Octavia gövde altı contaları hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia gövde altı contaları hakkında

İleti spider » 07 Haz 2010, 12:09

Selamlar,

Hafta sonu bizim kıza bakım yaptırırken gövde altında bulunan yuvarlak ve elips şeklindeki lastik contaların çürüdüğünü fark ettik. Ustamın elinde olmadığından takamadık. Yetkili servislerde bulabileceğimi söyledi. Ben de ATA ya gitmeden önce bir fiyat araştırması yapmak istedim. Acaba ihtiyacım olan parçaların fiyatı konusunda bilgisi olan var mı?

Sağlıcakla kalın.

Allah'ım değiştirebileceğim şeyler için CESARET, değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, ikisi arasındaki farkı fark edecek BİLGELİK ve BASİRET ver. Amin.
Kullanıcı avatarı
spider
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ya
Nereden: Ankara
Arabanız: octavia elegance 2002 ov

İleti octaviaman » 07 Haz 2010, 12:55

Bu tarz şeyler yetkili servisler de bulunur.Ben biraz kıl olduğumdan,araç da eksik olan bu tarz lastik,tıpa gibi malzemeleri tamamladım.Yeri geldi 50 krş bile etmeyecek plastik kapağa 8 TL bile ödedim.Servis bile ne gerek vardı abi gibi oldu.Ben de niye eksik olsun kardeş dedim taktım.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti spider » 07 Haz 2010, 15:29

Sanırım o kıllardan biri de benim. 10-15 adet ihtiyacım var gibi gözüküyor. Gene gitti 100 lira :(
Allah'ım değiştirebileceğim şeyler için CESARET, değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, ikisi arasındaki farkı fark edecek BİLGELİK ve BASİRET ver. Amin.
Kullanıcı avatarı
spider
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ya
Arabanız: octavia elegance 2002 ov

İleti hetepe » 07 Haz 2010, 15:34

Benim arabanın altındakilerden birkaçı düşmüş, servistekiler ''ne gerek var'' falan dediler, ben de silikonla kapattım, gerek olmasa o tıpalar orada olmaz değil mi? Her şeyi de bunlar biliyor, üretici bilmiyor sanki...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti WXW » 08 Haz 2010, 00:19

hastayım öyle ustalara, bir vidanın bile fabrikada maaliyeti hesaplanırken, gerek yok demeleri bitiriyor. bilmez ki o conta/kapak veya her ne parçaysa, ya gerektiğinden, ya güvenlikten, ya başka bir parçayı koruduğundan ya da standartlar gereği orada bulunması gerektiğinden takılmıştır. ustalık burada başlıyor, kalite gene detayda gizleniyor!!
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti oguzbbk » 11 Haz 2010, 08:21

GERÇEKTEN DE BİLHASSA 2002 VE DAHA ESKİ MODELLERDE BU LASTİK TAPALAR ÇÜRÜMEYE BAŞLIYOR BENDE TESADÜFEN FARK ETTİM BİRDE BAKTIM Kİ ELİMİ DOKUNDUĞUM TAPA KURUMUŞ YAPRAK GİBİ DAĞILIYOR,HEMEN BİR YEDEK PARCA CIYA GİTTİM(TOFAŞ) ARDA UYGUN TAPA LASTİKLERİNİ TANESİ DEDĞİNİZ GİBİ 50KRŞ ETMEZ AMA BEN 2 TL. YE ALDIM 10 TANA KADAR DEĞİTİRDİM ANCAK MAŞPEYEL ALTI ELİPS TAPALAR YOK ONU SERVİSDEN ALMAK ZORUNDA KALDIK.bAGAJ TAPALARINA DİKKAT ETMEK LAZIM İÇERİYE TOZ ATIYOR YOKSA...
oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir