OCTAVİA A4-A5

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVİA A4-A5

İleti cnydn » 25 Nis 2010, 19:33

Bu ikisi arasından seçim yapmak güç. a4 collection donanımı çok dolu ama eski kasa..öte yandan artık a5 de eski kasa...
deseniz ki a5 FL 2009 model ambiante falan.. direk a5 fl derim ama.

eğer uzun yıllar binecekseniz, a4 collection sizi tatmin edecektir.

benzin sıkıntınız yoksa 1.8t fıstık olur

cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti SELİM_ANK » 25 Nis 2010, 22:41

Kesinlikle a4 kasa collection plus derim.. hatta ben octavia classic veya ambiente dizel alana kadar, benzinli alır en full olanı alırım aynı paraya :) araba dediğin her türlü donanıma sahip olacak arkadaş..
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti caki14 » 26 Nis 2010, 00:03

çok kararında bir vurgu yapmışsınız selim bey kutlarım skoda octavia deyince collectiondan asla şaşmıycaksın böylece konforun ve ayrıcalığın bolbol keyfini çıkarıcaksın..
caki14
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kaan
Nereden: Bursa
Arabanız: octavia collection

İleti SkodamFabiam » 26 Nis 2010, 00:10

A4 Collection plus ın ciddi anlamda çok iyi özellikleri var fakat bana göre kesinlikle A5 kasa; görünüm açısından A4 ile arada dağlar var...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti caki14 » 26 Nis 2010, 19:58

a5 kasa balon gibi araba yusyuvarlak hatları var yapmayın allah aşkına hadi azda olsa ön kısmı a4 ten daha şekilli diyelim ama o arka farlar felan hiç oluyomu yani o kasaya göz var niazam varyani
caki14
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kaan
Nereden: Bursa
Arabanız: octavia collection

İleti SkodamFabiam » 26 Nis 2010, 20:03

caki14 yazdı:a5 kasa balon gibi araba yusyuvarlak hatları var yapmayın allah aşkına hadi azda olsa ön kısmı a4 ten daha şekilli diyelim ama o arka farlar felan hiç oluyomu yani o kasaya göz var niazam varyani

Zevk meselesi dostum ;)
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti Powerfull2 » 26 Nis 2010, 20:43

BEN SEÇİMİNİ YAPMIŞ BİR SKODA SEVER OLARAK A4 COLLECTİON PLUS DEDİM VE ALDIM A5 KASA BENİM HOŞUMA GİTMİYOR BEN ISINAMADIM.
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Octavia Collection Plus 2004

İleti alpino » 26 Nis 2010, 20:49

valla dediğiniz gibi. tamamen kişisel zevk meselesi. a4 octavia çıktı. aha dedim ben bundan istiyorum. harika araba dedim. tabi alamadım :) aradan bikaç yıl çıktı 15 kasa octi göründü yollarda. a4 bi anda düştü gözümden. a5 benim için a4'ün yannda çok daha şık. kabul hiçbir a5 octi a4 coll. plus'a donanım olarak yetişemez ama benim gözümde de a4 tasarım olarak a5'e yetişemez. facelift'e bile gözüm alışmaya başladı. heleki 1.4 tsi ve 1.6 tdi motorlar çıktığından beri daha da bi sevimli gelmeye başladı :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti isikayhan » 26 Nis 2010, 21:07

birkaç yıl içinde "octavia 3" çıkacak
o zaman "octavia 1" severler bakalım ne diyecek :)

Octavia 3 (2013?)
http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=9&t=17383
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti Powerfull2 » 26 Nis 2010, 21:37

caki14 yazdı:merabalar arkadaşlar mühim bir konuya bende vurgu yapmak istedim bazı arkadaşlarımız a5 kasa ile a4 kasanın collection plus modelini karşılaştırmaya kalkışmış bu elma armut meselesini bir arada sunmak gibi birşeydir.collection modelinin üstüne 2010 modellerde dahil şuanda bile daha iyi bir octavia üretilmemiştir skoda collection plus modeli ile 2004 yılında altın direksiyon ödülünü almıştır.dönemin en full olarak geçen passatından bile daha üst düzey bir donanıma sahip konumdadır.collection sınırlı sayıda özel bir üretimdir o yıllarda bu aracın sahibi olmak için onlarca insan sıraya girmiş hatta parası olduğu halde sipariş alımı sonlandığından insanlar bu özel aracı edinememiştir. bir a5 kasa octaviaya yı şehrin en işlek caddesinde yarım gün bekleseniz onlarca kez görebilrsiniz ama bir collectionu asla 2 adetten fazla göremezsiniz buda onun cazibesini ve özelini arttıran bir unsurdur.collection o dönemlerde türkiye geneli için her bayiye başlangıçta yanlızca 1-2 adet gönderilmiştir.lütfen aradaki ayrımı iyi yapalım. bir a5 kasa octavia ya ile a4 collectionu asla bir tutmayalım.collection serisi tüm octavia modellerinin abisidir bu sahip olduğu değerlerden ve ödüllerden zaten bellidir.bunuda ancak bu aracı kullanan ve anlayan bilir.halk içinde a5 kasa genel bir tüketiciye a4 collection ise özel tüketiciye hitap etmiştir.şuan skoda fabrikası collection plus donanımındaki biraracı cıkarmak için 2010 octavia elegance modeli üzerine koyduğu ekstra özelliklerle bile buna yetişememektedir.2010 elegancesinden çok daha mühim görsel ve konfor özelliklerine bunlardan bazılarıda şöyledir ;(fabrika çıkışlı orjinal mercekli xenon farlar-far yıkaması-sunroof-elektrikli ısıtmalı koltuk-özel koltuk döşemesi..vs.) sahiptir.işin özünde mühim olan tamamen ayrıcalığı hissetmektir saygılarımla..

BENDE AYNI FİKİRDEYİM
ESP - ASR - MSR - EDS - ABS - CRUİSE CONTROL - SUNROOF - DİREKSİYONDAN KUMANDA - YAĞMUR SENSÖRÜ - PARK SENSÖRÜ - XENON FAR - FAR YIKAMA - DİGİTAL KLİMA - YOL BİLGİSAYARI - 3 HAFIZALI ISITMALI KUMANDA SENKRONLU KOLTUK - AYNI ZAMANDA DİKİZ AYNALARIDA HAFIZAYA ALINIYOR DAHA SAYAYIMMI BUNLARIN KAÇ TANESİ AMBİANTEDE OCTİDE VAR YUH YANİ
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Octavia Collection Plus 2004

İleti isikayhan » 27 Nis 2010, 13:32

Powerfull2 yazdı:
BENDE AYNI FİKİRDEYİM
ESP - ASR - MSR - EDS - ABS - CRUİSE CONTROL - SUNROOF - DİREKSİYONDAN KUMANDA - YAĞMUR SENSÖRÜ - PARK SENSÖRÜ - XENON FAR - FAR YIKAMA - DİGİTAL KLİMA - YOL BİLGİSAYARI - 3 HAFIZALI ISITMALI KUMANDA SENKRONLU KOLTUK - AYNI ZAMANDA DİKİZ AYNALARIDA HAFIZAYA ALINIYOR DAHA SAYAYIMMI BUNLARIN KAÇ TANESİ AMBİANTEDE OCTİDE VAR YUH YANİ

Ambiante zaten ülkemizdeki orta seviyeli donanım
ülkemiz gelmeyen Laurin & Klement donanımında o özellikler fazlasıyla mevcut
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti gpapur » 11 May 2010, 22:07

ben yeni A5 kasa amb. plus aldım arabamdan çok memnunum A4 ü sevmiyordum tipini coollectionları düşündüm bi ara fakat dedğim gibi tipine ısınamayınca oluyo işte... Ama arabamdan fazlası ile memnunum iiki a5 almışım diyorum...
gpapur
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir