bagajda su birikmesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bagajda su birikmesi

İleti mzkndmr » 21 May 2007, 23:57

Nerede okuduğumu hatırlamıyorum bir sitede arka cam silecek su borusunun bagajın sol tarafında ek parçası var ve ek zamanla açılarak bagaja su veriyormuş.arabamı temizlerken kaldırdım döşemeyi ve baktım su var sol çamurluk çıkıntısı su dolu yaklaşık bir çay bardağı su var.silecek borusu gayet sağlamdı ve test ettim su kaçırmıyordu.sunroof tan şürhelendim söktüm tavan döşemesini sanroof su tahliye hortumu çıkıktı yerine taktım ama galiba ben tavan döşemesini sökerken çıkardım hortumu çünkü su almaya devam ediyordu araç ve özellikle yokuş aşağı bırakıyordum aracı geriye su vermesi imkansızdı en sonunda suyun stoptan geldiğini buldum stop su sızdırıyordu.böyle garip durumlarla karşılaşan arkadaşlar var mı?

mzkndmr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 22 May 2007, 00:09

ben böyle bir sorun yaşamadım,hakikaten garip bir durum...

umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti lazianke » 22 May 2007, 00:17

bahsettiğin sorunun aynısını bir arkadaşın 307 sinde vardı, bugün sanayide yaptırdı. park lambası kesilmişti. onu taktırırken keşfettiler.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti mzkndmr » 22 May 2007, 00:24

Allah yaşatmasın suyun geldiği yeri bulana kadar canım çıktı servis bile bulamadı sunroof su tahliye kanallarını değiştirmeyi önerdi ama öptürmedim kendimi.damla damla  sızdırıyor stop suyun birikmesi aylar alıyor stop çevresinde su damlalarını görünce çözdüm sorunu.boşu boşuna tavan söktüm ama tavan sökmeyi öğrendim :)) oto yıkama yerlerinde basınçlı suyu hassas yerlere sıktırmayın su sızdırmaz contalarına zarar veriyor arkadaşlar
mzkndmr
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir