Octiye birkaç operasyon daha

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octiye birkaç operasyon daha

İleti octaviaman » 01 Nis 2010, 22:08

Jantlarla hızımı alamadım.Cüzdan battı herhal :D
Malum İzmir bol güneşli memleket,yaz da geliyor.Araca özel güneşliklerden aradım.Sağolsun yapan fabrika ,Skoda dışında her markaya yapıyormuş ,Ben de verdim kalayı,teessüfü kendilerine 8-)
Baktım olmayacak camları film kaplatmaya karar verdim.Biraz araştırınca ekonomi+kalite açısından,3M in 2.ci ürünüymüş FX30 diye geçiyor,kaplattım gitti.

Ayrıca krom hastalığıda var biraz, A4 e anca kapı kollarını buldum.Yapıştırdım gitti.Geriye çift çıkışlı egzoz kaldı.Düşündüğüm gibi yok.Şimdilik bekliyor.

Kokpit ortamına da kaplama yapmaya karar verdim.Araba Aliminyum veya karbon istiyor aslında ama Ben maunu seviyorum.Yapmışken onuda hallettim.Yapıştırdım gitti.Kafada bi sıkıntı kalmadı.İşte resimler.

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti quickcan » 01 Nis 2010, 22:21

film görüntüsü çok çok hoşuma gidiyor fakat arabanın içindeyken boğuyor.. krom kaplama cam çıtaları haricinde kalitesiz duruyor.. taksici içi gibi geliyor bana.. kampanaları siyah yapmayı düşünüyor musunuz?

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti y.emre » 01 Nis 2010, 23:34

ahşap kaplama ve direksiyon simidini kaplamanız arabayı 3 yaş daha ihtiyarlatmışş
hiç hoş durmuyor..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti RoadFighter » 01 Nis 2010, 23:50

Hayırlı olsun yenilikler.

Kokpit kaplamanın karbon veya aliminyum olanları daha sportif duruyor.Bu kaplama,araca ağır bir hava vermiş. (eski kasa Superb Elegance'ın da kokpit kaplaması bu tarz yanılmıyorsam)

Cam filmlerini de keşke açık tonda çektirse idiniz. Araç koyu,camlar da koyu olunca bir enteresan oluyor ama sizin hoşunuza gitmişse tabi sorun yok.

Ankara'da film işinden tırsar olduk. Zamanında filmli arabalar sadece muayenede sorun çıkartıyordu. TÜV geldi ve cam filmi hafif kusurlu geçiyor denildi fakat bu sefer de yeni emniyet müdürümüz her köşe başına bir trafik polisi diktiği için filmli araba artık Ankara'da sorun oluyor. (sıkıyorsa arka camı koyu renk olan kodaman arabalarına kafayı taksınlar)
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti SELİM_ANK » 02 Nis 2010, 19:28

Jant ve cam filmine sözüm yok güzel olmuş ancak maun kaplamayı sadece göğüs bölgesine teyp çevresine yaptırsaydınız daha iyi olurdu bence..

Bir de egsoz işine girmeyin derim çünkü bildiğiniz gibi bizim tamponlarda egsoz yuvası yok çift çıkışlı krom kaplama aldığınızda tamponun altından sarkan ve hoş olmayan bi görüntü verir.. Şahsi görüşlerimdir...
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti quickcan » 02 Nis 2010, 22:15

egsozun güzel görünmesi için yapılacak tek şey difüzör.. ilerde bizim araba bana düşerse bende takmayı düşünüorum.. octavia ya yapılabilecek şeyler belli zaten. jant, yay, difüzör, egsoz, cam filmi, far karatma.

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti SkodamFabiam » 02 Nis 2010, 22:30

Jantlar dışında güzel görünen bir şey yok, ahşap olmamış, 90'ları yaşatmışsın arabanda.
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti octaviaman » 04 Nis 2010, 17:04

Tüm yorumlar için teşekkür ederim.Genelde pişmanlık duyacağım işler yapmam.Maunu sevdiğimi belirtmiştim.Bence hepsi çok iyi.
Değil 90 ları canım isterse 50 leri bile yaşatırım arabamda.Onu da patavatsıza danışmam zaten.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SkodamFabiam » 04 Nis 2010, 17:12

octaviaman yazdı:Tüm yorumlar için teşekkür ederim.Genelde pişmanlık duyacağım işler yapmam.Maunu sevdiğimi belirtmiştim.Bence hepsi çok iyi.
Değil 90 ları canım isterse 50 leri bile yaşatırım arabamda.Onu da patavatsıza danışmam zaten.

Ben kendi fikirlerimi söyledim bunu anlayabilecek zeka seviyesinde olduğunu düşündüğümde de ayrıca belirtmedim;
Ayrıca İnsan gibi konuşacaksan bir şeyler yazmalısın bence, sırf yazmak için değil! , eleştirilmekten korkuyorsan koymayacaksın buraya arabanın resimlerini, "ya bu deveyi güdersin yada bu diyardan gidersin" bu kadar basit!
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 04 Nis 2010, 18:20

SkodamFabiam yazdı:
octaviaman yazdı:Tüm yorumlar için teşekkür ederim.Genelde pişmanlık duyacağım işler yapmam.Maunu sevdiğimi belirtmiştim.Bence hepsi çok iyi.

Ben kendi fikirlerimi söyledim bunu anlayabilecek zeka seviyesinde olduğunu düşündüğümde de ayrıca belirtmedim;
Ayrıca İnsan gibi konuşacaksan bir şeyler yazmalısın bence, sırf yazmak için değil! , eleştirilmekten korkuyorsan koymayacaksın buraya arabanın resimlerini, "ya bu deveyi güdersin yada bu diyardan gidersin" bu kadar basit!

Akıllı ol.Edebinle konuş.Üslubuna dikkat et.Eleştirinin ayarını kaçırma.

Tüm hakaretlerini aynen iade ediyorum...........................Sanallığın ar4kasından vıdı vıdı y6apma.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SkodamFabiam » 04 Nis 2010, 19:03

Ben gayet edebimle konuşuyorum, sen yazdığını tekrar oku; " patavatsız" söylemini de kınıyorum!!!
Değil sanal ortamda, normal hayatta da kime hakaret edilse aynı cevabı verir.
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 04 Nis 2010, 19:45

Eleştiriye açığım.Çoğu zaman yerden yere vurulduğum anları bile hoşgörüyle karşıladığım olmuştur.
Fakat emeğe ve insana saygı göstermek lazım..Ben para ve emek harcadım,kendim uğraştım.Zevklerimiz farklı olabilir,doğal olarak eleştiri de olacaktır,buna her zaman saygı duyarım.Fakat eleştiriyi ifade tarzı önemlidir.İnsanları incitmeden eleştirmek önemlidir.Nitekim diğer arkadaşlar güzel güzel eleştirmişler.Hepsine Teşekkür ediyorum.

Jantlar dışında güzel görünen bir şey yok, ahşap olmamış, 90'ları yaşatmışsın arabanda.

Bu eleştiriyi dünyanın en büyük otomobil otoriteleri yapmış gibi.

Özellikle maun sevdiğimi belirtmeme rağmen,otomobil dostluğu yaşanan bir forumda ,bu uslup iyi niyetlimidir?

Bugüne kadar Kimsenin emeğini bu şekilde eleştirmedim.Hoşgörü ayarını kaçırmamak lazım. Bu patavatsızlık örneği bir söylem değilse.Ben de hiç bir şey bilmiyorum.

Vuracaksın sopayı,sonra da eleştirilmeyi hazmedemiyorsan çek git demeye getireceksin.Böyle şey olur mu?Benim söylemimi kınamadan önce diğer arkadaşların eleştiri uslubuyla kendi eleştiri uslubunu karşılaştırmanı öneriyorum.

Ayrıca forumda gitmek-kalmak kavramlarını tasdik edecek merci belli.

Otomobil sevgisi ve dostluğa önem veren bir insanım.Konu amacının dışına çıktığı için üzgünüm.Bu konuda başka bir şey yazmak istemiyorum.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SkodamFabiam » 04 Nis 2010, 19:52

Eleştiri uslubum daha farklı olabilirdi fakat patavatsızlıkla üst üste getirilecek bir nokta yok burada, nispeten sert bir ifade olmuş o kadar. (burada kasti bir sertlikte yoktur ayrıca)
Bu ifadeyi patavatsızlıkla eşleştiriyor olman tamamen seninle alakalı bir durum... Patavatsızlık ve sert söylem birbirlerinden farklı şeylerdir.
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti onurhan2006 » 04 Nis 2010, 22:56

bence gayet hoş olmuş maun kaplamayı bende çok severim büyük ve oturaklı arabalara gidiyor üstelik nedense herkeste bir spor araba sevdası var bence böyle çok daha güzel ama filmler başınıza bela olacak gibi duruyor , umarım sorun yaşamazsınız güle güle kullanın :)
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti C@GL@R » 05 Nis 2010, 08:25

cam filmleri tam ceza yazmalık inşallah çıkarmak zorunda kalmazsınız..güzel olmuş..kaplamayı bende begenmedim arkadaşın dediği gibi 1980 leri anımsatıyor zevk meselesi tabi.. onun dışında yapılanlar hoş...
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti octaviaman » 05 Nis 2010, 12:37

Filmler gece bile arkasını gösteriyor.Fotoda çok koyu gibi yansımalı çıkmış.Güneş altında çekp koysam daha iyi olabilirdi.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 05 Nis 2010, 12:52

Arkadaşım kısaca fanatik KSK lıyım desen anlaşılacak zevkin...
bu kadar polemik olmazdı :)
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti octaviaman » 05 Nis 2010, 13:23

jamesdean yazdı:Arkadaşım kısaca fanatik KSK lıyım desen anlaşılacak zevkin...
bu kadar polemik olmazdı :)

35,5 le hiç işim olmaz.Bucalıyım.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir