octime yazlık lastik tavsiyesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octime yazlık lastik tavsiyesi

İleti Haluk » 16 Haz 2010, 15:24

benim octi de de turanza er300 vardı yani lastiğimi lassa impetus revo aldım gayette memnunum turanzaya göre lastik sesi azaldı.turanza ile 30 lira gibi bir fark olmasına rağmen yurdum lastiğini aldım karar sizin

Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti schwarzL&K » 19 Haz 2010, 10:50

michelin primacy hp 4 tane taktım 205-55-16. ıslak zemin performansı çok güzel yumuşak bir lastik 800 tl ye aldım durum iyiyse kesinlikle öneririm.
schwarzL&K
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mustafa Gunyeli
Nereden: Niğde
Arabanız: Octavia 1.8T L&K

İleti oguz » 19 Haz 2010, 11:16

RoadFighter yazdı:
cnydn yazdı:continental premium contact 2 almıştım ben. Çok memnun kaldım. Turanza ER300 de çok iyidir. Bence ikisinden birini düşünün. Şu anki aracımda da sport contact 3 geldi conti.. fena değil.

1.4 TSI biraz performanslı kullanılırsa Turanza'yı yer bitirir sanıyorum.

Gerçi Michelin de biter fakat bitene kadar asfalta güç aktarımı da o derece iyi olur. (kalkışta)

Bridgestone'un lastikleri sert hamurlu olduğu için pek sıcak bakmıyorum. Michelin'ler de uzun vadede kullanılamıyor. (performanslarını kısa vadede sunuyorlar)

Param var ve kısa sürede lastik değiştirmek bana koymaz diyenlere Michelin. Continental'i pek tanımıyorum ama belki buna Continental de dahil edilebilir.

30.000 km bile kullanılmamış ve km'si düşük bir araçta Continental'in durumuna bizzat şahit oldum. Conti de çabuk yıpranıyor galiba.

Bizim araca Lassa İmpetus taktık. Koç gibi lastik. Hamuru da tam istediğim gibi; ne Michelin gibi yumuşak ,ne de Bridgestone gibi sert.

Bridgestone Turanza ER30 ile ESP'li girdiğim virajda Lassa ESP'ye ihtiyaç duymuyor gibi geliyor bana*

*Bazen manyakça denemeler yaparım da :)

asım abi yorumunun sadece küçük bir bolumune deginicem gerisine saygım var:) conti bridgestone'a göre cok daha dayanıklı yada micheline göre. bizim aracın conti leri hayla ustunde duruyo biliyorum mantıksızca ama zaten kullanmıyoruz yatıyo arac bu sene. 5 senelik lastikte tek bir bozulma yok. arac 47binde suanda. he dersenki o lastik gitmiştir, gitti zaten. ama ben nası yıprattıgımı bilirim yani onlarla kıyaslarsak conti taş taş :D senin arkadaş benden daha vahşiymiş anlasılan

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir