Ray Sigorta Hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ray Sigorta Hakkında

İleti cansezerbey » 03 Mar 2010, 15:14

Arkadaşlar aracıma kasko yaptırmayı düşünüyorum.ray sigorta dan aradılar.güzel bir teklif verdiler.lpg hariç 818 tl, lpg ile beraber 938 tl.daha önce ray sigortada kasko yaptıran var mı? lütfen konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim.bu arada aracım 2005 a5 legance 102 bg.

Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti octaviaman » 03 Mar 2010, 23:02

Başka yerleride bir araştırın.Sıfır alıp 2 sene kullandığım arabam da dahil o kadar parayı hiç bir zaman vermedim.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti fmaka » 03 Mar 2010, 23:32

ben ray sigorta yı kullanıyorum.
2005 a5 elegance için aldığımda sizinki gibi bi teklif olmuştu ve ok demiştim.
şimdi 2 yılımdayım.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti cansezerbey » 04 Mar 2010, 00:13

peki bu süre zarfında kasko ile ilgili her hangi bir durum oldu mu?Bana da çok cazip geldi ama hemen atlamak istemedim.siz memnunmusunuz???
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 04 Mar 2010, 01:27

[quote="cansezerbey"]Arkadaşlar aracıma kasko yaptırmayı düşünüyorum.ray sigorta dan aradılar.güzel bir teklif verdiler.lpg hariç 818 tl, lpg ile beraber 938 tl.daha önce ray sigortada kasko yaptıran var mı? lütfen konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim.bu arada aracım 2005 a5 legance 102 bg.[/QUOTE]

Eğer devam eden(süresi bitmek üzere olan) veya yeni bitmiş(biteli bir ay olmamış) kaskon varsa www.iyisurucu.com sitesinden fiyat almanızı şiddetle tavsiye ederim.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cansezerbey » 04 Mar 2010, 14:57

daha önce kaskom yoktu.ilk defa yaptıracam.sizce hangi kaskolar daha makul ve iyi.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 04 Mar 2010, 15:24

RAY SİGORTA MI??? SAKINNNNNNN SAKINNN SAKINNNNNNNNN derim....

Aracını onların belirlediği b.ktan yere yaptırmazsan %20 hasar bedeli ödüyorsun. Kafana göre götürüp, yetkili servise yaptıramıyorsun. Saçma sapan uygulamaları mevcut.

Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Benim %60 hasarsızlık payım olduğundan 388 tl ye yaptırdım fakat asla yenilemeyeceğim. Ne sigortasını ne de kaskosunu.

Ak sigortaya geçtim.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti cansezerbey » 04 Mar 2010, 20:44

Ya çok mağdur olmuşsunuz.bana o kadar  güzel anlattılar ki, hemen yaptırmak istedim ama birde forum da arkadaşlar yorum almak istedim.zeki ünaldı ile görüştüm; biz size tavsiye ederiz diyorlar.en ufak bir problem yaşamazsınız dediler.kafam karıştı şimdi.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti balarest » 04 Mar 2010, 20:56

ben onbes gun once tum kasko sırketlerı le temasa gectım polıcelerını tek tek ınceledım ray sıgorta ıle gorustum ama ray sıgorta da kurum ındırımı kullanıyorsunuz dıkkat edın sınırlı surucu uygulaması var. bazı acenteler yok desede ıstanbul genel merkez var dedı. dıger kasko sırketlerınıde ınceledım ve gecen yıl devam ettıgım hdı ıle 50 tl dıgerlerınden fazla vererek tekrar anlaştım
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti cansezerbey » 04 Mar 2010, 21:17

selçuk kardeşim ben tsk mensubuyum.bize özel % 40 indirim olduğunu ve sınırlı sürücü ile ilgili bir durum söz konusu olmadığını söylediler.bunu söyleyen müşteri hizmetlerinde ki personel oldu.tabi daha sonra böyle birşey olmadığını söylerlerse bant kayıtlarından ne konuşulduğu çıkar meydana.ama bana söylenen sınırlı sürücü durumu olmadığı.fiyat nası sence lpg dahil 938 tl 8 taksit yapıyorlar.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti balarest » 04 Mar 2010, 21:26

sen polıceyı ıyıce oku polıcede yazıyor sen altına ımza atıyorsun. kımden ısteyecksın bant kaydını dımyata pırınce gıderken evdekı bulgırdan olma. ben ankara bolge mudurlugu ıle de konustum onlar yok dedı acentenın yannda genel merkezı aradım var dedıler sonra acente bana bısey olmaz sorumlu bızız dedı bende polıceye sonradan fark ıstemeyecegınıze ve sınrlı surucu omadıgını yazın dedım ses cıkmadı. sınırlı surucu su sekılde yok kazayı polıce kapsamı dısındsaı bırısı yaparsa normal kasko fıyatını ıstıyor mısal sen 938 yaptrdın normalı 1238 aradkı farkı senden ıstıyor dıgerlerınıde arastır bırde kasko prımlerı de onemlı
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti cansezerbey » 04 Mar 2010, 22:29

Şu an araştırıyorum tamamını.Umarım en uygun olanını bulabilirim.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

İleti emre_tokay » 05 Mar 2010, 00:52

[quote="octaviaman"] Başka yerleride bir araştırın.Sıfır alıp 2 sene kullandığım arabam da dahil o kadar parayı hiç bir zaman vermedim.[/QUOTE]

Zaten yeni arabalara yüksek fiyat verilmez yaşı büyüdükçe arıza cıkarma ihtimali arttığı için fiyat artıyor :)
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti octaviaman » 05 Mar 2010, 00:59

[quote="emre_tokay"] [quote="octaviaman"] Başka yerleride bir araştırın.Sıfır alıp 2 sene kullandığım arabam da dahil o kadar parayı hiç bir zaman vermedim.[/QUOTE]

Zaten yeni arabalara yüksek fiyat verilmez yaşı büyüdükçe arıza cıkarma ihtimali arttığı için fiyat artıyor :)[/QUOTE]
Yeni arabalara da çok yüksek fiyatlar veriliyor.Tecrübeyle sabit.Tutturabildiğine...
Şu an ki kaskom mu 640 TL e yapmıştım ,bir hafta içinde yenilenecek umarım dediğin gibi olmaz.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 05 Mar 2010, 01:15

Şimdi sigortacımla görüştüm,tehlike yok çok şükür.daha aşağıda bir fiyata anadolu sigortayla devam ediyorum.Kamusen indirimim de var.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 05 Mar 2010, 14:22

Abi ne telefon kaydı ya????? Ben yaşadığım birseyi daha yazacağım da dilim varmıyor. Allah belalarını versin. Bana bölge müdürlüğündeki elemanları neler söyledi, telefon kayıtlarını inceleyin dedim hakkımı aramak adına, mailler attım, telefonlar açtım. Telefon konuşma kaydınız yok dediler. Birisi benim adıma mail atmış ray sigortanın internetine, araba pert kasko yapmışsınız demiş, kim atmış bulun dedim bulamayız sistemden dediler
Yani gir ray sigortaya ana avrat söv adamlar seni bulamaz varmı böyle birsey ya???

AYrıca sınırlı sürücü uygulaması var. Poliçede dipnot olarak belirtiliyor ve allah korusun başka biri aracınla kaza yaparsa kaskon yokmuş gibi işlem görüyor.

50-100 lira fazla para ver adam gibi bir firmaya yaptır.

Anadolu Sigorta, Axa Oyak, Ak sigorta vb...

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti adilektasli » 05 Mar 2010, 14:59

Başka bir konuda da sormuştum ama cevap veren olmadı. Aynen kopyalıyorum...

Arkadaşlar eskiden Anadolu sigortada şöyle birşey vardı: Kasko teminatının yüzde bilmem kaçı(%5 gibi) kadar hasarlarda hasarsızlık indirimi değişmiyordu. Mesela 1000TL hasar yapmıştım ve hasarsızlığım sabit kalmıştı. Ama şimdi kaldırmışlar. Artık hasarsızlık basamağından 2 basamak geriye iniyorsunuz. Bu teminatı hala veren başka bir sigorta şirketi var mı biliyor musunuz?
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti balarest » 05 Mar 2010, 20:22

dubaı sıgorta hasara hasarsızlık verıyor
balarest
CLASSIC
CLASSIC