Hayırlı olsun conta yaktım...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hayırlı olsun conta yaktım...

İleti kuzubeyli » 24 Ekm 2010, 21:45

contayı kalp ve damarları gibi düsünün hangi damarda sorun var sorun büyükse kalp çalışmaz durur arkadaş haklı conta yanık araç gider stop etmişse biraz bekler araç soğuyunca su takviyesi yaparsın araç çalışır bir müttetsora teklemeler olur düşük devirde rüzgar alarak sıkıştırmadan tamire gider dediğim gibi nerden suyu veriyor ne derece önemli çalışmayada bilir.

kuzubeyli
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hüseyin ilkılıç
Nereden: İzmir
Arabanız: favorit 93 135lx

İleti Balıkcı » 24 Ekm 2010, 21:58

BaTeRRiiSStt yazdı:Egsozdan su çıkışının motorun benzini iyi yaktığı için oldugunu duymustum..Sağlıklı motor egsozdan su atar dıye bılıyordum.. benımkıde cok su atıyor ama sogutma suyunda pek bir eksılme yok ..bunun mantıgı ne şimdi ben anlamadım iyimi kötümü?

Özellikle soğuk havalarda egzostan su damlaları gelmesi doğaldır, soğutma suyunda eksilme yoksa korkulacak bir şey yoktur.

Konu başlığına döneyim

Aslında silindir kapak contası değişimi çok masraflı bir şey değildir. Masraf o şekilde uzun süre kullanma ile maalesef büyür. Conta yandığı anda farkedilip değiştirilirse sadece conta ve cüzi bir işçilik ile kurtarılması mümkün. Ama yanık conta ile kullanma devam ederse, önce silindir kapak contasını da taşlatmak gerekir, sonra pistonları sarmaya başlar, en sonunda motoru komple yenilemeye kadar götürür.

Umarım o kadar büyük boyuta vardırmamışsınızdır. Geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

İleti kuzubeyli » 24 Ekm 2010, 22:03

bende yarın gidiyorum ustaya eksozdan sulu buhar var bide su koymakabından tahliye ediyo benim hararet saatimi bozuk anlamadım fazla yükselmiyo inşallah 2500 e çıkarız
kuzubeyli
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hüseyin ilkılıç
Nereden: İzmir
Arabanız: favorit 93 135lx

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir