----octavia hoparlör--------

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

----octavia hoparlör--------

İleti SELİM_ANK » 27 Şub 2010, 02:43

[quote="delidolu"][quote="tivoli"][quote="mfb23"]Arkadaşlar meraba benim arabam 2009 a5 kasa.malum arka kapılarda ses sistemi yok içi boş,oraya bir hoparlör taktırmayı düşünüyorum ama napacagım konusunda kararsızım,acaba içinde sistem döşelimi sadece hoparlörmü takılacak ,birde acaba 10cm,13cm hangisi ,yardımlarınızı bekliyorum.[/QUOTE]

bir yaşıma daha girdim.. bu nasıl iş yahu???
[/QUOTE]
o zaman şimdi yeni 1 yaşa daha girelim :)
şöyle ki benim araç colleçtion sözde amiral gemisinin (a4) en dolusu ama sözde....

- çok şükür ön kapı hoparlor+tweeter normal

- arka kapıda tweeter yeri var ama içi boş kablo tesisatı yok!

- arka hoparlör ızgaralı bölme var ama içinde hoparlörden eser yok! hadi önce sahibi sökmüştür desem bu nebiçim adammış ki kablo tesistını bile sökmüş olsun diyeceğim...

velhasıl aldığım gün pandizota 150 TL fiyat verilince katur kutur kesip sony xplod taktım sorunlardan kurtuldum... bi ara buluşmalarda orj sistemi (tek orj dışı şey xplod 16 cm hop) dinleteyim kararı sizler de verin.

[/QUOTE]

ben şahidiyim çok ii ses verio orjinal symphony ileThumbs%20Up mesela benm araç 2003 elegance ama collectionda olmayan 4tweeter+4hoparlör mevcutSmile

Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti tivoli » 27 Şub 2010, 15:11

[quote="SELİM_ANK"]ben şahidiyim çok ii ses verio orjinal symphony ileThumbs%20Up mesela benm araç 2003 elegance ama collectionda olmayan 4tweeter+4hoparlör mevcutSmile[/QUOTE]

onda haklısın elegance'lardaki ses sisteminin üzerine bişey yapmana hiç gerek kalmıyor ama elegance olmayanların arka kapılarında neden hoparlör olmaz anlamam.. bence bu yine kesin yüce'nin işi.. ne istiyorlarsa çek'ler onu gönderiyor.. tabi ne kadar ekmek o kadar köfteye ama bize az köfte bol soğanlıyı aynı fiyata vermeye devam ediyorlar gibime geliyor

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti octaviaman » 27 Şub 2010, 15:33

hoparlör olmamasını dert etmeyin.Benim arabada ki orjinal  hoparlörler de ,düşük wattlı made in tunusia blaupunkt hoparlörler.Arkalara 13 cm vibe audio kompanet bağladım.Önler şimdilik iyi oralarada daha sonra 16 cm kompanent düşünüyorum.Teybi de 4x50watt pionner taktığımdan yeterli oluyor amfisiz sesleri patlamadan bozulmadan duyuyorum.Şu anda ambiente plus arabam da 2 kompanent+2 ön orjinal+6 tweeter (önde-ortada-arkada)10 hoparlör oldu.Sefam olsun.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti isikayhan » 28 Şub 2010, 00:06

[quote="xMEGANx"]abi hala anlam veremiyorum 2009 model bir araçtan nasıl olurda HAPORLER ÇALINIR ayrıca da WV gen kalitesinde.. resmen malzemeden çalmaktır bu.. gözümde düşüyo yavş yavaş ya :S skoda bu işten kar ettiğinimi sanıyor acaba ?[/QUOTE]

CLASSIC'te önde 4 hoparlör var
AMBIENTE ve ELEGANCE'ta önde 4 ve arkada 4, toplam 8 hoparlör ver
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti cagan0687 » 28 Şub 2010, 00:13

merabalar aracım collection donanımında olmasına rahmen sizde benim gibi octavianın hoperlör madurlarındansınız sanırım böyle bir
rezaletin varolduğuna katılıyosunuzdur eminim bu çok yanlış bir uygulama 4 kapılı bir aracın nasıl olurda yanlızca ön kapılarına hoperlör konabilir bu iki kapılı(van) olarak anılan bir şirket aracımı bir aile aracı olarak tasarlanan taşıtlarda bu önemli detay asla atlanmamalı durumu böylesine anlamak oldukça güçken yüce motor yetkilileri kalitenin küçük detaylarda saklı olduğunu daha anlayamamış bu çok can sıkıcı.hala üçün beşin hesabında oldukları açıkca ortada iken şuan en düşük segmente sahip modeller bile aracın müzik sisteminde bu denli oynama yapmıyolar kesinlikle bunun bir standardı olmalı böyle ucuz numaralarla tüketici kandırılmaya çalısılmamalı!!!
cagan0687
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xMEGANx » 28 Şub 2010, 01:07

[quote="isikayhan"][quote="xMEGANx"]abi hala anlam veremiyorum 2009 model bir araçtan nasıl olurda HAPORLER ÇALINIR ayrıca da WV gen kalitesinde.. resmen malzemeden çalmaktır bu.. gözümde düşüyo yavş yavaş ya :S skoda bu işten kar ettiğinimi sanıyor acaba ?[/QUOTE]

[/QUOTE]
acil durum stepmesi yokmuş elegancede :D ahuahu işte buna gülerim :D // tmm da abicim nolur sa olsun en kötü donanımd olsa dandik bi hapörlerde olsa koysalar ya.. 2 taneyi çalıpta napcaklar anlamadımkiii...
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti isikayhan » 28 Şub 2010, 01:28

[quote="xMEGANx"][quote="isikayhan"][quote="xMEGANx"]abi hala anlam veremiyorum 2009 model bir araçtan nasıl olurda HAPORLER ÇALINIR ayrıca da WV gen kalitesinde.. resmen malzemeden çalmaktır bu.. gözümde düşüyo yavş yavaş ya :S skoda bu işten kar ettiğinimi sanıyor acaba ?[/QUOTE]

[/QUOTE]
acil durum stepmesi yokmuş elegancede :D ahuahu işte buna gülerim :D // tmm da abicim nolur sa olsun en kötü donanımd olsa dandik bi hapörlerde olsa koysalar ya.. 2 taneyi çalıpta napcaklar anlamadımkiii...[/QUOTE]

"Acil durum stepnesi" normal lastikten daha ufak olur, belirli biz hızda ve yolda boyunca kullanılabilir  
"Tam boy jantlı stepne" normal lastikle aynı boyuttadır
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 28 Şub 2010, 01:31

[quote="isikayhan"][quote="xMEGANx"][quote="isikayhan"][quote="xMEGANx"]abi hala anlam veremiyorum 2009 model bir araçtan nasıl olurda HAPORLER ÇALINIR ayrıca da WV gen kalitesinde.. resmen malzemeden çalmaktır bu.. gözümde düşüyo yavş yavaş ya :S skoda bu işten kar ettiğinimi sanıyor acaba ?[/QUOTE]

[/QUOTE]
acil durum stepmesi yokmuş elegancede :D ahuahu işte buna gülerim :D // tmm da abicim nolur sa olsun en kötü donanımd olsa dandik bi hapörlerde olsa koysalar ya.. 2 taneyi çalıpta napcaklar anlamadımkiii...[/QUOTE]

"Acil durum stepnesi" normal lastikten daha ufak olur, belirli biz hızda ve yolda boyunca kullanılabilir  
"Tam boy jantlı stepne" normal lastikle aynı boyuttadır
[/QUOTE]
ozaman donanımdan donanıma fark ediyor spepnede he iyi değil ozaman onuda beyenmedim.. bendeki normal boyutta.. // donanımdan donanıma çok fark veriyor ve saçma farklar var octidede abim yav :S
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti isikayhan » 28 Şub 2010, 01:37

[quote="xMEGANx"]

ozaman donanımdan donanıma fark ediyor spepnede he iyi değil ozaman onuda beyenmedim.. bendeki normal boyutta.. // donanımdan donanıma çok fark veriyor ve saçma farklar var octidede abim yav :S
[/QUOTE]

stepnede değişik bir durum var, orta donanımda tam boy stepne yok:

CLASSIC'te ve ELEGANCE'ta "Tam boy jantlı stepne" var
AMBIENTE "Acil durum stepnesi" var

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 28 Şub 2010, 01:41

[quote="isikayhan"]
[quote="xMEGANx"]

[/QUOTE]

stepnede değişik bir durum var, orta donanımda tam boy stepne yok:

CLASSIC'te ve ELEGANCE'ta "Tam boy jantlı stepne" var
AMBIENTE "Acil durum stepnesi" var
[/QUOTE]
abi donanım farklılığı arabanın can damarlarıyla oynanmaması gerekir.. Özel zevki şeylerde oynanır mesala ses sisteminde farklılık gösterirsin motor da farklılık gösteirrsin jantta vb de. ama stepne de ? arka kapı hapörler HIRSIZLIĞINda yapmasalar daha iyi olur :S
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti isikayhan » 28 Şub 2010, 10:41

[quote="xMEGANx"]abi donanım farklılığı arabanın can damarlarıyla oynanmaması gerekir.. Özel zevki şeylerde oynanır mesala ses sisteminde farklılık gösterirsin motor da farklılık gösteirrsin jantta vb de. ama stepne de ? arka kapı hapörler HIRSIZLIĞINda yapmasalar daha iyi olur :S[/QUOTE]

buna donanım farkı deniyor ve bütün markalarda var, skodaya özgü bir şey değil

yani: ne kadar ekmek o kadar köfte

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 28 Şub 2010, 13:48

[quote="isikayhan"][quote="xMEGANx"]abi donanım farklılığı arabanın can damarlarıyla oynanmaması gerekir.. Özel zevki şeylerde oynanır mesala ses sisteminde farklılık gösterirsin motor da farklılık gösteirrsin jantta vb de. ama stepne de ? arka kapı hapörler HIRSIZLIĞINda yapmasalar daha iyi olur :S[/QUOTE]

[/QUOTE] skoda birazdaha abartmış gibi :S
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti isikayhan » 28 Şub 2010, 14:37

[quote="xMEGANx"][quote="isikayhan"][quote="xMEGANx"]abi donanım farklılığı arabanın can damarlarıyla oynanmaması gerekir.. Özel zevki şeylerde oynanır mesala ses sisteminde farklılık gösterirsin motor da farklılık gösteirrsin jantta vb de. ama stepne de ? arka kapı hapörler HIRSIZLIĞINda yapmasalar daha iyi olur :S[/QUOTE]

[/QUOTE] skoda birazdaha abartmış gibi :S[/QUOTE]

Sanmıyorum

Chevrolet Cruze'da alt donanımda 4 Hoparlör varken, üst donanımda 6 Hoparlör var

http://www.chevrolet.com.tr/modellerimi ... imlar.html

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 28 Şub 2010, 15:39

[quote="isikayhan"][quote="xMEGANx"][quote="isikayhan"][quote="xMEGANx"]abi donanım farklılığı arabanın can damarlarıyla oynanmaması gerekir.. Özel zevki şeylerde oynanır mesala ses sisteminde farklılık gösterirsin motor da farklılık gösteirrsin jantta vb de. ama stepne de ? arka kapı hapörler HIRSIZLIĞINda yapmasalar daha iyi olur :S[/QUOTE]

Sanmıyorum

Chevrolet Cruze'da alt donanımda 4 Hoparlör varken, üst donanımda 6 Hoparlör var

[/QUOTE]
Chevrıket arabamı ya :S araba diye muhabbetini etmeyin şunun kore malından araba olmaz.. ABD yapımı Chvrolet le çok fark var arasında.. ben ona chevrolet demem..! kore malına
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti mfb23 » 02 Mar 2010, 02:42

Selam arkadaşlar okadar yazan olmuş sagolun ama herkes kendinden bişeyler sormuş,yokmu 2009 a5 kasa clasıc aracı olupta arka kapılara hoparlör taktıran kaç cm,içinde sistem varmı bunu merak ediyorum.
mfb23
CLASSIC
CLASSIC

İleti umutkubat » 02 Mar 2010, 11:05

[quote="quickcan"] [quote="epelek"]mfb23 kardeş, adamı delirtme yaw. sen arabanı bidaha kontrol et. Octi ye hakaret kabul etmem.Tongue[/QUOTE]

ne haakreti abi..ambiente octavida arkada hiç bişi yok... ön kapıda hem hoparlör hem tweeter var.. başka da hiç bişi yok..
[/QUOTE]

benim araç 2005 (A5) ambiante, 4 tweeter + 4 hoparlör var..herhangi bir kesinti yokSmile
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti hetepe » 02 Mar 2010, 11:29

[quote="mfb23"]Selam arkadaşlar okadar yazan olmuş sagolun ama herkes kendinden bişeyler sormuş,yokmu 2009 a5 kasa clasıc aracı olupta arka kapılara hoparlör taktıran kaç cm,içinde sistem varmı bunu merak ediyorum.[/QUOTE]
Arkada tesisat yok, yani kablolarını 13 cm lik hoparlörleri ve teyp arkasındaki 4 çıkışlı soketi alıp, takacak/taktıracaksınız.13 cm lik hoparlör yuvaları olması gerek arkada...
Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti isikayhan » 06 Mar 2010, 13:13

[quote="xMEGANx"][quote="isikayhan"][quote="xMEGANx"][quote="isikayhan"][quote="xMEGANx"]abi donanım farklılığı arabanın can damarlarıyla oynanmaması gerekir.. Özel zevki şeylerde oynanır mesala ses sisteminde farklılık gösterirsin motor da farklılık gösteirrsin jantta vb de. ama stepne de ? arka kapı hapörler HIRSIZLIĞINda yapmasalar daha iyi olur :S[/QUOTE]

Sanmıyorum

[/QUOTE]
Chevrıket arabamı ya :S araba diye muhabbetini etmeyin şunun kore malından araba olmaz.. ABD yapımı Chvrolet le çok fark var arasında.. ben ona chevrolet demem..! kore malına[/QUOTE]

Honda Civic'te de aynı durum var; alt donanımda 4 Hoparlör varken, orta ve üst donanımda 6 Hoparlör var

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir