A5 KASA ELEGANCE HIZ SABİTLEYİCİ ÇALIŞMIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 KASA ELEGANCE HIZ SABİTLEYİCİ ÇALIŞMIYOR

İleti erdemkaraman35 » 15 Mar 2010, 19:36

merhaba arkdaşlar ben adandan sizlere katıldım aracım 2006 model a5 kasa octavia elegance 1.6 mpi motor triptonik vitesli brc lpg kitli aracı yeni aldım bulunduğum şehre getirirken sorunsuz çalıştı,sonra 1-2 gün içinde ara sıra devreye girmeye başladı son 2 gündür hiç devreye girmiyor,servise sordum gelin bakalım dediler ve geneldede komle kumanda kolunu yenileyerek durumu çözdüklerini söylediler bende şikayetvara şikayette bulundum en azında 250 tl bu masrfa skodanında bir el atması için,2006 model bir araba 3-4 yaşında cruise bozuluyorsa kulanıcı hatası demek biraz zor kanımca zate interneteki skoda forumlarında bu durumdan bahsediliyor ( http://209.85.229.132/search?q=cache:F- ... =firefox-a )
side budurmlara şahit olmuşmuydunuz çözüm için başak önerileriniz varmı

Kullanıcı avatarı
erdemkaraman35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ferda
Nereden: Adana
Arabanız: octavia II eleganceb(a5 kasa 2006)

İleti alpino » 15 Mar 2010, 19:43

cruise sisteminde en çok rastlanan sorun sistemin OFF konumunda unutulması. işiniz bittiğinde OFF'a getirip unutuyorsunuz haliyle sistem devreye girmiyor. ama sizde arasıra çalıştığına göre sorun bu değil. aracınız 2006 model yani 4 yaşında olduğundan ve garantisi bittiğinden şikayet yazmanızın size bir şey kazandıracağını ne yazık ki sanmıyorum. belki sadece yazılımsal bir sorundur bilgisayara takılarak çözülebilir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti erdemkaraman35 » 15 Mar 2010, 19:50

off konumunda olmadığına emini gerekli hıza gelince set veya res tuşuna basdığın anda hafızaya alıp gidiyorduk şimdi hiçbir tepki yok anlamadım,bir arkadaş lpg de yapar demişti benzindede denedim lakin sonuç aynı
Kullanıcı avatarı
erdemkaraman35
CLASSIC
CLASSIC

İleti SELİM_ANK » 15 Mar 2010, 19:55

ben lpgden kaynaklandığını sanmıorm sonucta bu sistem aracın yakıtını incelemiyo
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti sucan » 15 Mar 2010, 20:46

aynı sorun bendede var ve aracım sizinkiyle aynı 2006 elegance triptonik mpi bir ara çalıştı şimdi çalıştıramıyorum
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti octaviaman » 15 Mar 2010, 22:52

Bir ihtimal sigortaları da konrol etmek lazım.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti erdemkaraman35 » 16 Mar 2010, 09:13

hocam sende şikayetvara bunu dile getir enazından iskontada indirim yapacaklarmış skoda,bence bu hata üretimsel hata bedava değiştirmeleri gerekir ama burası avrupa değil biraz indirim yaptırabilirsek şanslıyızAngry
Kullanıcı avatarı
erdemkaraman35
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 16 Mar 2010, 10:44

[quote="jcrso"]merhaba arkdaşlar ben adandan sizlere katıldım aracım 2006 model a5 kasa octavia elegance 1.6 mpi motor triptonik vitesli brc lpg kitli aracı yeni aldım bulunduğum şehre getirirken sorunsuz çalıştı,sonra 1-2 gün içinde ara sıra devreye girmeye başladı son 2 gündür hiç devreye girmiyor,servise sordum gelin bakalım dediler ve geneldede komle kumanda kolunu yenileyerek durumu çözdüklerini söylediler bende şikayetvara şikayette bulundum en azında 250 tl bu masrfa skodanında bir el atması için,2006 model bir araba 3-4 yaşında cruise bozuluyorsa kulanıcı hatası demek biraz zor kanımca zate interneteki skoda forumlarında bu durumdan bahsediliyor ( http://209.85.229.132/search?q=cache:F- ... =firefox-a )

[/QUOTE]

Yanlışınız var, adam galeriden alır arabayı daha yola bile çıkmadan bozabilir. Bu o kişinin bozabilite gücüne bağlıdır, arabaya değil; e tabi doğal olarak garanti dışı kalabilir.

Ayrıca arabayı yeni aldığınızı söylemişsiniz sizden öncekilerin aracı nasıl kullandıkları hakkında en ufak bir fikriniz var mı?

Bu şikayetlerinizi servise ya da yüce oto ya felan söylerseniz size gülerler, size geçmiş olsun demekten başka birşey bulamıyorum.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 16 Mar 2010, 10:51

+1
garantisi devam etse neyse...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti erdemkaraman35 » 16 Mar 2010, 10:57

beyfendi tabiki siz bunun beynine su tutarsanız bozma durumunuz var,zaten servisee sokulacak,bende zaten yüce otaya dediğim eğer bu kol kırık değilse yada beynine su veya darbe gelmemişse ki gelmediğine kanat getiriyorum servisde görecez burayada yazarım bir arabada cruise control neden bozulur,ki yabancı kaynaklı forumlardada bundan bahsediliyor genel olrarak bu 2006 serilerinde sanırım bu kol aparatında hatalı üretim olabilir,bunu sorgulamak hakımız,büyük firmaları büyük yapan garantisi bitiğinde bile bu üretim hatalarını ücretsiz karşılayabilmeleridir,ben zaten onların bunu ücretsiz değiştirceklerinide zanetmiyordum ama en azından yardımcı olabileceklerini düşünüyorum,skoda vw ile olan işbirliğinden yalnızca arabaların teknolojilerini artırmayı değil kurumsal bir firma olmanın meziyetlerinide öğrenmiş olmalı değilmi(almanya için konuşuyorum doğuş gurubu için değil!)
Kullanıcı avatarı
erdemkaraman35
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 16 Mar 2010, 11:02

Siz haklısınız ama biz de ''sadece Türkiye'deki duruma göre''  böyle yorum yaptık, Avrupa'da olsa tabii ki durum farklı, umarım hakkınızı alabilirsiniz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sucan » 16 Mar 2010, 11:33

[quote="delidolu"] [quote="jcrso"]merhaba arkdaşlar ben adandan sizlere katıldım aracım 2006 model a5 kasa octavia elegance 1.6 mpi motor triptonik vitesli brc lpg kitli aracı yeni aldım bulunduğum şehre getirirken sorunsuz çalıştı,sonra 1-2 gün içinde ara sıra devreye girmeye başladı son 2 gündür hiç devreye girmiyor,servise sordum gelin bakalım dediler ve geneldede komle kumanda kolunu yenileyerek durumu çözdüklerini söylediler bende şikayetvara şikayette bulundum en azında 250 tl bu masrfa skodanında bir el atması için,2006 model bir araba 3-4 yaşında cruise bozuluyorsa kulanıcı hatası demek biraz zor kanımca zate interneteki skoda forumlarında bu durumdan bahsediliyor ( http://209.85.229.132/search?q=cache:F- ... =firefox-a )

[/QUOTE]

Yanlışınız var, adam galeriden alır arabayı daha yola bile çıkmadan bozabilir. Bu o kişinin bozabilite gücüne bağlıdır, arabaya değil; e tabi doğal olarak garanti dışı kalabilir.

Ayrıca arabayı yeni aldığınızı söylemişsiniz sizden öncekilerin aracı nasıl kullandıkları hakkında en ufak bir fikriniz var mı?

Bu şikayetlerinizi servise ya da yüce oto ya felan söylerseniz size gülerler, size geçmiş olsun demekten başka birşey bulamıyorum.

[/QUOTE]
bahsedilen donanım kullanım hatasından bozulacak bir parça değil (kaza yapılarak hasar verilmesi durumu hariç) aynı sorunu bende yaşıyorum ve aynı model ve aynı donanıma sahip aracımla bu fabrikadaki küçük bir eksiklikten kaynaklanıyor olma ihtimali yüksek çünkü bu modellerde bilinen bir problemde klima sorunu ve tabi üretici gene hatalı olduğunu kabul etmiyor düşünün bir klimaya ne yapacaksınızda bozacaksınız elinize anahtarı alıp sökme huyunuz yoksa tabi araç 3-4 yaşında bu arzaları veriyor ve fabrika hatalarını kabul etmiyor ve tek gerçek nokta evet üreticide yücede bu şikayetleri ciddiye almama yoluna gidiyor
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdemkaraman35 » 16 Mar 2010, 12:09

bide ben bu aracın fan üflemesini çok zayıf buldum üst tarafa yönlendirip fanı sonuna kadar açsamda çok gelmiyor bi ihtimal polen filtresi tıkalıysa olabilir diye düşünüyorum değiştirnce tekrar yazarım ama klima soğutuyor gibi geldi şimdilik bakalım
Kullanıcı avatarı
erdemkaraman35
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdemkaraman35 » 16 Mar 2010, 12:13

bide kışın dahi buğu çözmek maksadıyla haftada 1 kez 3-4 dakika klimayı çalıştımak lazım bildiğim kadarıyla,eğer uzun kış zamanı hiç kulanılmaz ise kompresörün içindeki keçeler yağ dolaşımı olmadığından kuruyup gaz sızıntısına neden olabiliyormuş
Kullanıcı avatarı
erdemkaraman35
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 16 Mar 2010, 12:15

[quote="jcrso"]bide ben bu aracın fan üflemesini çok zayıf buldum üst tarafa yönlendirip fanı sonuna kadar açsamda çok gelmiyor bi ihtimal polen filtresi tıkalıysa olabilir diye düşünüyorum değiştirnce tekrar yazarım ama klima soğutuyor gibi geldi şimdilik bakalım [/QUOTE]
klima iyi soğutuyor fakat bu araçlarda kullanılan klima çok çabuk arza vere biliyor onu demek istedim ve size 750-1200 tl arsında masraf açıyor yanlış hatırlamıyorsam 2005-2006 modelelrde ismini hatırlamadığım klima markası bu sorunu çıkaran ve daha sonra farklı bir markayı kullanmaya başladı vw grubu
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdemkaraman35 » 16 Mar 2010, 12:16

fan max üflemesi üst tarafa doğru sizede zayıf geldimi baya fan sesi var ama üfleme ona nazaran zayıg gibi nedersiniz
Kullanıcı avatarı
erdemkaraman35
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 16 Mar 2010, 12:19

çok zayıf gelmiyor bana yetiyor fakat fanı biraz yüksek hızda çalıştırınca ses artıyor genelde içeri soğuyunca 2. veya 3. kademede çalıştırıyorum ses sorunu kalmıyor tabi camlarım filimli onlarda düşük hızda çalıştırmama yardımcı oluyor malüm akdeniz sizinde bildiğiniz gibi yazları çekilmez sıcak oluyor
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdemkaraman35 » 16 Mar 2010, 12:21

ozaman benim polen filtresi tıkalı  zanımca ses var rüzgar yok :))
Kullanıcı avatarı
erdemkaraman35
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir