OCTAVIA Bagaj Kapağı Kilit Sensörü nerededir?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVIA Bagaj Kapağı Kilit Sensörü nerededir?

İleti spider » 18 May 2010, 18:30

Arkadaşlar Selamlar,

Bir kaç gündür arada bir bizim kızın bagaj kapağı kilit sensörü uyarı veriyor. Kapak kapalı olduğu halde gösterge panelinde "LUGGAGE COMP OPEN" mesajı çıkıyor. Sinir etti doğrusu. Yarın vakit bulabilirsem girişeceğim. Ama heryeri dağıtmadan önce bu sensörün yeri konusunda beni yönledirebilecek var mı?

Bu arada herkesin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım :)

Sevgilerimle.

Allah'ım değiştirebileceğim şeyler için CESARET, değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, ikisi arasındaki farkı fark edecek BİLGELİK ve BASİRET ver. Amin.
Kullanıcı avatarı
spider
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ya
Nereden: Ankara
Arabanız: octavia elegance 2002 ov

İleti yexplorer » 18 May 2010, 22:56

a4 ise ve kapılardaki gibiyse kilit mekanizmasının üzerinde bir switch vardır problem oradadır.
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti delidolu » 18 May 2010, 23:07

yexplorer yazdı:a4 ise ve kapılardaki gibiyse kilit mekanizmasının üzerinde bir switch vardır problem oradadır.

aynen öyledir...
arızalanması durumunda eğer switch + işçilik ücretinin tuzlu geldiği (50-100 arası) durumlarda bagaj kağaının altına klasik bir switch takılarak kablolama işlemi eski switch sistemine bağlanarak Türk usulu(!) daha ucuz bir çözümü mevcuttur.
Bedava olan versiyonunda ise kilit mekanizması sökülüp switch kabloları birbirine bağlanarak (ya da ayırılarak) daimi olarak bagaj kapağı uyarısı ekrandan kaldırılabilir....:)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti spider » 20 May 2010, 07:12

günaydınlar,

yönlendirmeniz için teşekkürler. dün tatil için otel aramamız nedeniyle mesajlara bakamadığımdan sensöre girişemedim. hafta sonu başka birşey çıkmazsa (evli ve çocuklu olunca :D ) konuyla ilgilenmem gerekiyor.

bu arada otel fiyatları çok yüksek geldi. alanya-incekum taraflarında kalalım dedik. 110 tl den başlayan korkunç fiyatlarla karşılaştık. kimsenin maaşlardan haberi yok gibi geldi bana. hayırlısı bakalım. artık apart yada günlük kiralayabileceğimiz bir eve filan bakacağız.

sağlıcakla kalın.
Allah'ım değiştirebileceğim şeyler için CESARET, değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, ikisi arasındaki farkı fark edecek BİLGELİK ve BASİRET ver. Amin.
Kullanıcı avatarı
spider
CLASSIC
CLASSIC

İleti spider » 24 May 2010, 06:59

günaydınlar,
hafta sonu kilit bölgesinde oksitlenme tespit ettim. O bölgeyi güzelce temizledim. Oksit giderici sprey ile son darbeyi indirdim. Kablolara girişmeye cesaret edemedim ;) . Eğer 1 haftaya kadar problem devam ederse bir kilit ustasına götürmeyi planlıyorum. Hele bir nasıl yapılduğını göreyim sizlerle paylaşırım :evil: .
Sağlıcaklı kalın. İyi haftalar.
Kullanıcı avatarı
spider
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir