Oktavia alacağım ama;

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Oktavia alacağım ama;

İleti Gazeloglu » 04 Mar 2010, 22:32

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım inşallah ben de yakında bir Skoda'cı olacağım 2004 model Toyota Corolla aracım vardı yeni sattım25-30 bin arası bir araç arıyorum ve 2007-2008 Oktavialar görünümü ve donanımlarıyla çok hoş görünüyor ancak bu araba Toyota'dan sonra bana daha iyi gelir mi ve 30 bin liraya değer mi sizce ve artıları eksileri nedir acaba, parça kalitesi, yedek parça imkanı ve parça fiyatları ile ikinci eli nasıldır bilgi verirseniz çok yardımcı olmuş olacaksınız vereceğiniz değerli bilgiler için şimdiden teşekkürler

Gazeloglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grey_wolf » 04 Mar 2010, 22:41

burası skoda forumu ve hepimiz araçlarımızdan memnunuz. size kimse octi kötü demez (zaten kötü değildir.) size tavsiyem şudur. bu kalitede ve konforda bu paraya başka araba almazsınız. bu soylediğimi anacak arabayı test edince ve sahip olunca anlayabilirsiniz.
size tavsiyem 1,9 tdı elegance alın. benzinli alırsanız malum fiyatlar lpg falan gerekecek.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti grey_wolf » 04 Mar 2010, 22:43

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 04 Mar 2010, 23:03

mantıklı seçim olur..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti Gazeloglu » 04 Mar 2010, 23:55

Biraz daha detaylı yazar mısınız arkadaşlar yedek parça fiyatları ve  arıza verme durumu nedir mesela
Gazeloglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 05 Mar 2010, 00:07

Sattığınız aracın donanım durumuna yakın veya üstünde alırsanız tabiki keyif alabilirsiniz.Octavia elegance on numara bir arabadır.Ekonomi ve performans için tdi tavsiye ederim.Vergisi de az olsun derseniz 1.6 tdi ın gelmesini bekleyin derim.

Benzinli düşünürseniz imkanınız dahilinde elegance olmak kaydıyla tsi tavsiye ederim.

Yeni modellerde pek arıza olmaz.En fazla camlar açıkken kapı kapatmaktan cam krikolarını bozarsınız.Ben de 2004 tdi var bir sorunum yok şu anda.Bakımlar yapılıyor yola devam.Sağlam arabadır.Parçası biraz pahalıdır.VW grup arabasına bineceksiniz o kadar olsun.

Zaten Fiat la Ford dışında ucuz parçalı araba mı kaldı.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti mygokhan » 05 Mar 2010, 00:11

Siz en iyisi istediğiniz bir octaviayı piyasada bulup inceleyin kulanın..Sonra "bu nasıl bir araba imiş böyle, 2004 model corolladan sonda mercedes gibi geldi" diyeceğinize eminim..

Ama mutlaka test etmeden araç almayın..Herkes bindiği arabayı över.Ben hep derim, skoda'da otomobil octavia'dan başlar..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti RAZOR10 » 05 Mar 2010, 00:24

[quote="mygokhan"] Siz en iyisi istediğiniz bir octaviayı piyasada bulup inceleyin kulanın..Sonra "bu nasıl bir araba imiş böyle, 2004 model corolladan sonda mercedes gibi geldi" diyeceğinize eminim..Ama mutlaka test etmeden araç almayın..Herkes bindiği arabayı över.Ben hep derim, skoda'da otomobil octavia'dan başlar..
[/QUOTE]
super b yle biter :=) 2 tane
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti SELİM_ANK » 05 Mar 2010, 16:09

beyler ben bizim araçların parçasının toyotadan daha pahalı olduğuna inanmıorum normal bi bakımı 150t-180tl civarı bi fiyata yaptırıoruz dahada ucuz bakım zor bulunur biraz daha ne olsunn!! ayrıca araç 4 senedir bende bakım dışında bi arıza falanda wermedi lpgyede geçtikk ooohh kebappSmile
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti octaviaman » 05 Mar 2010, 16:20

[quote="SELİM_ANK"]beyler ben bizim araçların parçasının toyotadan daha pahalı olduğuna inanmıorum normal bi bakımı 150t-180tl civarı bi fiyata yaptırıoruz dahada ucuz bakım zor bulunur biraz daha ne olsunn!! ayrıca araç 4 senedir bende bakım dışında bi arıza falanda wermedi lpgyede geçtikk ooohh kebappSmile [/QUOTE]

Yetkili servisde o dediğin fiyatın iki katını vermeyi göze alman lazım.Rasgele 3-5 parça seçip yetkili servise bir sorunuz.Ucuz mu pahalı mı görünüz.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti ilgazdr » 06 Mar 2010, 12:08

Octavia sizi üzmez.Kullanımı keyifli,donanımı çok iyi bir arçtır.Servis hizmeti ve kalitesi açısından toyatayı aratır.Benzini çok yakar.fiyat-performans oranı olarak bu segmentte daha makul bir araç daha bulamazsın.

Eğer paranız varsa va balık yemek istiyorsanız Boğazda bir restorana gider oturursunuz(İşte bu Passat kullanmaktır)

Paranız kısıtlı ve balık yemek istiyor iseniz Eminönünde bir balıkçıya gider yine deniz kenarında balığınızı yersiniz.Aynı tat,aynı zevk,aynı deniz kokusu fakat şekil çok farklı (İşte buda Octavia kullanmaktır)

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti grey_wolf » 06 Mar 2010, 12:10

[quote="ilgazdr"]

Octavia sizi üzmez.Kullanımı keyifli,donanımı çok iyi bir arçtır.Servis hizmeti ve kalitesi açısından toyatayı aratır.Benzini çok yakar.fiyat-performans oranı olarak bu segmentte daha makul bir araç daha bulamazsın.

Eğer paranız varsa va balık yemek istiyorsanız Boğazda bir restorana gider oturursunuz(İşte bu Passat kullanmaktır)

Paranız kısıtlı ve balık yemek istiyor iseniz Eminönünde bir balıkçıya gider yine deniz kenarında balığınızı yersiniz.Aynı tat,aynı zevk,aynı deniz kokusu fakat şekil çok farklı (İşte buda Octavia kullanmaktır)

[/QUOTE]

BENCE O KADAR FARK YOK. EMİNÖNÜ VE BOĞAZ KADAR OLAMAZ. OLSA OLSA SARIYERLE KUMKAPI KADAR FARK VARDIR.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ilgazdr » 06 Mar 2010, 12:15

Erol bey "teşbihte hata olmaz..."
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 06 Mar 2010, 12:43

[quote="Gazeloglu"] Arkadaşlar aranıza yeni katıldım inşallah ben de yakında bir Skoda'cı olacağım 2004 model Toyota Corolla aracım vardı yeni sattım25-30 bin arası bir araç arıyorum ve 2007-2008 Oktavialar görünümü ve donanımlarıyla çok hoş görünüyor ancak bu araba Toyota'dan sonra bana daha iyi gelir mi ve 30 bin liraya değer mi sizce ve artıları eksileri nedir acaba, parça kalitesi, yedek parça imkanı ve parça fiyatları ile ikinci eli nasıldır bilgi verirseniz çok yardımcı olmuş olacaksınız vereceğiniz değerli bilgiler için şimdiden teşekkürler[/QUOTE]
toyotanızı neden sattınız bılmıyorum ama ben olsam skoda deıl yıne toyota honda modellerıne bakardım.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti SELİM_ANK » 06 Mar 2010, 15:56

[quote="octaviaman"][quote="SELİM_ANK"]beyler ben bizim araçların parçasının toyotadan daha pahalı olduğuna inanmıorum normal bi bakımı 150t-180tl civarı bi fiyata yaptırıoruz dahada ucuz bakım zor bulunur biraz daha ne olsunn!! ayrıca araç 4 senedir bende bakım dışında bi arıza falanda wermedi lpgyede geçtikk ooohh kebappSmile [/QUOTE]

Yetkili servisde o dediğin fiyatın iki katını vermeyi göze alman lazım.Rasgele 3-5 parça seçip yetkili servise bir sorunuz.Ucuz mu pahalı mı görünüz.[/QUOTE]

yetkili servistede 232tl werdimWink demekki 2 katını wermemişim!

Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti asdfghjk » 06 Mar 2010, 16:22

Eğer Elegance düşünüyorsanız; donanımı emin olunki Toyotanıza göre çok daha iyidir. 1.6 MPi motorun performansı ilk kalkışlarda biraz zayıf gelir ancak sonraki süratlerde çok iyidir. Yakıtı biraz fazladır. Benim octaviam 10 yaşında olmasına rağmen daha 1 kere beni yolda bırakmadı yani sorunsuzdur. İç mekanı gayet büyüktür, bagajı hangar gibidir :) Zaten test edin, farkı anlarsınız... Ama mutlaka Elegance donanımını tercih edin, şimdiden hayırlısı olsun...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dogmatik » 13 Mar 2010, 02:19

Benzetmeler çok yerinde olmuş.Honda ve Toyota birbiriyle mukayese olabilir fakat octavia aynı kategoride değil, bunun daha iyi anlaşılabilmesi için araçları test etmenizi önereceğim Honda'da  test sürüşü var fakat Toyota kendisini ispatlamış ya ondan dolayı yokmuş octavia'dada test sürüşü mevcut.Test sürüşünüzde yüksek hızda giderken fren yapın Honda ile Octavia arasındaki en bariz fark burada meydana çıkacaktır kağıt üzerindeki değerler kağıtta kalıyor. Octavia 1.4tsi elegance modelini baz alırsak alfa romeo,passat gibi araçların konforunu daha düşük fiyatlara kağıt üzerinde değil uygulamada ve sürüş sırasında sağladığını farkedeceksiniz.
dogmatik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zengin_47 » 13 Mar 2010, 02:35

Zevk meselesi ama ben Toyota derim. Fabiam var, tabi octavia ile kıyas olmaz ama Toyota 2005 corolla kullandım resmen beni arabamdan soğuttu. Ama octavia kullanmadım sadece corollayı çok beğendim o kadar.
Fabia 1.2 HTP
zengin_47
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir