Yeni Octavia TSI Elegance saçmalığı...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Octavia TSI Elegance saçmalığı...

İleti dr.camouflage » 16 Mar 2010, 20:26

Faturayı sadece Octi'ye kesmemek lazım.Aynı olay başka bir başlıkta tartıştığımız Yeti'de de var,biraz daha genişletirsek yeni Polo'yu bile bu listeye dahil edebiliriz.
Misal bu seneki COTY birincisi Polo şu anda ülkemizde 30.000 liradan daha pahalı bir etikete sahip ve donanım listesini incelerseniz çok zayıf olduğunu hemen fark ediyorsunuz.Orta konsolun üst kısmında toplam 5 adet tuş yeri mevcut ancak Türkiye donanımında sadece 2'si kullanılabiliyor.Diğerleri sadece yer kaplıyor.Araçta sadece 2(iki) adet havayastığı var daha fazlasını isteseniz de alamıyorsunuz.ESP desen ha keza.

Octavia için de aynı durum maalesef geçerli.Elin gavuru güvenlikten ödün vermediği için Almanya'da Classic donanımda dahi 6 havayastığı,ESP ve daha fazlası standart,bizdeki donanım tablosu ise malum.

Bunun nedeni de yukarda yazılanlarda belirtildiği üzre tamamen maddiyatla ve çarpık vergi sistemiyle ilişkili.

Saygılar...

dr.camouflage
CLASSIC
CLASSIC

İleti Satli » 19 Mar 2010, 23:53

herkes kendine göre haklı anlaşılan ticarette :) bir gün bizede internetten kendi yaratığımız aracı  almak  kısmet olur inş...

Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti RoadFighter » 20 Mar 2010, 00:04

Hatta makyajlı Octavia'nın Classic ve Ambiante donanımları eskiye göre iyi diyeceğim ama fiyatları hiç de iyi değil eskiye göre.

Bize FSI'ı itelediler de millet aynı paraya TSI alıyor ne güzel şimdi.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti atuncera » 20 Mar 2010, 01:23

[quote="Satli"]

Herkese merhaba nerdeyse ilk geldiği günden beri  inceliyorum Octavia TSI Elegance modelini ama ne yazık ki bizler kandırılıyoruz resmen neden diyceksiniz... eski octavia (a5) elegance modeli yurt dışı satılan araçlarda farklılık göstermiyodu ama yeni makyajlı kasa da çok büyük eksiklikler var koltuk kumaşları jantlar, iç  görsellik açısından müzik sistemi ve iç maun kaplamalı bölümler eksik ülkemizdeki . Şuanda bir çok marka da en üst donanımlı araçları dünyanın her yerinde aynı örnek vermek gerekirse (opel, mazda, honda,volvo,ford,mercedes,Bmw) ama hala skoda da bu sorun çözülememiş. bir zamanlar skoda değilmiydi ( a4 ) kasada orta donanımda auto klima getiren golfte bile yokken o zamanlar skoda değilmiydi (A5) kasada özel kumaş koltuk ve  muhteşem bir ses sistemi sunan.yurt dışındaki modelin aynısı Türkiye de 56.000 TL oluyor. yani hemen hemen golf ve jetta ile aynı yani octavia jettadan daha kötü bir araçmıda 5.000 Tl fark var arsında donanımlar eksik ama bence değil, hatta jetta ile mukayese bile edilemez neden derseniz konfor ve yol tutuşu açısından jetta tam bir fiyasko arkası dar ve sıkıcı bir araç; nedendir  bilinmez octavia ülkemize  bence ambiente ve elegance donanımları arasın da yüce auto" nun yapmış olduğu anlaşmalarla getiriliyor bu duruma bir yerden sonra dur denmeli vw gidyosunuz elimde araç yok diyo  ama skodanın durumu belli kimse göz göre göre kazık yemez araştırıyosa heleki hiç yemez, araç  görünümüne önem veren bir halkımız varken neden hala bu sorun yöneticiler tarafından dikkate alınmıyor her seferinde niyetlensemde aracı almaya birşey mani oluyor ve düşünüyorum avrupa satışlarını dikkate alıyorum ordan insanlarla konuşuyorum octavia  lider hemen hemen ama orda fiyatlar aynı birde araç donanımsal anlamda aynı bize fiyatta ucuz ama bu sonrada  pişmanlık veriyor 5.0000 tl verseydimde almışken orjinal hali gibi olsaydı diyecek bir çok kişi var lütfen bu olayı gözardı etmeyelim bizler birer servet harcıyoruz neden enayi yerine koyulalım değil mi ? eğer ben skodayı seviyorsam aynı şartlarda ona binmek isterim vw filan olmamalı model yükseltmek için alınan sonuçta sınıfları aynı olan araç bunlar... saygılar...Clap 

[/QUOTE]
atuncera
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 20 Mar 2010, 01:30

İlk mesajda alıntı?! :)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti dogmatik » 22 Mar 2010, 15:40

Isıtımalı ön cam suyu
püskürtücüsü ile ilgili Yüce oto'ya sorduğum sorunun cevabını paylaşıyorum.

Değerli
Müşterimiz,

Öncelikle
Skoda
markasına ve internet sitesine göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür
ederiz.

Aracınızı
iyi günlerde
kullanmanızı dileriz.

Isıtımalı
ön cam suyu
püskürtücüleri aracınızda standart olarak yer almaktadır. Bu sistem hava
sıcaklığının 5 derecenin altına inmesi ile birlikte devreye girer. Su
püskürtücülerinin bitişiğinde yer alan rezistanslı ısıtma sistemi
içindeki
termal hassasiyeti olan dirençler, bu sıcaklığın azalması ile akım
geçişini
hızlandırır ve ısınır bu sayede su geçişi sırasında su ısınmış olur ve
cam
yüzeyine ısınmış şekilde püskürtülür.

Bilgilerinize
sunarız.

Yüce Auto
A.Ş.

dogmatik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cnydn » 22 Mar 2010, 17:22

Valla bana yetkili satıcı özelliği bildiğini(yukarıdaki gibi olduğunu) anlattı, ama Türkiye'ye gelen araçlarda bu özelliğin olmadığını söylemişti..Kışın silecek suyuna elimize tutsak hissedebileceğimiz bir sıcaklık mıdır bu? Havalar da ısınıyo aksi gibi nası deniycez?

Erzurumdan katılan elegance tsi sahibi var mı ? :)
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti epelek » 23 Mar 2010, 01:37

Kışın camlar kar ve buz tutmuş...Suyu püskürtüyorsunuz..(hani sözüm meclisten dışarı o ISINMIŞ suyu) ardından silecekler çalışıyor. Silecekler ya kıpırdayamıyor yada buzun üstünde hatır hutur yapıyor. Benim bildiğim; cam ısınır...buz erimeye başlar..ardından silecekleri rahat rahat çalıştırırsın. Benim bildiğim bu..Yoksa yanlış mı biliyorum. Bilen varsa anlatsın lütfen.
SUPERB TDI 2.0 ELEGANCE DSG 170 HP
epelek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Muhsin Fırat
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Süperb Eleg DSG 170 Hp

İleti atuncera » 23 Mar 2010, 04:37

ARKADAŞALR ŞU BİR GERÇEK Kİ TÜRKİYE YE YÜCE OTO  TARAFINDAN   GETİRİLEN SKODA OKTAVIA 1,4 TSI ARAÇLAR BIR ÖNCEKİ  A5   KASA MALESEF DONANIM OLARAK YETERSIZ.NEDENINE GELİNCE SANROF DERI KOLTUK 17 JANT LASTIK OPSIYONLU BILE ALAMIYORSUNUZ    VE DAHA NELER VAR  NELER.OYSAKİ AVRUPADA KI SATILAN ARAÇLARDA HEPSINI  OPSİYON OLARAK SATILIYOR. BİZ  NEDEN PARAMIZLA OPSIYON OLARAK ALAMIYORUZ? 

BAYI YE SORDUM   YUKARDAKI OPSIYONLARI İÇİN BAKIN NASIL CEVAPLAR ALDIM:

- 17 JANT VE LASTIK İÇİN ; TURKİYEDE KI YOLLAR BUNA UYGUN DEĞIL DEDİLER,PEKI DEDIM  O ZAMAN  DİYER ARABA MARKALARIDA NEDEN  VAR VEYA  SATIYORLAR  CEVAP YOK.

- SANROF  İÇİN;  NEDEN YOK DEDIM TAVANDA HAVA YASTIĞI VARMIŞ ONDAN PEKI DIYER OTO MARKALARINDADA VAR  O ZAMAN   BU NASIL OLACAK  DEDIM  GİNE   CEVAP YOK

- DERI KOLTUK: KOLTUKLAR İSITMALI OLMADIĞI İÇİN PEKI DEDİM DİYER  OTO MARKALRINDA  NEDEN VAR DEDIM  GİNE CEVAP YOK.

ARKADAŞAR  SKODA OKTAVIA  D SEGMENDİ ARAÇ DIYE SATILIYOR TÜRKİYEDE 

OPEL VECTRA, JETTA , FORD FOCUS TA  D SEGMEND ARABALARI  BU   OPSİYONLAR  ONLARDA  VARKEN    NEDEN OKTAVİA DA YOK.

ŞUNU DUŞUNMEDEN EDEMIYORUM  BİZE GELEN ARAÇLAR İKİNCI SINIF ARAÇLAR  MI? Kİ  ÖYLE  SKODA 1,6   8 VALF MPI MOTORU BİLE HALA  YENİ KASADA KULLANIYOR 16 VALF BİLE KULLANMIYOR(2004 GOLF MOTORU)

SONRA DA SKODA SATMIYOR VE TUTMUYOR TURKİYEDE DENİYOR.

NE DERSINIZ YANILIYORMUYUM?
atuncera
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ge35 » 26 Mar 2010, 18:57

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende 2008 model octavia elegance araç sahibiyim 2008 mayısında sıfır aldım aracımı ancak yukarıdaki arkadaşlarımızın da dediği gibi bencede bize bazı şeyler eksik satılmakta yada gerçekten elegance olan bir araçtaki eksiklikler görülmemekte kısaca şöyle izah edeyim durumu..mesela en basitinden ben bile alırken nasıl görmedim diyorum halen:) elegance bir araç satıyorsunuz ama malesef ne acıdır ki makyaj aynalarına ışık bile koymayı düşünmüyorsunuz yada gerçekten avrupada varda artık bizemi çifte standart uygulanıyor bunuda düşünmeden edimiyorsunuz .. işte bu gibi küçük ama önemli ayrıntılarla malesef skoda gibi güzel bir marka hep vw ve bazı rakiplerinden daima geri düşmeye mahkum gibi duruyor... saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
ge35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ersin Sabancı
Nereden: İzmir
Arabanız: OCTAVİA A5 102 hp ELEGANCE

İleti Satli » 29 Mar 2010, 14:17

atuncera yazdı:ARKADAŞALR ŞU BİR GERÇEK Kİ TÜRKİYE YE YÜCE OTO TARAFINDAN GETİRİLEN SKODA OKTAVIA 1,4 TSI ARAÇLAR BIR ÖNCEKİ A5 KASA MALESEF DONANIM OLARAK YETERSIZ.NEDENINE GELİNCE SANROF DERI KOLTUK 17 JANT LASTIK OPSIYONLU BILE ALAMIYORSUNUZ VE DAHA NELER VAR NELER.OYSAKİ AVRUPADA KI SATILAN ARAÇLARDA HEPSINI OPSİYON OLARAK SATILIYOR. BİZ NEDEN PARAMIZLA OPSIYON OLARAK ALAMIYORUZ?
BAYI YE SORDUM YUKARDAKI OPSIYONLARI İÇİN BAKIN NASIL CEVAPLAR ALDIM:
- 17 JANT VE LASTIK İÇİN ; TURKİYEDE KI YOLLAR BUNA UYGUN DEĞIL DEDİLER,PEKI DEDIM O ZAMAN DİYER ARABA MARKALARIDA NEDEN VAR VEYA SATIYORLAR CEVAP YOK.
- SANROF İÇİN; NEDEN YOK DEDIM TAVANDA HAVA YASTIĞI VARMIŞ ONDAN PEKI DIYER OTO MARKALARINDADA VAR O ZAMAN BU NASIL OLACAK DEDIM GİNE CEVAP YOK
- DERI KOLTUK: KOLTUKLAR İSITMALI OLMADIĞI İÇİN PEKI DEDİM DİYER OTO MARKALRINDA NEDEN VAR DEDIM GİNE CEVAP YOK.
ARKADAŞAR SKODA OKTAVIA D SEGMENDİ ARAÇ DIYE SATILIYOR TÜRKİYEDE
OPEL VECTRA, JETTA , FORD FOCUS TA D SEGMEND ARABALARI BU OPSİYONLAR ONLARDA VARKEN NEDEN OKTAVİA DA YOK.
ŞUNU DUŞUNMEDEN EDEMIYORUM BİZE GELEN ARAÇLAR İKİNCI SINIF ARAÇLAR MI? Kİ ÖYLE SKODA 1,6 8 VALF MPI MOTORU BİLE HALA YENİ KASADA KULLANIYOR 16 VALF BİLE KULLANMIYOR(2004 GOLF MOTORU)
SONRA DA SKODA SATMIYOR VE TUTMUYOR TURKİYEDE DENİYOR.
NE DERSINIZ YANILIYORMUYUM?

bu sunroof olayı baya komedi ya hele ki 17" jant konusu daha da garip :) ama yüce auto bu konuda yardımcı oluyor sadece araç siparişle geliyor o nedenle küçük bayiler ellerinde olanı satmaya çalışıyorlar... ekipman istediğinizde araç zaten 60.000 tl buluyor octavia için konuşuyorum tabi
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti drys » 04 Nis 2010, 21:32

[url=http://www.ressim.net]

Arkadaşlar aşağıda kare içine aldığım buton ayrıca bir altta küçük fotoğrafta görüldüğü gibi,bu buton ne anlama gelmektedir?

[/url]
drys
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Octavia 2011 1.6 TDI Elegance DSG Tipt.

İleti RoadFighter » 04 Nis 2010, 21:42

O düğme ile ESP kapatılmaktadır.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti drys » 04 Nis 2010, 22:22

hımm,tamam teşekkürler..
drys
CLASSIC
CLASSIC

İleti drys » 05 Nis 2010, 20:03

araç 2000 km de ama 100 km de ş. içi 10 lt,ş.dışı 7 lt yakmaktadır.Fabrika verilerine nezaman döneceğini merak ediyorum.Sizce bu veriler düşermi?
drys
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 05 Nis 2010, 20:10

drys yazdı:araç 2000 km de ama 100 km de ş. içi 10 lt,ş.dışı 7 lt yakmaktadır.Fabrika verilerine nezaman döneceğini merak ediyorum.Sizce bu veriler düşermi?

fabrika verileri en pısırık sürüşlerde elde edilmiş veriler aslında birazda size bağlı yeri geliyor ben fabia da 5.vitesde 100 km hızda 4,8 litreye sabitliyorum istesem 6 litre ile de giderim yani gözünüz yol bilgisayarının anlık tüketiminı takip ederek sürün fabrika verilerinin altına bile düşersiniz..ş.içinde ise 7,3 litrenin altına düşmüyor yine gözüm yol bilgisayarında tabi :)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti RoadFighter » 05 Nis 2010, 20:33

drys yazdı:araç 2000 km de ama 100 km de ş. içi 10 lt,ş.dışı 7 lt yakmaktadır.Fabrika verilerine nezaman döneceğini merak ediyorum.Sizce bu veriler düşermi?

Bizim 1.6 FSI Tiptronic fabrika verilerinde yakıyor. Şehir içinde 10-11 lt yakıyoruz 100 km'de ort.
Sizin aracın 1.6 FSI'dan kesinlikle daha az yakacağını düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti drys » 05 Nis 2010, 21:14

bir forumda ancak 5000 km den sonra verilerin istenilen değerlere geleceğini söyleniyor,bu doğrumu?
drys
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir