Yeni Octavia TSI Elegance saçmalığı...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Octavia TSI Elegance saçmalığı...

İleti Satli » 16 Mar 2010, 01:15

Herkese merhaba nerdeyse ilk geldiği günden beri  inceliyorum Octavia TSI Elegance modelini ama ne yazık ki bizler kandırılıyoruz resmen neden diyceksiniz... eski octavia (a5) elegance modeli yurt dışı satılan araçlarda farklılık göstermiyodu ama yeni makyajlı kasa da çok büyük eksiklikler var koltuk kumaşları jantlar, iç  görsellik açısından müzik sistemi ve iç maun kaplamalı bölümler eksik ülkemizdeki . Şuanda bir çok marka da en üst donanımlı araçları dünyanın her yerinde aynı örnek vermek gerekirse (opel, mazda, honda,volvo,ford,mercedes,Bmw) ama hala skoda da bu sorun çözülememiş. bir zamanlar skoda değilmiydi ( a4 ) kasada orta donanımda auto klima getiren golfte bile yokken o zamanlar skoda değilmiydi (A5) kasada özel kumaş koltuk ve  muhteşem bir ses sistemi sunan.yurt dışındaki modelin aynısı Türkiye de 56.000 TL oluyor. yani hemen hemen golf ve jetta ile aynı yani octavia jettadan daha kötü bir araçmıda 5.000 Tl fark var arsında donanımlar eksik ama bence değil, hatta jetta ile mukayese bile edilemez neden derseniz konfor ve yol tutuşu açısından jetta tam bir fiyasko arkası dar ve sıkıcı bir araç; nedendir  bilinmez octavia ülkemize  bence ambiente ve elegance donanımları arasın da yüce auto" nun yapmış olduğu anlaşmalarla getiriliyor bu duruma bir yerden sonra dur denmeli vw gidyosunuz elimde araç yok diyo  ama skodanın durumu belli kimse göz göre göre kazık yemez araştırıyosa heleki hiç yemez, araç  görünümüne önem veren bir halkımız varken neden hala bu sorun yöneticiler tarafından dikkate alınmıyor her seferinde niyetlensemde aracı almaya birşey mani oluyor ve düşünüyorum avrupa satışlarını dikkate alıyorum ordan insanlarla konuşuyorum octavia  lider hemen hemen ama orda fiyatlar aynı birde araç donanımsal anlamda aynı bize fiyatta ucuz ama bu sonrada  pişmanlık veriyor 5.0000 tl verseydimde almışken orjinal hali gibi olsaydı diyecek bir çok kişi var lütfen bu olayı gözardı etmeyelim bizler birer servet harcıyoruz neden enayi yerine koyulalım değil mi ? eğer ben skodayı seviyorsam aynı şartlarda ona binmek isterim vw filan olmamalı model yükseltmek için alınan sonuçta sınıfları aynı olan araç bunlar... saygılar...Clap 

Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti quickcan » 16 Mar 2010, 01:27

siz bmw nin Türkiye'ye eksiksiz araç getirdiğini mi sanıyorsunuz??... 

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti RoadFighter » 16 Mar 2010, 01:33

Makyajlı Octavia Elegance'da bilakis fazlalıklar var makyajsıza göre.

Ambiante donanım ile karıştırıyor olmayasın.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti Satli » 16 Mar 2010, 01:49

arkadaşım fazlalık olarak ne var söylersen sevinirim benim söylemek istediğim eski a5  katoloğunda elegans modelinde ne gördüysem  vardı  birde makyajlı kasanın katoloğuna bakınız elegance donanımında neler var türkiyede olmayan neler var... 
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

İleti xMEGANx » 16 Mar 2010, 01:50

valla orasını bilmem de abi bana makyajsız octavia daha çekici geliyo makyajlıların al benisi yok ama makyajsızlar çok tatlı çok güzel..

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti quickcan » 16 Mar 2010, 01:51

makyajlının ayrı bi güzelliği var.. 

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti xMEGANx » 16 Mar 2010, 02:08

[quote="Satli"]arkadaşım fazlalık olarak ne var söylersen sevinirim benim söylemek istediğim eski a5  katoloğunda elegans modelinde ne gördüysem  vardı  birde makyajlı kasanın katoloğuna bakınız elegance donanımında neler var türkiyede olmayan neler var...  [/QUOTE]
işte bu konuda katılyıorumm..!!!
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti RoadFighter » 16 Mar 2010, 02:29

[quote="Satli"]arkadaşım fazlalık olarak ne var söylersen sevinirim benim söylemek istediğim eski a5  katoloğunda elegans modelinde ne gördüysem  vardı  birde makyajlı kasanın katoloğuna bakınız elegance donanımında neler var türkiyede olmayan neler var...  [/QUOTE]

Kataloğa bakmaya ne gerek var?

Makyajlı A5 Elegance'ta sis farının işlevinin arttırılmış olduğu,kendiliğinden katlanabilir aynaların eklendiği gözüküyor. İç mekanda da AUX girişi vardı yanılmıyorsam. Bolero müzik çalarlı oluyor hatta bazı Elegance A5'ler

Türkiye'deki makyajlı A5'in, makyajsız A5'ten eksiği yok.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti cnydn » 16 Mar 2010, 02:40

Arkadaşlar makyajlı kesinlikle daha güzel, yapmayın allahaşkına:)
Herneyse, octi FL tsi elegance sahibi biri olarak diyebilirim ki:
Çok fazla eksik yok..ancak bazı eksikler var, daha önce ben de dile getirmeye çalışmıştım..
-Isıtmalı ön cam yıkama sistemi diyor katalogda SADECE elegance da var diyor... Yok kardeşim öyle bişey. Türkiyedeki araçlarda yokmuş..Niye yazıyosun ki onu oraya.Çıkar listeden. Kandırma milleti..
Radyo ekranına entegre görsel destek özelliği olan arka park sensörü ..Standart falan değil.ücrete tabi
Başka aklıma gelen bişey yok.. ama şuna sinir oluyorum. Her araç farklı şekilde geliyor..Tamam bu çok normal.. ama elegance diye müşteriye satılan 2 araç arasında dağlar kadar donanım farkı olabiliyor ve bayiler ellerinde ne varsa bir an önce kakalamak için kullanıcıları bilgilendirmeden ellerindekini satma peşindeler..
mesela ben elegance alıyorum. ahmet de alıyo. bi bakıyorum ahmetin aracında fiyat farksız ya da çok cüzi bir farkla takılmış bir ekstra donanım var(aslında standart..) benim araçta yok ama.. bana kimse bahsetmiyor bile bundan..
veya ben bolero radyo istiyorum.. 3 hafta sonra verebilecek olmasına rağmen..işte dokunmatiği napıcan abi de şöyle de böyle de... bana onu saattıktan sonra ertesi gün gelen mehmete de elinde swing li araç olmayınca bolerolu varsa, bolero şöyle iyi böyle iyi. flaan fıstık
veya koltuk ısıtmalı araç istiyorum deri döşeme.. fazla para da vericem razıyım.
yok abi yaramaz yazın terletir kışın üşütür falan fıstık. .e xzaten bilioyorum bunu ben......
xenon istiyorum, viraj farı istiyorum. adam bana satmamak için fiyatı şişiriyo resmen
yok işte yok
skoda.cz deki esneklik yok. orada bir araç konfigüratörü var.. neredeyse her parçayı siz seçiyosunuz olsun veya olmasın diye .. ben bir gece sırf zevk için 2 saati aşın süre çekce sözlük falan da bulup internetten hayalimdeki aracı yarattım. neler neler eklenebiliyo  neler neler var.. biz ayakta uyuyoruz..
ha tabi orası memleketi.. orada üretiliyo falan fıstık..
e biz türkiyede ürettiğimiz forda renault a böyle esneklik sunuyo muyuz müşteriye?
elinde ne varsa, en iyisi o .. hooop kitle hemen
sonra bi de vag com la active edilen özellik olayı var. her araç ayrı konfigürasyonla geliyor fabrikadan. alinin FL de bi özellik var, bende yok. e niye. ikimiiz de 46lira verdik?
neyse...

cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti Satli » 16 Mar 2010, 10:14

işte "cnydn" isimli arkadaşımızda konuya gayet duyarlı bir yaklaşımda bulunmuş bayiler aynen dediğiniz gibi deri koltuk yakarmış arkadaşım alcantara deri denilen model var ortası süettir audi mercedes bmw hatta golf highline de standart golfun highline donanımı  ile octavianın elegance donanımı aynı olması gerekmez mi.... ama bizim bayiler 1975 model toros satıyolar sanki ne diyelim bir an önce çözüm olur inş...
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 16 Mar 2010, 11:47

[quote="cnydn"]Arkadaşlar makyajlı kesinlikle daha güzel, yapmayın allahaşkına:)
Herneyse, octi FL tsi elegance sahibi biri olarak diyebilirim ki:
Çok fazla eksik yok..ancak bazı eksikler var, daha önce ben de dile getirmeye çalışmıştım..
-Isıtmalı ön cam yıkama sistemi diyor katalogda SADECE elegance da var diyor... Yok kardeşim öyle bişey. Türkiyedeki araçlarda yokmuş..Niye yazıyosun ki onu oraya.Çıkar listeden. Kandırma milleti..
Radyo ekranına entegre görsel destek özelliği olan arka park sensörü ..Standart falan değil.ücrete tabi
Başka aklıma gelen bişey yok.. ama şuna sinir oluyorum. Her araç farklı şekilde geliyor..Tamam bu çok normal.. ama elegance diye müşteriye satılan 2 araç arasında dağlar kadar donanım farkı olabiliyor ve bayiler ellerinde ne varsa bir an önce kakalamak için kullanıcıları bilgilendirmeden ellerindekini satma peşindeler..
mesela ben elegance alıyorum. ahmet de alıyo. bi bakıyorum ahmetin aracında fiyat farksız ya da çok cüzi bir farkla takılmış bir ekstra donanım var(aslında standart..) benim araçta yok ama.. bana kimse bahsetmiyor bile bundan..
veya ben bolero radyo istiyorum.. 3 hafta sonra verebilecek olmasına rağmen..işte dokunmatiği napıcan abi de şöyle de böyle de... bana onu saattıktan sonra ertesi gün gelen mehmete de elinde swing li araç olmayınca bolerolu varsa, bolero şöyle iyi böyle iyi. flaan fıstık
veya koltuk ısıtmalı araç istiyorum deri döşeme.. fazla para da vericem razıyım.
yok abi yaramaz yazın terletir kışın üşütür falan fıstık. .e xzaten bilioyorum bunu ben......
xenon istiyorum, viraj farı istiyorum. adam bana satmamak için fiyatı şişiriyo resmen
yok işte yok
skoda.cz deki esneklik yok. orada bir araç konfigüratörü var.. neredeyse her parçayı siz seçiyosunuz olsun veya olmasın diye .. ben bir gece sırf zevk için 2 saati aşın süre çekce sözlük falan da bulup internetten hayalimdeki aracı yarattım. neler neler eklenebiliyo  neler neler var.. biz ayakta uyuyoruz..
ha tabi orası memleketi.. orada üretiliyo falan fıstık..
e biz türkiyede ürettiğimiz forda renault a böyle esneklik sunuyo muyuz müşteriye?
elinde ne varsa, en iyisi o .. hooop kitle hemen
sonra bi de vag com la active edilen özellik olayı var. her araç ayrı konfigürasyonla geliyor fabrikadan. alinin FL de bi özellik var, bende yok. e niye. ikimiiz de 46lira verdik?
neyse...

[/QUOTE]

Makyajlı güzel değil konusu değil ki bu konu:)

İki elegance arasında da nasıl dağlar kadar fark olur yahu?

Bazı bayilerde Bolero müzik çalarlı Elegance olur iken bazı bayi de standart müzik çalarlı Elegance olur.

Alacantra deri, xenon far falan bunlar zaten ekstralara giriyor.

Konu makyajsız A5 ile makyajlı A5 kıyaslanarak açılmış ama Golf Highline, xenon far, alacantra deri falan söz konusu.

Yeni Superb'te bile bunlar ekstraya giriyor.

Dandik Megane bile 45 bin lira etiketle satılıyor.(1.4 T 130 hp)

Golf'ün Highline'ı ile aşık atmak için 50 küsür bin lirayı çıkarmak lazım cepten.

Avrupa'daki araçlarla buradakileri kıyaslerken diğer markalarda da neler kırpılmış bir bakmak lazım.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 16 Mar 2010, 11:59

bazi arkadaşlar konuyu anlayamamış arkadaş size makyajsız a5 kasayla makyajlısı arasındaki farklardan söz etmiyor makyajlı olan a5 kasanın yurtdışında satılan elegance modellerinin türkiyede satılanlardan donanım farkı var diyor kısacası türkiyeye gelene kadar bazi şeylerin ya kalitesi düşüyor yada donanımda bazi eksik noktalar oluyor tabi bunu sadece skodamı yapıyor aklınıza hangi firma gelirse yapıyor
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti RoadFighter » 16 Mar 2010, 12:08

[quote="sucan"]bazi arkadaşlar konuyu anlayamamış arkadaş size makyajsız a5 kasayla makyajlısı arasındaki farklardan söz etmiyor makyajlı olan a5 kasanın yurtdışında satılan elegance modellerinin türkiyede satılanlardan donanım farkı var diyor kısacası türkiyeye gelene kadar bazi şeylerin ya kalitesi düşüyor yada donanımda bazi eksik noktalar oluyor tabi bunu sadece skodamı yapıyor aklınıza hangi firma gelirse yapıyor [/QUOTE]

[quote="Satli"]

Herkese merhaba nerdeyse ilk geldiği günden beri  inceliyorum Octavia TSI Elegance modelini ama ne yazık ki bizler kandırılıyoruz resmen neden diyceksiniz... eski octavia (a5) elegance modeli yurt dışı satılan araçlarda farklılık göstermiyodu ama yeni makyajlı kasa da çok büyük eksiklikler var koltuk kumaşları jantlar, iç  görsellik açısından müzik sistemi ve iç maun kaplamalı bölümler eksik ülkemizdeki . Şuanda bir çok marka da en üst donanımlı araçları dünyanın her yerinde aynı örnek vermek gerekirse (opel, mazda, honda,volvo,ford,mercedes,Bmw) ama hala skoda da bu sorun çözülememiş. bir zamanlar skoda değilmiydi ( a4 ) kasada orta donanımda auto klima getiren golfte bile yokken o zamanlar skoda değilmiydi (A5) kasada özel kumaş koltuk ve  muhteşem bir ses sistemi sunan.yurt dışındaki modelin aynısı Türkiye de 56.000 TL oluyor. yani hemen hemen golf ve jetta ile aynı yani octavia jettadan daha kötü bir araçmıda 5.000 Tl fark var arsında donanımlar eksik ama bence değil, hatta jetta ile mukayese bile edilemez neden derseniz konfor ve yol tutuşu açısından jetta tam bir fiyasko arkası dar ve sıkıcı bir araç; nedendir  bilinmez octavia ülkemize  bence ambiente ve elegance donanımları arasın da yüce auto" nun yapmış olduğu anlaşmalarla getiriliyor bu duruma bir yerden sonra dur denmeli vw gidyosunuz elimde araç yok diyo  ama skodanın durumu belli kimse göz göre göre kazık yemez araştırıyosa heleki hiç yemez, araç  görünümüne önem veren bir halkımız varken neden hala bu sorun yöneticiler tarafından dikkate alınmıyor her seferinde niyetlensemde aracı almaya birşey mani oluyor ve düşünüyorum avrupa satışlarını dikkate alıyorum ordan insanlarla konuşuyorum octavia  lider hemen hemen ama orda fiyatlar aynı birde araç donanımsal anlamda aynı bize fiyatta ucuz ama bu sonrada  pişmanlık veriyor 5.0000 tl verseydimde almışken orjinal hali gibi olsaydı diyecek bir çok kişi var lütfen bu olayı gözardı etmeyelim bizler birer servet harcıyoruz neden enayi yerine koyulalım değil mi ? eğer ben skodayı seviyorsam aynı şartlarda ona binmek isterim vw filan olmamalı model yükseltmek için alınan sonuçta sınıfları aynı olan araç bunlar... saygılar...Clap 

[/QUOTE]

Koyu alana ithafen birşeyler söylüyorum.

Daha fazla uzatmayayım bu hususu.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 16 Mar 2010, 15:10

Bayilerin ellerindeki araçları her şartta olursa olsun müşteriye itelemeye çalıştığı konusuna katılıyorum. Yeterince bilgi verilmiyor. Her alıcı da araç konusunda profesör olmak zorunda değil.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti isikayhan » 16 Mar 2010, 15:27

Ülkemize bazı donanım seviyeleri (ve motorlar) gelmiyor, buna dikkat etmek gerekir.
Örneğin İngiltere ile Türkiye'ye gelen üç temel donanım arasında ben fark göremedim:

S - Classic
SE - Ambiente
GreenLine - (bize gelmiyor)
Elegance - Elegance
4x4 - (bize gelmiyor)
Scout - Scout (bize tek motor seçeneği ile geliyor)
Laurin & Klement - (bize gelmiyor)
RS - RS (bize tek motor seçeneği ile geliyor)

Kaynak:
http://new.skoda-auto.com/TUR/Documents ... atalog.pdf
http://www.skoda.co.uk/pdf/brochure_octavia.pdf

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti alennn » 16 Mar 2010, 15:49

[quote="Satli"]işte "cnydn" isimli arkadaşımızda konuya gayet duyarlı bir yaklaşımda bulunmuş bayiler aynen dediğiniz gibi deri koltuk yakarmış arkadaşım alcantara deri denilen model var ortası süettir audi mercedes bmw hatta golf highline de standart golfun highline donanımı  ile octavianın elegance donanımı aynı olması gerekmez mi.... ama bizim bayiler 1975 model toros satıyolar sanki ne diyelim bir an önce çözüm olur inş...[/QUOTE]
alennn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alennn » 16 Mar 2010, 15:51

yalnız bunlar olsa servis olayı da ayrı bi dert.aracı aldım alalı bir kere servise gittim yaşadığım sorundan sonra sanayideki ustama  bakımlarını yaptırmaya tercih ediyorum.

alennn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xex » 16 Mar 2010, 16:25

Bu araç üreticilerinin suçu değil türkiyedeki vergi sisteminden dolayı geliyor..

Yurtdışında örneğin 30.000 tl kdv ötv ithalat vergi cart curt fiyat %70 şişiyor adam ne yapacak aksesuarlardan yürütüyor.

Yapana değil yaptırana bakmak lazım.Angry

Maaşımızdan vergi

Faturalarımızdan vergi

Benzinden vergi.

Herşeyden vergiii vergi vergiiii...

Bizde öpülmeyi seven millet olduğumuz için vergiye devam....
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir