octavia LPG sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia LPG sorunu

İleti emrety » 12 Mar 2010, 04:06

merhaba arkadaslar
1.5 sene önce 2003 model octavia aracıma ekogaz marka lpg kiti taktırdım.
araç ekonomisinden son derece memnunum.fakat bir sorun varki çözebilmiş değilim.
araç zaman zaman sağa dönüşlerde gazda iken stop ediyor. bununla ilgili bir çok yöntem uyguladık.bujiler değiştirildi,ecu değişti,boğaz temizlendi vs ama çözüm olmadı.
çözüme care bulamayınca lpg kiti komple sökülüp atiker sıralı sistem kiti takıldı.
ama bundada aynı problemi yaşamaya başladım.sonuçta tehlikeli,araç dönme sırasında stop ettiği için direksiyon sertleşiyor ve zor durumda kalabiliyorum.
motor arıza olarak bilgisayarda sorun göstermiyor.son olarak yine boğaz temizlenip benzin deposuna würth atılarak 40 km benzinde motor temizlendi ama nafile.
skoda servisi dahi bu konuyla ilgili ilk defa böyle bir problem yasadığını söyledi.
araçta müzik tesisatı vardır. konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim
.
Cry

emrety
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kopuz » 12 Mar 2010, 15:39

direksiyon basınç sensörü:) aynı sıkıntıları bende yaşamıştım değişince kayboldu. galiba bu parça bilgisayara arıza verisi göndermiyor yada gönedermiyor. Çünkü bende de o parça(basınç sensörü arızası) görünmüyordu normalde...
kopuz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emrety » 13 Mar 2010, 02:46

kopuz arkadaşım ilgin için tşk ederim. bende direksiyonla ilgili bir sıkıntı olduğunu tahmin ediyordum.direksiyon basınc sensörünü bende değiştirmeyi deneyim bakalım sonuc alabilecekmiyim
emrety
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emrety » 13 Mar 2010, 04:47

yalnız söylede ilginç bir durum var.skodacı bir arkadas tavsiye etti bende uyguladım.
 klima en düşük ayarda açıkken bu sorunu son bir haftadır yapmadı.bu alakayı çözemedim.
bundada sorun yine direksiyon basınç sensöründemidir?
emrety
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 13 Mar 2010, 11:07

o klima denen meret var ya... motorla bağlantısı tamamen neden kesilemez anlamış değişim. arabadan ayrı çalışan bağımsız bi parça olarak nedne dizayn edilmiyor ki!
araba ilk çalıştığında benzindeyken bile hafif rampada dur-kalk yaparken bile stop ettirebiliyor. bu meret sanırım içeriyi ısıtıp/soğuturken fabrikasında ön şart olarak "ARAÇ DA HAREKET ETMESİN SAKIN HA!" diye ayarlanıyor galiba.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti C@GL@R » 13 Mar 2010, 11:12

hyundai getz alırsanız bu dediğinizi yaşamazsınız motordan bağımsız olarak çalışıyor ve benzin harçamıyor. çin teknolojisi işte bizimkiler vw altında olduğu için burjuva sınıfa hitap ediyor:) 10 yıl sonrada bu böyle olur heralde vw de
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti minan » 18 Mar 2010, 16:55

Aracın stop etmesi sorununu yaşayan arkadaş.  Aynı sorun bendede var. Bu konuda çözüm bulabildin mi? Bulunca yazarsan sevinirim
minan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emrety » 19 Mar 2010, 18:15

çözüm bulamadım henüz ama klima en alt değerde kullandım arabayla gezerken 1 hafta.
yapmadı simdi klimayı acmayıp tekrar deniyorum yine yapmadı biraz daha zaman gecmesi lazım bakalım.2 yıldır olan olay kendi kendinemi gecti bende anlamadım
emrety
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emrety » 10 Mar 2011, 20:06

henüz çözüm bulamadık ne denediysek olmuyor, direksiyon basınç sensörü denilen parça tam olarak nedir,
sorduğumuz ustalar böyle bir parça olmadığını söylediler
emrety
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir