hangi oto bebek kolduğu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hangi oto bebek kolduğu

İleti tivoli » 23 Mar 2010, 00:38

[quote="ayhani"] [quote="octaviaman"]isofix özellikli koltuklar pahalı.Emniyet kemerleriyle aynı işi gören güvenilir ve sağlam onlarca kaliteli koltuk modeli var.Ben 4 senedir chicco kullanıyorum,şimdi iki numara oturuyor onda.kraft markasını da tavsiye ederim.Parasından korkmayanlar zaten isolu rrömer mömer filan alabilirler.[/QUOTE]

Çocuk koltuğu konusunda o kadar çok araştırma yaptımki kendi çapımda uzman oldum sayılır :)

Öncelikle koltuk alırken uzun süreli kullanacağınızı hesap edip çocuk büyüdükçe boyutu ayarlanabilir olanları tercih edin. Bazı arkadaşlar isofixli koltukların pahalı olduğunu isofix'in gereksiz olduğunu söylemiş.  Evet bu isofixliler pahalı isofix basit bir yapı olmasına rağmen sanırım patent lisansları dolayısıyla pahalı.

İsofixli koltuklar normal koltuklara göre çok daha güvenli. Ben onlarca koltuk inceledim sadece kemerle sabitlenenlerde özellikle inceledim. Koltuk emniyet kemeri ile ne kadar sabitlenirse sabitlensin (İncelerken uzmanı sabitledi) kaza anında çocuğun göğsünden geçen keme kısmı aşırı gerilecektir. Üstelik çocuğun ağırlığına birde koltuğun ağırlığı eklenecektir. İsofixde ise koltuk arabanın gövdesine sabitlendiği için çok daha stabil. Ayrıca çarpışma testlerinde çok daha güvenli oldukları ispatlanmıştır.

Bence eğer maddi durumunuz elveriyorsa mutlaka isofixli alın(tabi arabanız isofixli ise). Vereceğiniz 150-200 lira fazla paranın ilerde yaşayacağınız pişmanlığın yanında  lafı bile olmaz.

Ben britax römer kullanıyorum çok çok memnunum. 10 saatlik uzun yolda bile çocuğu yormuyor. Tavsiye ederim.
[/QUOTE]
Clap çok haklısın... ben olsam 2-3 ay boyunca sigaradan, telefon görüşmelerinden, benzinden kısar, arttırdığım parayla isofix olanı alırdım.. bi cep telefonuna bile binlerce lira para verilirken çocuğumuzu mu düşünemeyeceğiz.. ayrıca kemerle bağlanan koltukları biliyorum ve denedim.. bağlaması bir dert , acaba fren yapınca koltuk sağlam duracakmı diye kendi kendinizi yemeniz başka dert.. takarken kemer ve koltukla resmen boğuşuyorsunuz.. belki bir  süre sonra acemilik gidiyordur ama benim içime hiç sinmedi ne yalan söyleyeyim

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti agros » 23 Mar 2010, 15:24

Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya