bugün OCTAVİA SAHİBİ olacaktım:((( ama olmadı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bugün OCTAVİA SAHİBİ olacaktım:((( ama olmadı

İleti efrasiyap » 17 May 2010, 16:51

:( iki gündür bu gün octavia sahibi olmayı hayal ediyordum. araç 2008 14500 de octavia elaganceydi. bursa SKODA YETKİLİ BAYİ BOZKURT OTO daki aracın ilanını sahibinden com da gördüm.hemen aradım. BOZKURT otonun sahibinin ve çalışanlarınında tanıdığı bir arkadaşımı (bu arkadaş aynı zamanda şirketlerinin eski avukatı oluyor) aracı yaptım. arkadaşım aradı pazarlık yaptı 29000 e, pazartesi arkadaşım parayı verecek vekalet alacaktı. ama hiçbirşey düşündüğüm gibi olmadı. pazartesi BOZKURT oto satış temsilcisi OĞUZHAN YEŞİLÖZ' ü aradığımda pazar günü ankaradan birinden kapora aldığını aracı ona satacağını söyledi. apışıp kaldım ne deysem kabul etmediler sonra anladık ki aracı 29500 e vermişler. yani her şey bu kadar güven , emek , çaba, arkadaşımın çabası 500 tl ye gitti. keşke deseler ben 500 daha verirdim.
araç gerçekten güzeldi, küçük bi kazası dışında (bu kazayıda yetkili servis ve kazdan sonra aracı yapan servis olmalarına rağmen bana söylemediler.) HASAR 5664 SMS hattından öğrendim. inşallah kısa zamanda böyle bir araç daha bulup OCTAVİA kullanıcıları arasına bende katılırım.

İnsanların güvenini kaybetmektense,para kaybetmeyi tercih ederim.
Robert Bosch

efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer altaş
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 octavia elegance mpi

İleti efrasiyap » 17 May 2010, 16:56

efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 17 May 2010, 17:08

Herşey de bir hayır var,daha iyisini alırsın inşallah.

Benim eski arabanın aynısı.Renkisi bile aynı.Depreştim:cry:
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti efrasiyap » 17 May 2010, 17:54

inşallah.. ama bun soğudum piyasadan.kaç gündür ilk defa işte budur diyeceğim temizlikte bi araç bulmuştum. 500 hatta daha fazla de vermeye hazırdım ama adamlar biz 500 ün peşindeyiz diyemeyecekleri için kabul etmediler.satış sorumlusu oğuzhan yeşilöz ve patronları ersin bey güvenilmez insanlarmış. aracı satmak için illa kapora gönderin deseler neden göndermeyeyim ki. yazık oldu
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 17 May 2010, 18:00

Allah daha iyisini nasip etsin..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti xMEGANx » 17 May 2010, 18:31

hayırlısı olsun diyin geçin...
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti tivoli » 17 May 2010, 21:21

hiç canını sıkma arkadaşım.. her şer'de bir hayır vardır deyip başka bir araca bak.. bende çok hoşuma giden bir octavia alıcaktım bir zamanlar ancak son anda öğrendim pert olmuş bir araç olduğunu.. aracın pert olduğu hiçbir servis kaydında yoktu ama şans eseri ilk sahibini bulduk öğrendik.. yani anlıycağın Allah yüzüme baktıda direkten döndüm.. sonra ne oldu? taa ankaraya gidip aldım aracımı :) kısmetin önüne hiçbirşey geçemiyor demek ;)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti efrasiyap » 17 May 2010, 21:36

benimde yeni öğrendiğim şu HASAR sms hattı baya işime yaradı. alamadığım araç için HASAR PLAKA yazıp 5664e gönderdim 811 liralık çarma hasarı var diye msj geldi. TRAMER i aradım oradanda kasko tarafından karşılandığını öğrendim. tabi bu hasarın olduğunu BOZKURT yetkili servisi söylemedi. herneyse en sonunda aracın şasi numarasından başka bi yetkili skoda servisinden yapılan bütün işlemleri öğrendim. sonuç olarak pek dikkate alınacak şeyler değildi ama bilinmez ne sonuçlar doğuracağı. pert araç çok fazla bu aralar. özellikle sel maduru araçlar dıştan hiçbir sorun yok ama için bitmiş. saygılar. dediğiniz gibi vardır her işte bi hayır...saygılar
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmet_hardy » 18 May 2010, 09:34

sen canını sıkma kardeşim bunlar hayır işleri belki ilerde araba sahibi olursu o yüzden kafana hiç takma sen arkadaşım
ahmet_hardy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmetyaman
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda favorit

İleti efrasiyap » 18 May 2010, 10:46

çok teşekkürler iyi dilekleriniz için. saygılar
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti RSRS » 18 May 2010, 13:14

CEVAP;
BAHSETTİĞİNİZ ARACA 30000 TL VEREN DE OLMUŞTUR.HATTA BİR MÜŞTERİ 30000 TL + KAPORA YATIRANIN YOL MASRAFINI DA VERİRİM DEMİŞTİR.OĞUZHAN BEY İLE GÖRÜŞMENİZDE ARAÇTA KAPORTA VE BOYA HASARI OLMADIĞI BİLGİSİ SİZE VERİLMİŞTİR.PAZAR GÜNÜ OĞUZHAN BEYİ ARADIĞINIZDA ARACA TRAMERDEN BAKTIĞINIZI VE ARACA DAHA ÖNCE 811 TL LİK HASAR ÖDEMESİ YAPILDIĞINI BU DURUMUN İÇİNİZE SİNMEDİĞİNİ BELİRTMİŞSİNİZ.BİZ BU 811 TL LİK HASARI BİLMİYORDUK SİZİN SÖYLEMENİZ ÜZERİNE ARAŞTIRDIK VE ARACIN DAHA ÖNCE ALTTAN HASAR GÖRDÜĞÜNÜ RADYATÖR VE MUHAFAZANIN DEĞİŞTİĞİNİ ÖĞRENDİK.(ARAÇ EKSPERTİZİNİ SERVİSTE YAPIYORUZ TRAMER KAYITLARINA BAKMIYORUZ.) YİNE PAZAR GÜNÜ AYNI DAKİKALARDA ARAYAN ANKARA DAN ARAYAN BİR MÜŞTERİ ARAÇ İLE İLGİLİ OĞUZHAN BEYİN VERDİĞİ BİLGİLERE GÜVENDİĞİNİ BELİRTEREK HEMEN ATM DEN (PAZAR GÜNÜ) HESABA KAPORA HAVALESİ YAPMIŞTIR. KONU 500 TL DEĞİLDİR KALDI Kİ ARAÇ İÇİN ÇOK SAYIDA ARAYAN OLMUŞ 30000 TL VEREN OLMUŞTUR.ARACIN FİYATINI BİZ ARAYAN KİŞİ ÇOK DİYEREK 31000-32000 TL YE DE ÇIKARTABİLİRDİK.FAKAT BUNU YAPMADIK.
ARACI SATIN ALAN KİŞİYE DE ARACIN ALTTAN UFAK BİR DARBE GÖRDÜĞÜ BİLGİSİNİDE VERDİK.(VERDİĞİNİZ HASAR BİLGİSİ HATIRLATMASINDA DOLAYI SİZE TEŞEKKÜR EDERİZ)
UMARIZ İSTEDİĞİNİZ BİR ARACI KISA ZAMANDA SATIN ALIRSINIZ.

İYİ GÜNLER
RSRS
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ERSİN BOZKURT
Nereden: Bursa
Arabanız: YENİ SUPERB 1.4 TSI

İleti efrasiyap » 18 May 2010, 17:08

kesinlikle arabanın içime sinmediği veya vazgeçtiğim gibi bi imada dahi bulunmadım. oğuzhan beyfendiye telefonumu bırakarak 811 tl lik kazayı araştırmasını istedim . beyfendi pazartesi günü bana dönebikleceğini söyledi. yani kendisinde pazardan telefonum vardı. pazartesi aradığımda bana hasarın kuma batma olduğunu söyledi. ok dedik geçtik ama kapora aldığını aracı başkasına satacağınıda söyledi. oğuzhan bey aracı bana satmak istese yani 29000 e neden beni arayıp bilgi vermedi. ya arkadaş bu araca başka bakanda var ona satacam kapora veriyor sen ne diyorsun diyemezmiydi. ama demedi neden çünkü 29500 e gidecekti başka birine. sizin istediğiniz biz yetkili servisiz bizim sözümüze güvenmek zorundasınız demek. ayrıcaaaa
diyelim aracı sahibinden alacaktım ve sizin servisinize espertiz için geldim. anlaşılan odurki alttan kazalı aracı bana sıfır hata espertizli olarak aldıracaktınız. yukarda yazdıklarınızdan bu anlaşıyor
en başta dediğim gibi satıştan servise espertize kadar hiçbir bölümünüze güvenilmeyeceğini kendinizde kabul etmiş oluyorsunuz.
buradan anlaşılan şudurki esperlerinizede güvenemeyeceğimiz...
inşallah firma olarak hatalarınızı düzeltip insanları zarara uğratmazsınız
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti efrasiyap » 18 May 2010, 17:20

RSRS yazdı:CEVAP;
BAHSETTİĞİNİZ ARACA 30000 TL VEREN DE OLMUŞTUR.HATTA BİR MÜŞTERİ 30000 TL + KAPORA YATIRANIN YOL MASRAFINI DA VERİRİM DEMİŞTİR.OĞUZHAN BEY İLE GÖRÜŞMENİZDE ARAÇTA KAPORTA VE BOYA HASARI OLMADIĞI BİLGİSİ SİZE VERİLMİŞTİR.PAZAR GÜNÜ OĞUZHAN BEYİ ARADIĞINIZDA ARACA TRAMERDEN BAKTIĞINIZI VE ARACA DAHA ÖNCE 811 TL LİK HASAR ÖDEMESİ YAPILDIĞINI BU DURUMUN İÇİNİZE SİNMEDİĞİNİ BELİRTMİŞSİNİZ.BİZ BU 811 TL LİK HASARI BİLMİYORDUK SİZİN SÖYLEMENİZ ÜZERİNE ARAŞTIRDIK VE ARACIN DAHA ÖNCE ALTTAN HASAR GÖRDÜĞÜNÜ RADYATÖR VE MUHAFAZANIN DEĞİŞTİĞİNİ ÖĞRENDİK.(ARAÇ EKSPERTİZİNİ SERVİSTE YAPIYORUZ TRAMER KAYITLARINA BAKMIYORUZ.) YİNE PAZAR GÜNÜ AYNI DAKİKALARDA ARAYAN ANKARA DAN ARAYAN BİR MÜŞTERİ ARAÇ İLE İLGİLİ OĞUZHAN BEYİN VERDİĞİ BİLGİLERE GÜVENDİĞİNİ BELİRTEREK HEMEN ATM DEN (PAZAR GÜNÜ) HESABA KAPORA HAVALESİ YAPMIŞTIR. KONU 500 TL DEĞİLDİR KALDI Kİ ARAÇ İÇİN ÇOK SAYIDA ARAYAN OLMUŞ 30000 TL VEREN OLMUŞTUR.ARACIN FİYATINI BİZ ARAYAN KİŞİ ÇOK DİYEREK 31000-32000 TL YE DE ÇIKARTABİLİRDİK.FAKAT BUNU YAPMADIK.
ARACI SATIN ALAN KİŞİYE DE ARACIN ALTTAN UFAK BİR DARBE GÖRDÜĞÜ BİLGİSİNİDE VERDİK.(VERDİĞİNİZ HASAR BİLGİSİ HATIRLATMASINDA DOLAYI SİZE TEŞEKKÜR EDERİZ)
UMARIZ İSTEDİĞİNİZ BİR ARACI KISA ZAMANDA SATIN ALIRSINIZ.

İYİ GÜNLER

BURADAN ANLAŞILAN ŞUDURKİ
BURSA SKODA YETKİLİ SERVİSİ OLARK BİZ BOZKURT OTO SATTIĞIMIZ ARAÇLAR İÇİN VERDİĞİMİZ ESPERTİZ RAPORLARINDA 17/07/2009 TARİHİNDE ARACIN YAPMIŞ OLDUĞU ALTTAN KAZA SONUCU KASKO TARAFINDAN 18/07/2009 TARİHİNDE SERVİSİMİZE GETİRİLEN VE AŞAĞIDA YAPILAN İŞLEMLERDEN HABERİMİZ YOKTU, SAYENİZDE BİZDE ARAŞTIRIP ÖĞRENDİK, DİYORSUNUZ.

1. MOTOR KARTER KORUMASI DEĞİŞİMİ
2.SAĞ DAVLUMBAZ DEĞİŞİMİ
3. RADYATÖR DEĞİŞİMİ
4. TAMPON ALT PLASTİKLERİNİN DEĞİŞİMİ
BENMİ BUNLARI NERDEN ÖĞRENDİM. HASAR PALAKA 5664 SMS HATTINDAN KAZALI OLDUĞUNU. BAŞKA BİR SKODA YETKİLİ SERVİSİNE ŞASE NUMARASINI VEREREK SERVİS GEÇMİŞİNİ ÖĞRENDİM.

BU NASIL BİR YETKİLİ SERVİSCİLİKTİR. SAYENİZDE HABERİMİZ OLDU SAĞOLUN DEMEK GİBİ BİR ŞANSINIZ OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. BENCE SİZE ESPERTİZ İÇİN GELECEK İNSANLAR BİR KEZ DAHA DÜŞÜNMELİ, VE BU YETKİLİ SKODA BAYİLİĞİNİ VERENLER..
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir » 18 May 2010, 17:26

HAYIRLISI SIKMA CANIN BENDE ARABA ALIRKEN BİRİNİ KACIRMOŞŞTIMM HEMEN HEMEN SENNKİ GİBİİ Bİ DURUMMDU ÜZÜLDÜMM AMA DAHA SONR FELİCİA DENK GELDİ HEM ONDAN UCUZZ HEMDE 1,6 KLİMALIYDI
kadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: KADİR ŞALKACI
Nereden: Karaman
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000 MODEL 1,6

İleti RSRS » 18 May 2010, 18:02

BÖYLE BİR CEVAP YAZACAĞINIZI BİLİYORDUK.ARACI SATIN ALAN İKİNCİ ELE BAKAN ARKADAŞIMIZ EKSERTİZİ KENDİSİ YAPMIŞTIR FAKAT ARACIN SERVİS KAYITLARINA BAKMAMIŞ (ARACIN KAPORTA VE BOYASI ORİJİNAL VE KİLOMETRESİ AZ DİYE )
YANİ BU ARACI FİRMAMIZA ALDIĞI İÇİN EKSPERTİZ RAPORU DÜZENLEMEMİŞTİR.
SERVİSE ARAÇ EKSPERTİZİNE ALICI MÜŞTERİLERİN GETİRDİĞİ ARAÇLARIN EKSPERTİZİ ÜCRETLİ OLARAK YAPILMAKTA VE SERVİS KAYITLARINA DA BAKILMAKTADIR.DÜZENLENEN EKSPERTİZ RAPORUNA EKPERTİZİ YAPAN KİŞİLERİN İMZALARI DA ALINMAKTADIR.VERİLEN EKSPERTİZ RAPORU SORUMLULUK TAŞIMAKTADIR.
HİÇ KUSURSUZ (ÜZERİNDE BİR ÇİZİK DAHİ OLMAYAN) BİR ARAÇ İSTİYORSANIZ SIFIR ARAÇ ALMANIZ DAHA
DOĞRU OLACAKTIR.
RSRS
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ERSİN BOZKURT
Nereden: Bursa
Arabanız: YENİ SUPERB 1.4 TSI

İleti y.emre » 18 May 2010, 18:10

RSRS yazdı:BÖYLE BİR CEVAP YAZACAĞINIZI BİLİYORDUK.ARACI SATIN ALAN İKİNCİ ELE BAKAN ARKADAŞIMIZ EKSERTİZİ KENDİSİ YAPMIŞTIR FAKAT ARACIN SERVİS KAYITLARINA BAKMAMIŞ (ARACIN KAPORTA VE BOYASI ORİJİNAL VE KİLOMETRESİ AZ DİYE )
SERVİSE ARAÇ EKSPERTİZİNE ALICI MÜŞTERİLERİN GETİRDİĞİ ARAÇLARIN EKSPERTİZİ ÜCRETLİ OLARAK YAPILMAKTA VE SERVİS KAYITLARINA DA BAKILMAKTADIR.DÜZENLENEN EKSPERTİZ RAPORUNA EKPERTİZİ YAPAN KİŞİLERİN İMZALARI DA ALINMAKTADIR.VERİLEN EKSPERTİZ RAPORU SORUMLULUK TAŞIMAKTADIR.
HİÇ KUSURSUZ (ÜZERİNDE BİR ÇİZİK DAHİ OLMAYAN) BİR ARAÇ İSTİYORSANIZ SIFIR ARAÇ ALMANIZ DAHA
DOĞRU OLACAKTIR.
yazdığınız cvp çok yanlış her kimseniz şimdiye kadar yazılanlardan size karsı bi ön yargı oluşmamıştı ama bu son yazdığınız nasıl mantıkla hareket ettiğinizi gösteriyor !!
''hiç kusursuz araç istiyrsanız sıfır arç almanız daha doğru '' siz akıl vermek yerine kendi araçlarınıza adam gibi ekspertiz yaptırıp satacağınız araç hakkında bilgi sahibi olun !!
en cahil insan bile ilk önce arabayı serviste sorgulatıyor siz bunu dahi yapmamışsınız !!
laf söylemeye hakkınızda yok
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti efrasiyap » 18 May 2010, 18:37

RSRS yazdı:BÖYLE BİR CEVAP YAZACAĞINIZI BİLİYORDUK.ARACI SATIN ALAN İKİNCİ ELE BAKAN ARKADAŞIMIZ EKSERTİZİ KENDİSİ YAPMIŞTIR FAKAT ARACIN SERVİS KAYITLARINA BAKMAMIŞ (ARACIN KAPORTA VE BOYASI ORİJİNAL VE KİLOMETRESİ AZ DİYE )
DOĞRU OLACAKTIR.

ben arabaının üzerinde çizik varmış bunun nedeni nedir diye merak etmedimki. aracın sicil kaydından hiçbir şekilde silinemeyecek TRAMER kaydının sebebini sordum. bunun en kolay yoluda servis kaydına bakmandı. bana Tramerden gelen msjı aynen yazıyorum
kayıtlarımıza göre ***3349 saşi nolu aracın 1 adet hasarı vardır. 17.07.2009, çarpma, 811 tl
araç almak isteyen kim olsa bu kazanın içeriğinin ne olduğunu ve ne işlem yapıldığını ilk önce gelip yetkili servis olarak size sorar. ama siz kendi sattığınız aracın kazasının ne olduğunu müşteriden öğreniyorsunuz. özellikle yine yeniden belirtiyorum sayın ERSİN BOZKURT aracın bütün tamirini 18.07.2009 da yapanda sizin BOZKURT otonuz. sayemde sanırım bunuda öğrendiniz:)
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti efrasiyap » 18 May 2010, 18:38

y.emre yazdı:
DOĞRU OLACAKTIR.
yazdığınız cvp çok yanlış her kimseniz şimdiye kadar yazılanlardan size karsı bi ön yargı oluşmamıştı ama bu son yazdığınız nasıl mantıkla hareket ettiğinizi gösteriyor !!
''hiç kusursuz araç istiyrsanız sıfır arç almanız daha doğru '' siz akıl vermek yerine kendi araçlarınıza adam gibi ekspertiz yaptırıp satacağınız araç hakkında bilgi sahibi olun !!
en cahil insan bile ilk önce arabayı serviste sorgulatıyor siz bunu dahi yapmamışsınız !!
laf söylemeye hakkınızda yok

bu mesajı yazan BURSA SKODA YETKİLİ SERVİSİ BOZKURT OTO nun patronu ERSİN BOZKURT tur
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir