OCTAVİA İÇİN BAZI SORULAR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVİA İÇİN BAZI SORULAR

İleti uur1919 » 31 Mar 2010, 15:52

sayın arkadaşlar aracı alalı bir ay oldu (2005 ambiante )yeni yeni aracı tanıyoz.bu nedenle fopumlarda gördüğüm ve benim karşılaştığım bazı sorunlara cevap verirseniz sevinirim. SORULARIM :

1. aracın yedek anahtarı üzerindeki kağıtta ki numaralar nedir?radyo kodu mu?
2.araç çalıştıktan sanra biraz zorlanınca motorun sağ tarafından bir cıyırtı duyuluyor. biraz sonra kesiliyor tekrar ediyor falan .bu neden kaynaklanıyor?
3. aracım 1,6i . bu araç 8v mi 16v mi?
4.servislerde araca bazı özelliklerin yükletileceğini yazmışlar. bu özellikler neler ve bu iş ücretli mi?:?

uur1919
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 31 Mar 2010, 20:38

Öncelikle aracınız hayırlı olsun ve aramıza hoşgeldin kazasız belasız sürüşler

1- yedek anahtar üzerindeki kod immobilizer kodudur (o etiketi kaybetmeyin yada kaybolmayacak şekilde not edin bir gün anahtarı kodlatmanız gerekirse lazım olabilir)
2- motorun sağ tarafından gelen cıyırtı sesini duyamadığım için net yorum yapamam ama ilk aklıma gelen şey gevşek kayıştan kaynaklanıyor olabileceğidir
3- aracınız 8 valf
4- aracınızda konfor paket mevcutsa ki ben bunun emin olmamakla birlikte sadece elegance modelde olduğunu düşünüyorum, bu konu hakkındada site içerisinde ilgili paylaşımlar mevcut ;) ayrıca serviste bu iş için ücret almazlar
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti alpino » 01 Nis 2010, 03:21

tivoli yazdı:Öncelikle aracınız hayırlı olsun ve aramıza hoşgeldin kazasız belasız sürüşler

1- yedek anahtar üzerindeki kod immobilizer kodudur (o etiketi kaybetmeyin yada kaybolmayacak şekilde not edin bir gün anahtarı kodlatmanız gerekirse lazım olabilir)
2- motorun sağ tarafından gelen cıyırtı sesini duyamadığım için net yorum yapamam ama ilk aklıma gelen şey gevşek kayıştan kaynaklanıyor olabileceğidir
3- aracınız 8 valf
4- aracınızda konfor paket mevcutsa ki ben bunun emin olmamakla birlikte sadece elegance modelde olduğunu düşünüyorum, bu konu hakkındada site içerisinde ilgili paylaşımlar mevcut ;) ayrıca serviste bu iş için ücret almazlar

+10 :idea:
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti jenq » 01 Nis 2010, 07:43

Amibiante donanımlarda açtırabileceğin tek özellik kapıların otomatik kilitlenmesi. Diğer konfor paketleri yok.
Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Octavia III Optimal 1.6 TDI DSG

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir