akü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

akü

İleti efeege09 » 20 Arl 2005, 18:08

yaklaşık 1 ay önce mutlu marka akü aldım. bundan sonra sabahları aracı çalıştırırken marş bastıktıktan sonra 2 saniye süren bir ses geliyor sebebi ne olabilir? bu ses motor ısındıktan sonra tekrar çalıştırdığımda yapmıyor. Ayrıca araç 2001 model octaviadır alındığından beri hiç su ve antifiriz ilavesi yapılmadı yapmalımıyım?

efeege09
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Türker Ateş
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVİA FSI

İleti yonetici » 20 Arl 2005, 19:31

[quote="efeege09"]yaklaşık 1 ay önce mutlu marka akü aldım. bundan sonra sabahları aracı çalıştırırken marş bastıktıktan sonra 2 saniye süren bir ses geliyor sebebi ne olabilir? bu ses motor ısındıktan sonra tekrar çalıştırdığımda yapmıyor.[/QUOTE]

Marş bastıktan sonra hafif bir tıyırtı sesi benim 2001 fabiadada geliyor. Bendede AC Delco akü var. Sanırım marş motorunun işi bittikten sonra devreden çıkarken yaptığı birşey. Fakat motor ısındıktan sonra yapmıyor dediğiniz için acaba benzin pompasının sesinden mi bahsediyorsunuz diye şüphelendim. Ben her ne kadar bu güne kadar duymasamda aracın benzin pompasının araç çalıştırılmadan önce devreye girdiğini duyabilenler var.

[quote="efeege09"]Ayrıca araç 2001 model octaviadır alındığından beri hiç su ve antifiriz ilavesi yapılmadı yapmalımıyım?[/QUOTE]

5 yaşında bir araba için su ve antifiriz ilavesi yapılmadan bu kadar gidilmesinin bence mümkünatı yok. Siz kontrol etmeseniz bile servise götürdüğünüzde bakıyorlardır. Çünkü benim 2001 fabia elegance su seviyesi genleşme kabındaki minimum seviyenin altına inince hararet uyarısı vermeye başlıyor. Buda 2 ayda bir başıma gelebilen bir olay. İstanbulda şehir içi trafiğinde sıcak motorla uzun süre araç kullanıyorum daha fazla buharlaşma oluyor. Bu su olayı ihmale gelecek bir konu değil mutlaka ilgilenmenizi tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir