HIZ SABİTLEYİCİ İÇİN NELER GEREKLİ? BİLEN VARMI??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HIZ SABİTLEYİCİ İÇİN NELER GEREKLİ? BİLEN VARMI??

İleti evsen84 » 25 May 2010, 10:37

ARKADAŞLAR AMBİANTE 2005 OCTİ ME HIZ SABİTLEME TAKTIRMAK İSTİYORUM. AMA SERVİSTE ÇOK PAHALI. HANGİ PARÇALAR GEREKLİ. ÖZEL SERVİSİN SÖYLEDİĞİNE GÖRE SADECE SİNYAL KOLUNU DEĞİŞTİRMEK YETERLİYMİŞ. BİLGİSAYARDAN TANITIP ÇALIŞIYORMUŞ. ANKADARDA BULDUM 70 LİRA DEDİLER KOLA. BU KOL NASILDİR İŞTE ÇABUK ARIZA ALIRMI? VE SADECE KOL YETERLİ Mİ TAKTIRAN ARKADAŞLARDAN BİLGİ VERMESİNİ RİCA EDİYORUM. BOŞ YERE KOL ALMAYALIM.

evsen84
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emrullah EVSEN
Nereden: Kayseri
Arabanız: octavia A5 KASA 2005

İleti lazianke » 25 May 2010, 11:08

forumda iyi bir arama yapın bulursunuz. geçenlerde bir arkadaş 80 e kolu alıp 50 ye taktırdığını söylemişti...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti octaviaman » 25 May 2010, 16:42

Amb. donanıma sadece kol yeterli diye biliyorum.Ekonomik olur.Kol 70 TL se ,toplam 150 TL e filan takarlar.
Baz donanımlarda ise sadece kol yeterli olmuyor 400-450TL i bulur.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti balarest » 25 May 2010, 17:47

80 tl kol nereden almıs

lazianke yazdı:forumda iyi bir arama yapın bulursunuz. geçenlerde bir arkadaş 80 e kolu alıp 50 ye taktırdığını söylemişti...
balarest
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 25 May 2010, 18:20

orjinak olmayan çek malı kollar 70-80 lira arası ama takacaksan orjinal takacaksın bir gün çalışmayıp takılı kaldığını düşünün bi nevi çin malı ürün gibi birsey..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti crazyboy3506 » 25 May 2010, 22:25

hocam merhaba
ben aracıma sonradan taktırdım.ilk skopardan kolu alıp yetkili servis ile konuşup sadece işçilik ödeyerek işi çözecektim fakat kolu aldım, kolla bereber kabloları değilde sadece soketlerini göndermişler.bu sebepten dolayı aldığım kol elimde kaldı.bende servis %25 işçilik + %25 yedekparça indirimi +1sene servis garantisi ile yetkili serviste taktırdım.toplam maliyet 240tl. falan tuttu. ancak aracım fabia elegance.birde yetkili servis bu işi daha önce yapıp yapmadığını özellikle sordum. tabiki yetkili serviste taktırmanın avantajları var.mesela adamlar hangi parçayı nereden sökeceklerini kabloları nereden geçireceklerini biliyorlar parçalar hasar görmüyor(parçalarda tornavida çizikleri vs.). benim tavsiyem bu gibi işleri yetkili servislerde halletmeniz ancak özellikle birkaç defa sorun daha önce sizin modelinizdeki araca bu işlemi yapmışlar mı yapmamışlar mı? bu işlemi yapmayan yetkili servisi de tercih etmeyin. BU ARADA SERVİSLERDE %20 İNDİRİM VARMIŞ BU DA SİZİN İÇİN BİR AVANTAJ. selamlar
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim
Nereden: Ankara

İleti evsen84 » 26 May 2010, 08:20

crazy hocam burda bi anormallik var işte. birisi sadece kolu aldım taktırdım diyor. sizde kablo soket felan diyorsunuz. yani sadece kolla olmuyor mu. anlamadım sadece kolu getirteyim mi yoksa servis 340 gibi fiyat çekiyor oraya mı taktırayım.. oda tuzlu oluyor. benim özel servis 40 liraya takarız dediler. ama daha önce octavia ya takmamışlar. caddy golf gibi arabalara takmışlar. ben 70 e de kolu alacam toplam 110 liraya gelecek.. eğer ki olursa.
evsen84
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 26 May 2010, 11:11

benim bildiğim sadece kolla olmuyor kablo şart. fabia için böyle diğer araçları bilmiyorum.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti jenq » 26 May 2010, 12:14

Bence yetkili serviste taktır. Ben de sonradan taktırmıştım. Sadece kol değil bazı kablolar ve soketler de var. Ayrıca direksiyonda sökülüyor takılırken. Benim ilk takıldıktan bir kaç ay sonra problem oldu. Garanti kapsamında tekrar yenisini taktılar.
Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Octavia III Optimal 1.6 TDI DSG

İleti crazyboy3506 » 26 May 2010, 13:10

evsen 84 merhaba ;

hocam sadece kol ile iş bitmiyor yanında bir tutam kablo gerekiyor.kablo dediğimde üzerinde 4-5 soket,7-8 renk bulunan 2-3 metrelik birşey. yapılan işlemleride kısaca anlatayım.direksiyonu söküyorlar,far açma düğmesinin bulunduğu parçayı söküyorlar,söför kapısının yanında bulunan sigortaların bulunduğu parçayı söküp sigorta ilavesi yapıyorlar,pedalların oradan ön motor kısmına kablo çekiyorlar,debriyaj ve frenden kablo çekiyorlar.bu montaj kısmı yaklaşık 3-4 saat sürüyor.daha sonra bilgisayara bağlayıp aracın hız sabitleme özelleğini aktif ediyorlar.yetkili servis bu işlemi yaptıktan sonra merkezi arayıp merkez kontrolu istiyorlar yapılan işlemlerim doğruluğunun teyidini aldıktan sonra deneme sürüşü yapıyorlar.son olarak müşteri ile birlikte tekrar deneme sürüşüne çıkıp sistemin nasıl çalıştığını nasıl devre dışı burakıldığını tekrar tekrar anlatıp işleme son veriyorlar.

benim fikrimi sorarsanız ben bu işi yaptırmak için yetkili servisi tercih edin derim.şunu söyliyim benim aldığım kol ile servisin getirdiği orjinal kol arasında bile gerçek anlamda büyüyük fark vardı.
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

İleti crazyboy3506 » 26 May 2010, 13:18

birde hocam şunu söyliyim sadece kol fiyatı yetkili serviste 80-90tl gibi bir rakam bunuda unutmayın. eğer aracınızda daha önceden hız sabitleme özelli olupta kol arızasından yetkili servise giderseniz size kol fiyatı bu dediğim rakamı vereceklerdir.ama özellik olmayıp takılmasını isterseniz 340 tl rakamı veriyorlar. (bunu yetkili serviste şahsen adamların ekranında gördüm.)
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

İleti evsen84 » 27 May 2010, 08:12

peki bizim araçlar caddy den golf ten farklı mı aCABA. şuan özel servis arıyor parçayı getirtmişler. hepsi içinde 150 ye takarız diyo ama parça garantisi vermiyor. bir ay verebilirim diyor. sadece kol diyor. en yakın zamanda gidip bakacam. kol kaliteli ise taktıracam yoksa hiç oralı olmam servise fazla veririm iki yıl garantisi olur.
evsen84
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir