Octavia, Düşen Cam Takma ve LPG Montajı :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia, Düşen Cam Takma ve LPG Montajı :)

İleti Mithath » 18 Nis 2010, 20:35

Evet Arkadaşlar Aracımın Sol Yan Camı Düştü Düşecek Diye Beklerken Sonunda Ufak Bi ARalamak İçin Basmam Sonucunda Düştü.. Düştüğü Zamanda Tüp Montajı İçin Sanaayideydim Allah'tan Bana Sıra Gelmeden Hemen Gidip Taktırdım ve Mekanizması Değişti Önceki Yapanlar Onarma Sonucunda Parçaları Değiştirmeden Geri Takmış ve Halatın Yıpranması Sonucu Halat Kopmuş.. :) Sonrasında Atiker Sıralı Sistem LPG Montajını Yaptırdım.. Fakat Rolanti Problemim Orada da Baş Gösterdi ve Ayarı Yapıldı Fakat Tam Rölantide Durmadığından Dolayı Ustanında Benimde İçime Sinmedi Sonrasında Aracın Servisinde Bakıma Girdi Bogaz Kelebegi Temizlendi ve Düzeldi Fakat Tam Olarak Değil Sonrasında Tekrar Tüp Ayarı Yapıldı.. Yine Hafiften Yapıyor Arada Durunca Işıklarda Falan Devirde Dalgalanma Oluyor.. Vag-Com da Bişey Göstermedi Ama Usta Bogaz KElebegi Değişsin Düzelir Dedi Ama Bence Direksiyon Basınç Sensöründen miş Gibi Sanki.. Hafta İçi Bu Problemi Kökten Çözmek İçin Aracı Götürcem.. Şimdi Fotoları Sizlerle Paylaşmak İstiyorum.. Artı Bu Rolanti Problemi Hakkındaki Görüşlerinizi İletirseniz Sevinirim..

Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Octavia, Elegance..

İleti delidolu » 18 Nis 2010, 20:44

Hayırlı olsun, cam mekanizmasının ve lpg'nin maliyeti ne kadar oldu?

Foruma genel bilgi:
octilere lpg taktıracak arkadaşlar lpg tankını büyük değil de küçük taktırırlarsa (kırmızı bölge kadar) böylece bagaja uzun 1şey yerleştirilmek istendiğinde arka koltuk (yeşil bölge) yatırılarak o çok övündüğümüz bagaj hacmini de öldürmemiş olursunuz.

Arkadaşım sana not: daha sistemini yeni taktırdığın ve daha ruhsata işlettirmediğin için bu şansa hala sahipsin, madem usta lpg ayarını hala yapamamış ve daha çok gidip-gelmeniz gerekcek gibi...
Eklentiler
01-1.jpg
01-1.jpg (59.75 KiB) 1894 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti Mithath » 18 Nis 2010, 20:48

delidolu yazdı:Hayırlı olsun, cam mekanizmasının ve lpg'nin maliyeti ne kadar oldu?

Foruma genel bilgi:
octilere lpg taktıracak arkadaşlar lpg tankını büyük değil de küçük taktırırlarsa (kırmızı bölge kadar) böylece bagaja uzun 1şey yerleştirilmek istendiğinde arka koltuk (yeşil bölge) yatırılarak o çok övündüğümüz bagaj hacmini de öldürmemiş olursunuz.

Arkadaşım sana not: daha sistemini yeni taktırdığın ve daha ruhsata işlettirmediğin için bu şansa hala sahipsin, madem usta lpg ayarını hala yapamamış ve daha çok gidip-gelmeniz gerekcek gibi...

En Cazip Gelen Depo Bu Oldu Bana Dediğiniz Gibi Hacimden Kısıtlanma Oldu Fakat İhtiyaç Olacağını Sanmıyorum.. Boğaz Kelebeği Temizlendikten Sonra Zaten Tam Ayarını Tuttu Fakat Değiştirecek Olursam Tekrardan Ayar Yaptırıcam..

Atiker Otogaz Sistemi Maliyeti : 990 TL. (Montaj Dahil)
Cam Mekanizma Değişme Maliyeti: 40 TL ( Montaj Dahil)
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 18 Nis 2010, 20:54

Atiker Otogaz Sistemi Maliyeti : 990 TL. (Montaj Dahil)
---
bedavaya yaptırmışsın walla...
ankara şaşmazdaki kilit/lpg ustaları bu fiyatlandırmayı görsünler diyoruuuuuuummmmmmmm..
güle güle kullanın ;)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti Mithath » 18 Nis 2010, 20:55

delidolu yazdı:Atiker Otogaz Sistemi Maliyeti : 990 TL. (Montaj Dahil)
---
bedavaya yaptırmışsın walla...

güle güle kullan ;)

Teşekkür Ederim.. Camcı Tanıdıktı Artı Beni Mutlu Eden Nokta Eski Değişen Parçalarınıda Bana Vermesi Oldu Keşke Herkes Böyle Çalışsa..

LPG Montajını Yapanda Atiker Marmara Bölge Distribütörü Konya Bayiisinde Yaptırdım (Taşkın Otogaz) Çok Temiz Çalışma Ortamları Var ve O Gün Montaj Yapılan 8. Araç Oldu Benimkisi :)
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 18 Nis 2010, 21:32

Bagajına hayran.Koca tank sığıntı gibi duruyor.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti tezerozen » 19 Nis 2010, 00:59

keşke simit tüp taktırsaydınız... Keşke BRC taktırsaydınız... Keşke servis bir günde 8 aracın lpg işini bitirmeyip biraz daha yavaş ve özenli çalışsaydı... Keşke o sağ taraftan giden hortumları daha başka bi yerden geçirmek mümkün olsaydı... Ama artık daha ucuza seyehat edeceğiniz kesin.Hayırlı olsun...
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti Mithath » 19 Nis 2010, 11:02

tezerozen yazdı:keşke simit tüp taktırsaydınız... Keşke BRC taktırsaydınız... Keşke servis bir günde 8 aracın lpg işini bitirmeyip biraz daha yavaş ve özenli çalışsaydı... Keşke o sağ taraftan giden hortumları daha başka bi yerden geçirmek mümkün olsaydı... Ama artık daha ucuza seyehat edeceğiniz kesin.Hayırlı olsun...

Simit Tüp Takarak Stepneyi İptal Etmek İstemedim Gerçi 2002 den Bu Yana Yere Değmemiş Ama Olur Ya Belki LAzım Olduğu Zaman Olur.. BRC Taktıracak Gücüm Olsaydı Bende Tereddüt Etmezdim Emin Ol.. Servisin bi Günde 8 Aracı Bitirmesi Normal Ayrı Ayrı Çalışan 6 Ekip Var.. Sağ Taraftan Giden Boruların Başka Yerden Gitmesi Mümkün mü Onu Bilmiyorum Fakat Şasiye Çıkan Depo Girişi vs. vs. den Dolayı Öyle Olmak Zorunda.. Fazla Kullandığım İçin Bunu Taktırdım Zaten İnşallah Daha Ucuzada Seyahat Edicem :) Teşekkür Ederim..
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

İleti tezerozen » 19 Nis 2010, 11:26

Umarım ayar sorunlarınızı biran önce çözersiniz.Yoksa çok belli etmeden brc kit parası ödeyebilirsiniz :)
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 19 Nis 2010, 11:29

bu depo ile 1000 km yapılır:)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Mithath » 19 Nis 2010, 21:30

tezerozen yazdı:Umarım ayar sorunlarınızı biran önce çözersiniz.Yoksa çok belli etmeden brc kit parası ödeyebilirsiniz :)

En Kısa Sürede Çözücem Sorunu
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir