bugün OCTAVİA SAHİBİ olacaktım:((( ama olmadı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bugün OCTAVİA SAHİBİ olacaktım:((( ama olmadı

İleti efrasiyap » 18 May 2010, 18:49

RSRS yazdı:BÖYLE BİR CEVAP YAZACAĞINIZI BİLİYORDUK.ARACI SATIN ALAN İKİNCİ ELE BAKAN ARKADAŞIMIZ EKSERTİZİ KENDİSİ YAPMIŞTIR FAKAT ARACIN SERVİS KAYITLARINA BAKMAMIŞ (ARACIN KAPORTA VE BOYASI ORİJİNAL VE KİLOMETRESİ AZ DİYE )
YANİ BU ARACI FİRMAMIZA ALDIĞI İÇİN EKSPERTİZ RAPORU DÜZENLEMEMİŞTİR.
SERVİSE ARAÇ EKSPERTİZİNE ALICI MÜŞTERİLERİN GETİRDİĞİ ARAÇLARIN EKSPERTİZİ ÜCRETLİ OLARAK YAPILMAKTA VE SERVİS KAYITLARINA DA BAKILMAKTADIR.DÜZENLENEN EKSPERTİZ RAPORUNA EKPERTİZİ YAPAN KİŞİLERİN İMZALARI DA ALINMAKTADIR.VERİLEN EKSPERTİZ RAPORU SORUMLULUK TAŞIMAKTADIR.
HİÇ KUSURSUZ (ÜZERİNDE BİR ÇİZİK DAHİ OLMAYAN) BİR ARAÇ İSTİYORSANIZ SIFIR ARAÇ ALMANIZ DAHA
DOĞRU OLACAKTIR.

ERSİN BOZKURT bey bu mesajınızdaki her cümle firmanızın ne kadar güvenilmez olduğunu gösteriyor. şimdi ben size 2009 model 5000 km de skoda octavia getirsem satmak için ekspertiz yapmadan alacak mısınız, modeli yüksek ve km si az diye. :)))) gülerim buna kazalı aracı olan arkadaş varsa haberi olsun..... çoğu firma telefonla ücretsiz olarak plaka veya şase numarasından servis kaydını vermektedir.
insanlar size çuval dolusu para vererek bakımlarını yetkili serviste olsun diye sizlere yaptırmaktadır. satarkende büyük harflerle YETKİLİ SERVİS BAKIMLI diye yazmaktadır. aracı alacak kişide ilk önce servise sormaktadır bu konuyu. bence oğuzhan yeşilöz beyi bu konuda uyarın:))

bu arada bu mesajlarınızı okuyan arkadaşlar benim sizi karalamak amacı ile bu mesajları yazmadığımı anlayacaklardır. cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum

efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer altaş
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 octavia elegance mpi

İleti RSRS » 19 May 2010, 08:50

SON SÖZ ,

DAHA ÖNCE BELİRTTİĞİMİZ GİBİ ARACI SATIN ALAN SATIŞ BÖLÜMÜNDEKİ ARKADAŞIMIZ ARACIN
KİLOMETRESİ ÇOK AZ (KM.14350) VE ÇOK İYİ DURUMDA DİYE EKSPERTİZİNİ KENDİSİ YAPMIŞTIR.

BU YÜZDEN SERVİS KAYITLARINA BAKMAMIŞ

SERVİS AYRI BİR DEPARTMANDIR.
RSRS
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ERSİN BOZKURT
Nereden: Bursa
Arabanız: YENİ SUPERB 1.4 TSI

İleti RSRS » 19 May 2010, 08:54

BU ARADA ŞUNU DA BELİRTELİM ARACI SATIN ALDIĞIMIZ KİŞİ YAKINDAN TANIDIĞIMIZ BİRİDİR BU YÜZDEN SERVİS KAYITLARINA BAKMAMIŞ OĞUZ BEY.
RSRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti asdfghjk » 19 May 2010, 09:38

Öncelikle büyük harf kullanmayın, bu forum kurallarına göre bağırmak anlamına gelmektedir.

Ayrıca, madem ki araç sahibi çok yakın tanıdığınızmış ve bu yüzden kontrol edilmemiş, kendiniz diyorsunuz işte araçları kontrol ettirmeden kazasız diye satıyormuşsunuz. Yani zaten haksızsınız, bari kendinizi savunacaksanız biraz daha mantıklı şeyler söyleyin. ;)

efrasiyap kardeş, belki böylesi daha hayırlıdır, belki o aracın çok daha büyük sorunları olabilirde, nasıl olsa tanıdıkya sorun olmaz demişlerdir :D
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti SkodamFabiam » 19 May 2010, 09:53

İlginç bir durum,
Bu bana şunu düşündürttü, kendisine araç alırken titiz davranmayan bir kurum, senin benim malıma ne kadar hassasiyet gösterir...
Aslıda bu firmaların ne kadar kurumsal olduklarını gösteren de bir durum, kurumsallaşmış kurumların(otomobil sektörü için konuşuyorum) araç alım satımlarında belirli prosedürleri vardır. Bunlar uygulandığında artılar ve eksiler ortaya çıkar. Yok uygulamazsan, hem müşterilerine mahçup olursun hem de kurumsallaşmışlıktan uzak bir görüntü çizersin...
Özellikle skoda gibi yeni yeni tutunmaya başlayan markaların bu tip konulara ayrıca hassasiyet göstermesi gerekiyor. Ama şatış politikasından da anlaşılacağı gibi (min tanıtım masrafı, düşük satış sonrası hizmet vs.), skoda bu tip konularda türkiyeyi çok fazla önemsemiyor ne yazık ki... Skoda araçlarının satma nedeni ne satış sonrası hizmet, ne de servis kalitesi, tek sebep nispeten düşük fiyat, nispeten yüksek kalite ikilisi. Bu satış sonrası hizmet kalitesiyle devam edilir, fiyat/performans oranı da kaybedilirse skoda piyasada tutunamaz, silinir gider...
Olmasını istemediğim fakat olması ihtimali olan bir durum...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti RSRS » 19 May 2010, 11:01

,
Bu araçta herhangi bir sorun yok ,kilometresi orjinal (14300 ) ve kaporta -boyası orijinal.kişi istediği aracı alamamanın hırsı ile davranmaktadır.Aracı kontrol etmeden kazasız diye de satmıyoruz.Aracı alan kişiye de aracın radyatör ve muhafaza plastiğinin vs. değiştiği belirtilmiştir.(aracın servis kayıtlarınada bakılması konusunda ilgili personele de uyarı yapılmıştır)
RSRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efrasiyap » 19 May 2010, 12:22

ersin bey insanlar hırsları, umutları, hayalleri ile davranırlar. sanki skoda octavia elegance 2008 model araç sadece o satılan araçtı. sonuçta para hala cebimde duruyor. mutlaka başka araç bulur alırım. benim bu mesajları yazmamdaki amacım sizin bu gülünecek durumunuzu arkadaşlara göstermeniz. sahibinden comdaki ilanı kaldırmışsınız ama metni hala bende var. tabi sizin patron olarak satıştan servisten haberiniz olmadığı için aracı nasıl sattıklarındanda haberiniz yoktur. ilanı kaldırdınız ama ben bilgisayarıma kaydetmiştim.detayını paylaşıyorum

30.000 TL
Bursa / Osmangazi / Osmangazi Mah.
İlan Tarihi 15 Mayıs 2010
Marka Skoda
Seri Octavia
Model 1.6 Elegance
Yıl 2008
Km 14.500
Motor Hacmi (cc) 1301 - 1600 cm3
Motor Gücü (hp) 101 - 125 arası
Renk Füme
Yakıt Benzin
Vites Manuel
Aktarma Önden Çekiş
Kasa Tipi Sedan (4 kapı)
Garanti Hayır
Plaka / Uyruk Türk Plakalı
Kimden Galeriden
eurotax
Takaslı Hayır
Durumu İkinci el

BURSA SKODA BAYİİNDEN 2008 MODEL A5 KASA OCTAVİA ELEGANCE 1.6 102 HP METALİK ANTRESİT GRİ (FÜME)

:!: ARAÇ VE KİLOMETRESİ ORİJİNALDİR. ( KM.14500 ) :!:

:!: SIFIR ARAÇ GİBİ TEMİZ OLAN BU KİLOMETREDE BİR ARAÇ BULMANIZ ZOR. :!:

10 HAVA YASTIĞI,ABS,ASR,EBD,ESP ,DİJİTAL KLİMA, ELEKTRİKLİ ÖN VE ARKA CAMLAR ,UZAKTAN KUMANDALI MERKEZİ KİLİT ,ELEKTRİKLİ VE ISITICILI DIŞ AYNALAR,ÇOK FONKSİYONLU DİREKSİYON SİMİDİ, CRUİSE CONTROL(HIZ SABİTLEME) ,SİS FARLARI ,ÖN VE ARKA KOL DAYAMA ,SÜRÜCÜ VE ÖN YOLCU KOLTUĞU YÜKSEKLİK VE BEL ŞİŞİRME AYARLARI,YOL BİLGİSAYARI,YÜKSEKLİK VE DERİNLİK AYARLI HİDROLİK DİREKSİYON , CD ÇALAR, DERİ KAPLI DİREKSİYON SİMİDİ ,EL FREN KOLU VE VİTES TOPUZU , ALARM SİSTEMİ,IMMOBİLİSER,ISOFIX , ARKA PARK SENSÖRÜ , KENDİLİĞİNDEN KARARAN İÇİ DİKİZ AYNA ,YAĞMUR SENSÖRÜ, FOLLOW ME ÖZELLİĞİ , 16 ÇELİK JANTLAR VE DÖRT DİSK FREN ,SOĞUTMALI TORPİDO GÖZÜ VE DAHA PEK ÇOK ÖZELLİK

Aracı kontrol etmeden kazasız diye de satmıyoruz demişsiniz yukardaki açıklamada HASARLI, AZ HASARLI, KAZALI, DEĞİŞENLİ, diye bi açıklma görüyorsanız banada haber veriniz..
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti efrasiyap » 19 May 2010, 12:27

size tek bir soru. ben sahibinden araç almaya karar versem. ilk işim SKODA YETKİLİ BAYİ olarak size getirip baktırmak olur. yaptığınızı kabu ettiğiniz bu kadar yanlıştan sonra, başkasından alacağım araç için verdiğiniz espertize nasıl güvenmemi bekliyorsunuz. artık özür dileyip firma kurallarını ve ciddiyetini gözden geçirmeniz gerekmekte. sizin için herşey para olabilir. ama temsil ettiğiniz marka için aynı şey geçerli olmayabilir.
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 19 May 2010, 13:58

efrasiyap arkadaş sonuna kadar haklı.. yukarıda okuduklarımdan anladığım, satıcı firma bir çok ticari etik hatası yapmış ama ısrarla bunu kabullenmek istemiyor ben kendi adıma söyleyeyim birgün kısmette o firmaya denk gelirsem asla alışveriş yapmam
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti erginbkr » 19 May 2010, 15:53

Kardeş haklısın... Ve tebrik ederim emeğinden ötürü...Yüce otoyu durumdan haberdar etmen, sitede böyle bir başlık açıp ilgili firmayı rezil etmen(bence) çok anlamlı... Olumsuz yorum yapanlara takılma... Emin ol başlarına gelse kıyameti koparırlar...Senin gibi 3-5 kişi daha çıkıp böyle firmaların gayri ahlaki uygulamalarını deşifre etse inanıyorumki bu firmalar kendilerine çekidüzen vermek mecburiyetinde kalacaktır ... İlgili firmayı kınıyor ve bu şartlarda uzun olmayacağını düşündüğüm ticari hayatlarında başarılar diliyorum...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti efrasiyap » 19 May 2010, 16:08

erginbkr yazdı:Kardeş haklısın... Ve tebrik ederim emeğinden ötürü...Yüce otoyu durumdan haberdar etmen, sitede böyle bir başlık açıp ilgili firmayı rezil etmen(bence) çok anlamlı... Olumsuz yorum yapanlara takılma... Emin ol başlarına gelse kıyameti koparırlar...Senin gibi 3-5 kişi daha çıkıp böyle firmaların gayri ahlaki uygulamalarını deşifre etse inanıyorumki bu firmalar kendilerine çekidüzen vermek mecburiyetinde kalacaktır ... İlgili firmayı kınıyor ve bu şartlarda uzun olmayacağını düşündüğüm ticari hayatlarında başarılar diliyorum...

destek için teşekkürler. yüce otodaki yetkiliyede 2 gün önce durumu telefonla bildirip numaramı ve adımı soyadımı bırakmama rağmen arayan olmadı. durumu araştırıp arayacağız dediler ama sanırım zihniyetleri BOZKURT skoda yetkili bayi gibi olduğundan aramadılar. aslında bu durumu özetleyen çok güzel ata sözleride var ama neyse....
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 19 May 2010, 16:11

yüce oto bu olaya bir tarafıyla güler geçer ne arar ne sorar...sizde canınızı sıkmayın artık yeni araçları araştırın. bulunmaz hint kumaşı değil bu arabalar..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti RSRS » 19 May 2010, 16:36

Kapora alınan ve aracı almakta kararlı olan müşteriye satılmıştır.Burada adı geçen müşteriyi kararsız gören satış elemanı aracı kapora yatırana satmıştır.Aracı alan kişi de araçtan son derece mennun kalmıştır.
Araçta kaporta ve boya hasarı olmayıp radyatör ve muhafaza plastiği vs. değişmiştir.Bunlarda mekanik parçalardır.

Burası firmaları kötüleme yeri değildir.Bugün en düşük kar marjı ile çalışan firmalar otomobil firmalarıdır.Bazı araçları zarar bütçeleyerek satmaktayız.Bazı aylar zarar bütçelemekteyiz.Dışarıdan göründüğü gibi değil yani.Aksaklık veya hatalar olduğunda da ilgili personel uyarılır.
RSRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efrasiyap » 19 May 2010, 17:14

hep aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz.hep neticeden bahsediyorsunuz.araç satılmıştır.alana hayırlı olsun. piyasada 2008 20000km nin altında sizin verdiğiniz fiyattan az değil ama bu fiyata yakın daha temiz araçlar mutlaka vardır. sonuçta para cebimde piyasada 30000 e alınabilecek bütün araçlar benimdir.burada amaç bi kuyruk acısını iftira atarak gidermek değil hatanızı size ve sizden hizmet almaya kararlı yetkili servis diye size güvenip sizin özensiz ve güvensiz muamelenize maruz kalabilecek başka insanları uyarmaktı.bayağı bi yukarıda son söz demişsiniz. bence sizin son sözünüz yaptığınız tüm hatalar için özür dilemenizdir.
SON SÖZÜ siz değil bu forumu okuyan arkadaşlar söyleyecektir...
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti efrasiyap » 19 May 2010, 17:17

RSRS yazdı:Kapora alınan ve aracı almakta kararlı olan müşteriye satılmıştır.Burada adı geçen müşteriyi kararsız gören satış elemanı aracı kapora yatırana satmıştır.Aracı alan kişi de araçtan son derece mennun kalmıştır.
:!: Araçta kaporta ve boya hasarı olmayıp radyatör ve muhafaza plastiği vs. değişmiştir.Bunlarda mekanik parçalardır. :!:

Burası firmaları kötüleme yeri değildir.Bugün en düşük kar marjı ile çalışan firmalar otomobil firmalarıdır.Bazı araçları zarar bütçeleyerek satmaktayız.Bazı aylar zarar bütçelemekteyiz.Dışarıdan göründüğü gibi değil yani.Aksaklık veya hatalar olduğunda da ilgili personel uyarılır.

bozkurt otonun patronu olarak yeni bir itirafta bulunuyorsunuz. FİRMAMIZ OLARAK KAPORTA VE BOYA HATASI MEKANİK HASARLARDAN DAHA ÖNEMLİDİR. açıkçası çamurluğu orjinali ile değişmiş yada boyanmış bi aracı mekanik yürüyen veya motor hasarına tercih ederim. çoğu insanda böyledir sanırım..
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

İleti BURAK MYSTERİO » 19 May 2010, 17:22

efrasiyap yazdı:
RSRS yazdı:Kapora alınan ve aracı almakta kararlı olan müşteriye satılmıştır.Burada adı geçen müşteriyi kararsız gören satış elemanı aracı kapora yatırana satmıştır.Aracı alan kişi de araçtan son derece mennun kalmıştır.
:!: Araçta kaporta ve boya hasarı olmayıp radyatör ve muhafaza plastiği vs. değişmiştir.Bunlarda mekanik parçalardır. :!:

bozkurt otonun patronu olarak yeni bir itirafta bulunuyorsunuz. FİRMAMIZ OLARAK KAPORTA VE BOYA HATASI MEKANİK HASARLARDAN DAHA ÖNEMLİDİR. açıkçası çamurluğu orjinali ile değişmiş yada boyanmış bi aracı mekanik yürüyen veya motor hasarına tercih ederim. çoğu insanda böyledir sanırım..

AYNEN ;)

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti RSRS » 19 May 2010, 17:31

Herhangi bir şeyin itirafında falan bulunduğumuz yok.Bu araçta motor hasarı falan da yok.Radyatör üretim hasarından dolayı da su kaçırabilir ve orijinali ile değişebilirdi .(Bu arada firma patronu da değil şirket ortağıyım. )
Her ifadeye bir kulp veya anlam yüklemektesiniz .Söz düellosu yapmaya da gerek yok.Umarız en kısa zamanda bir araç temin edersiniz.Sİze hayırlı günler dileriz.
RSRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BURAK MYSTERİO » 19 May 2010, 17:37

RSRS yazdı:Herhangi bir şeyin itirafında falan bulunduğumuz yok.Bu araçta motor hasarı falan da yok.Radyatör üretim hasarından dolayı da su kaçırabilir ve orijinali ile değişebilirdi .(Bu arada firma patronu da değil şirket ortağıyım. )
Her ifadeye bir kulp veya anlam yüklemektesiniz .Söz düellosu yapmaya da gerek yok.Umarız en kısa zamanda bir araç temin edersiniz.Sİze hayırlı günler dileriz.

SİZİN O ŞİRKETİN NEYİ OLDUĞUNUZ BİZİM İÇİN Bİ ANLAM İFADE ETMİYOR. ÖNEMLİ OLAN SİZİN BURDA BİR İNSANI ALDATMANIZDIR.HALA HATANIZI KABUL ETMEYİP ÜSTE ÇIKAYA ÇALIŞMANIZ BİZİ SADECE GÜLDÜRÜYOR.AMA ŞUNU SÖYLEYİM YAPTIĞINIZ ŞEY AYIP....

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir