçmiş olsun sorun gözünü korkutmasın sanırım kalibraston sıkıntısından kaynaklanıyor. kış aylarında tüp ayarını tutturmak zor. erken geçmesin araba tüpe kar etmek için ilk geçiş ısısını düşürttürme. tüp takan yer bir daha baksın. sorununu iyi bir kalbirasyonla çözerler.
dawerw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 13 Şub 2010, 17:07

bence o işin ısıyla alakası pek yok. benım yaz kış 28 derece çok şükür sorunsuzca gecıyor. LPG sistem montajı , buji uygunsuzlugu , enjektorlerın uygunsuzlugu belkı beyındeki bir problem hepsi yapabılır bu arızayı.. benımde ılk taktırdıgımda bu sekılde arıza verdı ılk once orjınal buji cıkarlıp lpg ye uygun buji takıldı sonra enjektorler deıstırıldı. şimdi tıkır tıkır kullanıyorum
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti Powerfull2 » 09 Mar 2010, 02:30

geçmiş olsun kardeşim çok üzüldüm. İnşallah hemen bulursun sorunu. Tabiki lpg sistemini, ve enjenktorlerın manıfolda gırıs kısımlarını yenıden kontrol ettır. "ısınınca da aynı problemı verıyorsa" 
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Collection Plus 2004

İleti Powerfull2 » 09 Mar 2010, 02:34

Bu arada lpg yi düzelttirmen ıcın benzınde sorunsuz olması gerekıyor her zaman bunu sakın unutma. Eger benzınde sorun var ıse adaptasyondan sonra lpg sıstemını yenıden ayarlat. cunku lpg benzındekı degerlerı okuduktan sonra kopyalar aynı işlemi lpg ye okur.
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Octavia Collection Plus 2004

İleti delidolu » 09 Mar 2010, 03:24

[quote="BaTeRRiiSStt"]bence o işin ısıyla alakası pek yok. benım yaz kış 28 derece çok şükür sorunsuzca gecıyor. LPG sistem montajı , buji uygunsuzlugu , enjektorlerın uygunsuzlugu belkı beyındeki bir problem hepsi yapabılır bu arızayı.. benımde ılk taktırdıgımda bu sekılde arıza verdı ılk once orjınal buji cıkarlıp lpg ye uygun buji takıldı sonra enjektorler deıstırıldı. şimdi tıkır tıkır kullanıyorum[/QUOTE]

"lpg ye uygun buji takıldı " derken neyi kastettiğinizi 1az daha açar mısınız?
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir