Octavia 2010

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia 2010

İleti tivoli » 25 Şub 2010, 23:38

bi tane daha makyajlı kasa çıkacak demedim ki zaten Smile skoda bu modeli piyasaya "facelift" olarak sundu.. çıkarılacak yeni model facelift'ten sonra ana model olacaktır ve buda "octavia 3" olarak tanıtılacak ve piyasaya sürülecektir

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti quickcan » 25 Şub 2010, 23:46

pardon ben yanlış anlamışım..Embarrassed

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti tivoli » 25 Şub 2010, 23:53

[quote="quickcan"]pardon ben yanlış anlamışım..Embarrassed [/QUOTE]

estağfurullah dostum.. hayırlı kandiller Smile
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 25 Şub 2010, 23:59

sizinde kandiliniz mübarek olsun..Smile

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti delidolu » 26 Şub 2010, 00:13

[quote="tivoli"]

bi tane daha makyajlı kasa çıkacak demedim ki zaten Smile skoda bu modeli piyasaya "facelift" olarak sundu.. çıkarılacak yeni model facelift'ten sonra ana model olacaktır ve buda "octavia 3" olarak tanıtılacak ve piyasaya sürülecektir

[/QUOTE]
geçen gün and skodanın sıfır araç bölümünde bu facelift kasadan (a5 facelift) sonra artık yakında a6 kasayı çıkarırlar biz ancak o zama bu facelift a5 kasaları alabiliriz diye söyleyince adam elinin havada salladı, yani daha a6 ya kim öle kim kala der gibi bi hali vardı....
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti AlperURHAN » 26 Şub 2010, 01:33

[quote="alpino"] inadına makyajsız A5 [/QUOTE] sonuna kadar
AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper URHAN
Nereden: Isparta
Arabanız: octavia A5 1.6 FSI ELEGANCE

İleti tivoli » 26 Şub 2010, 16:24

[quote="delidolu"][quote="tivoli"]

[/QUOTE]
geçen gün and skodanın sıfır araç bölümünde bu facelift kasadan (a5 facelift) sonra artık yakında a6 kasayı çıkarırlar biz ancak o zama bu facelift a5 kasaları alabiliriz diye söyleyince adam elinin havada salladı, yani daha a6 ya kim öle kim kala der gibi bi hali vardı....[/QUOTE]
inşaallah  :)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isikayhan » 26 Şub 2010, 18:53

[quote="delidolu"][quote="tivoli"]

[/QUOTE]
geçen gün and skodanın sıfır araç bölümünde bu facelift kasadan (a5 facelift) sonra artık yakında a6 kasayı çıkarırlar biz ancak o zama bu facelift a5 kasaları alabiliriz diye söyleyince adam elinin havada salladı, yani daha a6 ya kim öle kim kala der gibi bi hali vardı....[/QUOTE]

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti tivoli » 26 Şub 2010, 20:17

[quote="isikayhan"][quote="delidolu"][quote="tivoli"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

İŞTE BUDUR Smile
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dogmatik » 28 Şub 2010, 16:01

Makyajlı kasa deyip duruyorsunuzda makyaj yemiş bir hali yok bence.Kasa büyüklüğü farklı , kullanılan motorlar 1.6 dışında farklı, kokpiti tamamen  farklı.Bana göre makyaj değil yeni kasadır.
dogmatik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isikayhan » 28 Şub 2010, 16:30

[quote="dogmatik"]Makyajlı kasa deyip duruyorsunuzda makyaj yemiş bir hali yok bence.Kasa büyüklüğü farklı , kullanılan motorlar 1.6 dışında farklı, kokpiti tamamen  farklı.Bana göre makyaj değil yeni kasadır.
[/QUOTE]

http://www.skoda.com.tr/new/basinbulten ... etay&ID=22

Makyajlı Octavia’nın Dünya lansmanı Ekim 2008’de gerçekleştirildi ve Türkiye pazarından Mart 2009 itibari ile satışa sunuldu.

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dogmatik » 28 Şub 2010, 17:22

Bir önceki kasanın ebatlarını bilen varmı acaba.Benim bildiğim makyaj demek bir kaç ufak değişiklikler eklemek demek.Şu anki mevcut modelde köklü değişimler olmuştur.Buna makyaj diyemeyiz.
dogmatik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dogmatik » 28 Şub 2010, 17:33

En kısa yöntem a4 ve a5 modeli yanyana koyup mukayese etmek.Ben 2010 model octavia mı  alırken eski modellerin fiyatlarınada baktım.Hatta dedimki neden bu kadar pahalı.İncelemem sonunda kullanılan malzemelerin tamamen değiştiği şekline oldu.Meksikada yapılan jetta'yı tercih etmek yerine avrupada üretilen octavia yı tercih ettim.vw grupta kullanılan parçaların ağırlıklı olmasınıda göz önüne alarak bu fiyatın normal olduğu hatta aynı segmentteki araçlarla kıyaslarken fiyat/kalite oranının yüksek olduğu kanaatine vardım.
dogmatik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isikayhan » 28 Şub 2010, 17:36

[quote="dogmatik"]Bir önceki kasanın ebatlarını bilen varmı acaba.Benim bildiğim makyaj demek bir kaç ufak değişiklikler eklemek demek.Şu anki mevcut modelde köklü değişimler olmuştur.Buna makyaj diyemeyiz. [/QUOTE]

1,5 yıldır bilinen bir gerçeği sorgulamaya gerek yok bence

makyajlı Octavia, makyaj öncesine göre 3 mm daha kısa, bunu nedeni de yeni tampon tasarımı

http://www.octinfo.com/index.php?p=octavia2_MY_en#MY2009

• Length decreased by 3 mm (4569 mm instead of 4572 mm) at front bumper.
  • Width (from wign mirror to wing mirror) increased by 45 mm (2018 mm instead of 1973 mm).
  • Front track increased by 2 mm.
  • Rear track decreased by 14 mm.
  • Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral
    Kullanıcı avatarı
    isikayhan
    AMBIENTE
    AMBIENTE

İleti isikayhan » 28 Şub 2010, 17:51

A5FL makyajlı (facelift):

A5:

A4:

M.Niyazi Saral
    Kullanıcı avatarı
    isikayhan
    AMBIENTE
    AMBIENTE

İleti isikayhan » 28 Şub 2010, 18:06

Octavia Mk1 (Typ 1U) (1996-2004), PQ34/A4 platformu
    Octavia Mk2 (Typ 1Z) (2004-günümüz), PQ35/A5 platformu
    Octavia Mk3 (muhtemelen 2013)

bakınız:

M.Niyazi Saral
    Kullanıcı avatarı
    isikayhan
    AMBIENTE
    AMBIENTE

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir