2004 octavia collection hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2004 octavia collection hakkında

İleti osmannn » 05 Nis 2010, 21:35

arkadaşlar bugün 2004 model octavia collection alarak aranıza katıldım. banada yer var mı acaba :lol:
aracın özelliklerinin neler olduğunu az çok biliyorum ama tam anlamıyla hangi özelliğinin nasıl kullanılacağını bilmiyorum. bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

osmannn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Hatay
Arabanız: octavia collection

İleti delidolu » 06 Nis 2010, 07:26

Aramıza hoşgeldin.
Aracınız collection değil de collection plus olmasın sakın!

Neyi nasıl kullancağım bilmiyorum demişsiniz.

- Koltuk ısıtma: ısıtma düğmesini istediğiniz ayra getirdiğinizde otomatik olarak ısıtır, ancak sadece soldaki aç-kapa yapar sağdaki soldaki düğmeye bağımlıdır yani.
- Sunroof: düğmeyi sağa sola çevirerek yarım ya da tam açmasını sağlayabilirsiniz, tamamen geri açılması için kesikli çizgi doğrultusunda elinizde basılı tutmanız lazım ancak çok zorlamayın elinizde kalmasın.
- xenon far: far düğmesini çevirince çalışır. sisler 2 kademelidir,1. geri çekmede ön, 2. geri çekmede arka sisler çalışır.
- hız sabitleyici: sol kolu "on" konumuna alıp, +/- tuşları ile istediğiniz hızlara ayarladığınızda aktif olur. Yalnız düşük hızlarda bu foksiyon çalışmaz. (Bu tuşların arkasında gizli bir düğme daha vardır direksiyon ışıklarını aç/kapa yapar!!)
- Teyp: "TP" tuşuna basılı tuttuğunuzda teyp menüsüne girerek 1çok ayarı yapabilirsiniz.
- Direksiyon kumanda: SAdece ses +/- ve parça/kanal +/- işlemlerini yapar.
- Sağ ayna: Kapı kaolundaki ayna ayar düğmesi "R" konumundayken geri vitese takıldığında sağ arka tekeri gösterecek şekilde aşağı iner.
- Park snesörü: Geri vitese bağlı olark sesli uyarı verir. Kesiksiz düz ses geldiğinde bile hala 15-20 cm pay vardır.

-----
Collection plus için:

- ESP: rezistansın yanındaki esp tuşu isteğe bağlı olarak devreye girer.
- Kararan ayna: Arkadan gelen paralk ışığın gözü almasını otomatik olak engeller.

---

Kuvvetli ihitimal aracınızın arka kapılarındaki tweeter bölümleri içinden ses gelmiyordur, çünkü hat çekili değildir, aynı durum arka hoparlörler için de geçerlidir(önceki sahibi yaptırmadıysa tabi ki).
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti osmannn » 06 Nis 2010, 22:55

arkadaşlar a4 octaviaların teyp kodu var mı acaba ? orjinal teybini tekrar takmayı düşünüyoruzda.
osmannn
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 07 Nis 2010, 08:43

delidolu yazdı:Aramıza hoşgeldin.
Aracınız collection değil de collection plus olmasın sakın!

Neyi nasıl kullancağım bilmiyorum demişsiniz.

- Koltuk ısıtma: ısıtma düğmesini istediğiniz ayra getirdiğinizde otomatik olarak ısıtır, ancak sadece soldaki aç-kapa yapar sağdaki soldaki düğmeye bağımlıdır yani.
- Sunroof: düğmeyi sağa sola çevirerek yarım ya da tam açmasını sağlayabilirsiniz, tamamen geri açılması için kesikli çizgi doğrultusunda elinizde basılı tutmanız lazım ancak çok zorlamayın elinizde kalmasın.
- xenon far: far düğmesini çevirince çalışır. sisler 2 kademelidir,1. geri çekmede ön, 2. geri çekmede arka sisler çalışır.
- hız sabitleyici: sol kolu "on" konumuna alıp, +/- tuşları ile istediğiniz hızlara ayarladığınızda aktif olur. Yalnız düşük hızlarda bu foksiyon çalışmaz. (Bu tuşların arkasında gizli bir düğme daha vardır direksiyon ışıklarını aç/kapa yapar!!)
- Teyp: "TP" tuşuna basılı tuttuğunuzda teyp menüsüne girerek 1çok ayarı yapabilirsiniz.
- Direksiyon kumanda: SAdece ses +/- ve parça/kanal +/- işlemlerini yapar.
- Sağ ayna: Kapı kaolundaki ayna ayar düğmesi "R" konumundayken geri vitese takıldığında sağ arka tekeri gösterecek şekilde aşağı iner.
- Park snesörü: Geri vitese bağlı olark sesli uyarı verir. Kesiksiz düz ses geldiğinde bile hala 15-20 cm pay vardır.

-----
Collection plus için:

- ESP: rezistansın yanındaki esp tuşu isteğe bağlı olarak devreye girer. - Kararan ayna: Arkadan gelen paralk ışığın gözü almasını otomatik olak engeller.

---

Kuvvetli ihitimal aracınızın arka kapılarındaki tweeter bölümleri içinden ses gelmiyordur, çünkü hat çekili değildir, aynı durum arka hoparlörler için de geçerlidir(önceki sahibi yaptırmadıysa tabi ki).

(isteğe bağlı olarak devreden çıkar, yani devamlı olarak devrededir.)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hetepe » 07 Nis 2010, 08:44

osmannn yazdı:arkadaşlar a4 octaviaların teyp kodu var mı acaba ? orjinal teybini tekrar takmayı düşünüyoruzda.

Yetkili servise gittiğinizde kolayca halledilebilir.Aldığınız kodu sağlam bir yere yazmanızı öneririm.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti osmannn » 07 Nis 2010, 09:00

hafızalı koltuğun koltuk ayarları 1-2-3. hafızaya nasıl alınıyor ?
osmannn
CLASSIC
CLASSIC

İleti SELİM_ANK » 07 Nis 2010, 11:34

hayırlı olsun araç hakkında biraz bilgi we aracın fotolarını beklioruz ;)
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti delidolu » 07 Nis 2010, 12:28

osmannn yazdı:hafızalı koltuğun koltuk ayarları 1-2-3. hafızaya nasıl alınıyor ?

Anahtarı yarım kontak yap, koltuğu isteğine göre ayarla sonra istediğin hafıza tuşuna basılı tut (bu esnada kırmızı hafızaya alama tuşu "on" konumda olmalı) kısa süre içinde araç içinden "dınnn" diye çok datlı bi ses duyarsın, o zaman anla ki 1. hafızaya kayıt edilmiştir.
Başkası araca binip ayarını bozduğunda "ayarladığın tuşa basılı tut" hafıza geri gelerek koltuğu istediğin hale getirecektir.

Bir de püf bilgi: Her kapı açıldığında koltuk default olarak -ayarı bozulsa bile- 1. hafıza ayarına göre kendini otomatik olark düzenler.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti osmannn » 10 Nis 2010, 08:28

araç tüpte iken yol bilgisayarı çalışıyor mu? bizim araç tüpte iken anlık tüketimi gösteriyordu. acaba ben mi yanlış gördüm yoksa yol bilgisayarı gerçekten çalışıyor mu :D:lol:

birde araçtan çıktığımızda 1-2 saniye sonra bütün kapılar kilitleniyor. bunu nasıl düzeltebiliriz.
osmannn
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 10 Nis 2010, 09:21

araba çok güzeldir hayırlı olsun fotoğraf bekliyorum.. bizdede ambiente plus var 2005 a4 kasa.. sizinkinin yanında şahin gibi kalsada görüntü olarak çok benzer..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti C@GL@R » 10 Nis 2010, 09:40

osmannn yazdı:araç tüpte iken yol bilgisayarı çalışıyor mu? bizim araç tüpte iken anlık tüketimi gösteriyordu. acaba ben mi yanlış gördüm yoksa yol bilgisayarı gerçekten çalışıyor mu :D:lol:

birde araçtan çıktığımızda 1-2 saniye sonra bütün kapılar kilitleniyor. bunu nasıl düzeltebiliriz.

çalışır ama garibim benzin yaktığını sanır benzin verilerini gösterir ortalama yakıyı 1,2 ile çarpıncada benzin yakıtını bulursunuz.. servis de kapattırın o özelliği bendede var ama 2 saniye değil 10-15 saniye sonra kapıyor bu bile sinir bozucu size allah sabır versin...
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti mess71 » 10 Nis 2010, 11:50

teyp koduna ihtiyacın yok orjinal teyp kodunu yol bilgisayarı kendisi otomatik girer.hayırlı olsun aynısı bende var.isabetli bir karar.
mess71
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mess71 » 10 Nis 2010, 11:53

octavia sitesine girerseniz orada kullanma klavuzu var.indirebilirsin.
mess71
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti osmannn » 10 Nis 2010, 12:04

arkadaşlar aracımızda atiker sıralı tüp var. arabayı ilk çalıştırdığımızda emmission workshop uyarısı veriyor. bu uyarının sebebi nedir önemli bişeymidir acaba :?
osmannn
CLASSIC
CLASSIC

İleti maozkan64 » 10 Nis 2010, 17:12

Büyük ihtimal oksijen sensörü arızalıdır, değişmen gerek. Bilgisayara bağlat, durum anlaşılır.
Orijinal parça pahalıdır, Bosch car serviste değiştir, ben öyle yaptım.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti osmannn » 10 Nis 2010, 17:28

maozkan64 yazdı:Büyük ihtimal oksijen sensörü arızalıdır, değişmen gerek. Bilgisayara bağlat, durum anlaşılır.

fiyatı tahmini olarak ne kadardır ?
osmannn
CLASSIC
CLASSIC

İleti osmannn » 11 Nis 2010, 16:50

yan aynaların elektrikli olup olmadığını nasıl anlarız acaba :S zorlayıp kırmayalım :D
osmannn
CLASSIC
CLASSIC

İleti maozkan64 » 11 Nis 2010, 21:15

osmannn yazdı:
maozkan64 yazdı:Büyük ihtimal oksijen sensörü arızalıdır, değişmen gerek. Bilgisayara bağlat, durum anlaşılır.

fiyatı tahmini olarak ne kadardır ?

Ben geçen sene servis 300 TL derken Bosch car serviste 180 TL ye yaptırmıştım.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir