Rolanti Problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Rolanti Problemi

İleti denizkent » 20 Mar 2010, 00:21

aynı sorun bendede var. benzinde hiç bir problem yok. ama lpg geçtikten sonra ile ışıklarda veya durduğumda rölanti sıfıra düşüyor ve araç stop ediyor. ancak 2-3 defa stop edip çalıştırdıktan sonra normale dönüyor. ama araç 3-5 saat sonra yani motor soğuduktan sonra yine ilk çalıştırmada sil baştan. boğaz kelebiği temizlendi problem aynen devam. beyin değişti yine aynı. lpg ci serviste diyor servis lpg ile ilgili diyor. arada ben kalıyorum. çok sıkıcı bir durum. eğer bu  sorunu çözen varsa özel mesaj atarsa çok sevinirim.

denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti Powerfull2 » 20 Mar 2010, 10:25

Arkadaşlar Emission Workshop uyarı lambası bobin değiştiği için şu an yanmıyor problem kalmadı ama direksiyon basınç sensörünü henüz değiştiremedim serviste yoktu. Dolayısı ile rolanti problemim düzelmedi daha. Gelişme olursa yazarım sevğili skoda severlerBig%20smile
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Collection Plus 2004

İleti Powerfull2 » 24 Mar 2010, 00:03

arkadaşlar benim aracımda 3 adet problem varmış Bunu yaptırarak anca anladım bunlardan 2 si çözüldü.

1. Araç zaman zaman gaz yemiyordu, motor sesi değişiyordu.Emission workshop uyarısı veriyordu. esp lambası ve motor lambası 2si birden yanıyordu.

Çözüm

Aracı LPG ciler bilgisayara bagladılar. 2 adet silindire patlama olmuyordu. bobin degişti. o problemi bir daha yaşamadım şükür.

2. Aracın rolantisi Bazen 10 ile 20 arasında sürekli inip kalkıyordu.

Çözüm

Aracın direksiyon basınç sensörü değişti problem çözüldü

3. Aracın rolantisi durduk yerde 7 den 10 a çıkıyor. 10da sabit kalıyor. Bu problemi çözemedim. yardımcı olan olursa sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

İleti selcuk07 » 24 Mar 2010, 01:30

benim favo lpg li fakat maşallah gayet menunum şu an benzinli gibi gidiyor
selcuk07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Mithath » 24 Mar 2010, 01:46

Ya Benim Araçtada Var Bu Sorun 2002 Octavia Elegance, Uzun Süre Durunca İlk Çalıştırmada Stop Ediyo İkinci Çalışmada Çalışıyor Ama Devir Durdugu Yerde 1000 2000 Arası Gaz Verip Duruyor Kendisi Nedir Bu Problem Anlamış Değilim..
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Octavia, Elegance..

İleti Powerfull2 » 28 Mar 2010, 21:34

Powerfull2 yazdı:arkadaşlar benim aracımda 3 adet problem varmış Bunu yaptırarak anca anladım bunlardan 2 si çözüldü.

1. Araç zaman zaman gaz yemiyordu, motor sesi değişiyordu.Emission workshop uyarısı veriyordu. esp lambası ve motor lambası 2si birden yanıyordu.
Çözüm
Aracı LPG ciler bilgisayara bagladılar. 2 adet silindire patlama olmuyordu. bobin degişti. o problemi bir daha yaşamadım şükür.

2. Aracın rolantisi Bazen 10 ile 20 arasında sürekli inip kalkıyordu.

Çözüm
Aracın direksiyon basınç sensörü değişti problem çözüldü

3. Aracın rolantisi durduk yerde 7 den 10 a çıkıyor. 10da sabit kalıyor. Bu problemi çözemedim. yardımcı olan olursa sevinirim.
lpg li octavia kullananlar böyle problem (3 nolu problem)yaşayan yok mu acaba
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

İleti SELİM_ANK » 28 Mar 2010, 23:43

aynı problem bende de war bazen 7-10 arası inip çıkıyor devir ancak her lpg kullanandan duyduğum için sorun olarak görmüorum
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti lostar58 » 29 Mar 2010, 08:56

LPG CİYE GİTTİĞİNDE SÖYLEYECEĞİ KELİMEYİ söyliyeyim diyecek buji ile hava filtresini değiştirdin mi onlardandır çünkü farklı bir baktır ustanıza orj. li taktırın bujiler yıkranmış olsa bile lpg etki ediyor benzinde göstermiyor
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti hetepe » 29 Mar 2010, 12:52

REY MYSTERİO yazdı:YA ARKADAŞLAR ANLAMIYORUM ABİ DİYOSUNKİ OCTAVİA YI ALIR ALMAZ LPG TAKTIRDIM DİYORSUN YAV BARİ KULLAN BİRAZ Bİ BAK BENZİNDE AZMI YAKIYO ÇOKMU YAKIYO FAZLA YAKIYOSA TAKTIR TAMAM (BEN YİNEDE TAKTIRMAM AMA) ZATEN BENİM FAVO BU LANET OLASI GAZ YÜZÜNDEN YANDI BUNDAN SONRAKİ ALACAĞIM ARABA ÇOK YAKIYOSA GAZ TAKMAM ARACI DEĞİŞTİRİRİM BU GAZ BATIRDI ZATEN BENİ AMA SİZE DİYECEĞİM ŞU BENZİNLİ BİR ARABA ALIRSANIZ İLK ÖNCE ŞÖYLE Bİ KAÇ AYA DENEYİN NASIL YAKIYOR BAKTINIZ FAZLA YAKIYOR O ZAMAN NABARSANIZ YAPIN AMA UNUTMAYIN BU LANET OLASI GAZ ARABANIN OLAN ÖMRÜNÜ YARIYA İNDİRİYOR BENDEN SİZE SÖLEMESİ

+1
Önce binilen arabayı iyi bir tanımak gerek...Orjinal sisteme eklenen başka bir sistem(LPG) tabii olarak %100 uyumlu olamaz zaten.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti tivoli » 29 Mar 2010, 16:22

araçlara ekonomik olsun diye lpg taktırılıyor ama genelde hep şunlardan şikayet ediliyor;

1- Araçta arıza lambası yanıyor
2- Rolanti problemi oluyor
3- sensör ve valflere zarar veriyor ve değiştirmek zorunda kalınıyor. Hatta beyini değiştirenler bile oluyor
4- sorun olunca lpg'ciye gidiliyor.. lpg'ci ayar çekip bunda bişey yok diyerek mekanikere yolluyor
5- Mekanikere gidiyorsun sorun lpg'den diye lpg'ciye yolluyor
6- iki yer arasında yakıt ve zaman masrafları ile beraber streside cabası bir şekilde mekik dokunuyor
7- katalizörün ömrü kısaltılıyor vs vs

tüm bu kadar maddi ve manevi zarar oluyorsa lpg'nin avantajı nedir Allahaşkına??
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti oguzbbk » 08 Nis 2010, 16:05

Aynı problemi yaşayan oktavya kullanıcısı olarak bugun 30tl direksiyon basınc sensörünü aldım ve değiştirdimşu an problem yok .teşekkürler oktavyaılar
oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ex37 » 17 Nis 2010, 08:21

aynı rolanti sorunu bendede vardı, ben de sanayiye çok gittim kaç tane lpg ustası değiştirdim hiç biri bulamadı, sonunda Atikerin fabrikasına gittim sökün şunu ne biçin ürün yapıyorsunuz dedim, beni lpg taktırdığım bayiye yönlendirip enjektörleri değiştirttiler, sorunum çözüldü ama geçenlerde ışıkta durduğumda rolanti gene gıdıklandı bir daha yapmadı ama zannedersem kışın gelince aynı sorun bendede devam edecek gibi gözüküyor, birde ustalar hep aldığın gazın fazla yağlı olmasına enjektörleri tıkamasına mazeret buluyor...
Kullanıcı avatarı
ex37
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İlhan Özşen
Nereden: Konya
Arabanız: Superb 2.8 V6 Elegance

İleti yigitalp1973 » 30 Nis 2010, 16:30

arkadaşlar mrb ben aranıza yeni katıldım bendede 1999 model oktavia glx i var araç 202000 km aldığım 13500 tl ye aldım ama 1300 tl para harcadım en son dün amartisörlerini ve sağ salıncak kırılmıştı onları değiştirdim araba şimdi süper oldu amartisör olarak önlere DPR marka alman malı gazlı arkalarada DELPHİ marka orjinal amartisör taktırdım aracım şu anda 207000 de ve çekişi süperbir araç konforu harika.Gelelim rolenti sorununa arkadaşlarında söylediği gibi tüp beyninde arkadaşım golf 4 e taktırdı atiker marka ama sürekli arıza gösterdi istop ediyordu çalışmıyordu yok osijen sensörü yok termostat müşürü falan derken biraz sıkıştırınca tüpün beyni arızalı çıktı. Bendeki araçta FEMA marka takılı aynı sorun bendede var ama çok az ve hafif titretiyor oda sorun çıkartmaz yakıtı felan çok iyi.Benim arabayı aldığım adam kazmanın birisiydi arabaya bakmamış .beyniyle çok oynamışlar 7 tane tamirci gezdim ama nafile yapamadılar.beyni kendim söktüm ve fişlerinin uçları oksitlenmiş ondan arıza yapıyormuş temizledim taktım şu anda süper oldu ve motora bor katkısı kattım.beyinle ilgili sorununuz olursa bostancıda Macid abi var TEKNOKAR oto bostancı köprüden girirce ahile inişte köprünün bitimi solda kalır lastikcilerin karşısında .benimgöstergelerde sorun vardı o halletti.
yigitalp1973
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer yiğitalp
Arabanız: oktavia

İleti yigitalp1973 » 30 Nis 2010, 16:33

hatta macid abinin tlf yazayım size 02124452701 kendisi süper bir ustadır bilginize araç beyni ve gösterge arızalarınızla ilgilenir
yigitalp1973
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer yiğitalp
Arabanız: oktavia

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir