Akü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Akü

İleti feyzahid » 22 Şub 2010, 07:41

Arkadaşlar dün aracımın parklarını açık unutmuşum. (Eski arabamdan sonra buna hala alışamadım. ) 3 saat sonrasında gittiğimde araba çalışmadı. Göstergeler sıfırladı. Mecburen vurdurmak zorunda kaldım. Evde eski arabamdan kalan daha garantisi devam eden 72 amperlik povver marka aküm vardı onu takmak istedim ama açıkçası aracın üzerindeki aküyü sökemedim. Birde bu aküyü bizim araca bağlayabilir miyi. Üst tarafın şekli biraz değişik geldi. O kutu bu aküye olur mu acaba? Bir bilen cevaplarsa sevinirim.

feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti goksu » 22 Şub 2010, 11:59

72A herhangi bir aküyü bağlayabilirsiniz, hepsi uyar. Ancak şöyle bir durum var, o aküyü evde şarzda tutmuyorsanız büyük ihtimalle boşalmıştır. Tamamen boşalan ve bir süre bu şekilde bekleyen bir akünün eski sağlığına kavuşması zordur. O yüzden aküler asla şarzsız bırakılmamalıdır.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti kobalt » 22 Şub 2010, 12:08

Öncelikle aracınızı vurdurarak çalıştırmanız sonrasında herhangi bir zarar görmemesi şansınız olmuş.Akü yeniyse büyük olasılıkla henüz doludur,bunu üzerindeki küçük bir delikten bakarakta görebilmeniz gerek,akü düz bir zemindeyken o küçük delikten bakın içerisi yeşilse akü doludur.O akü üzerindeki kısım tam yerine oturmasada olur önemli olan kutup başlarını bağlamanız.
kobalt
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir