2005 OCTAVİA AMBİANTE yardım.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2005 OCTAVİA AMBİANTE yardım.

İleti uzakkent » 19 Haz 2010, 00:56

sevgili dostlar internette bilgi ararken keşfettim site gerçekten harika. teknolojinin nimetleri arasındaki en önemli ve güzel yön bu bence yani bilgi paylaşımı.bende siz deneyimli ve bilgili dostlarımdan yardım talep ediyorum.

2005 model OCTAVİA 1.6 AMBİANTE modeli a4 kasa LPG siz. füme rengi araç orjinal kazası boyananı değişeni yok 64000 km de. bu özellikte bir aracı satın almak istiyorum ve bununla ılgılı tecrubelerınızden yararlanmak ıstıyorum.

1- aracın detaylı teknik özelliklerini öğrenmek istiyorum (8v 16v? ABS EPS KLIMA vsvs) vs.
2- 64000 km şuanki kmsi. araca yapılmış olması gereken bakımlar nelerdir? ve neler yapılması gerekir? en yakın zamanda neler yaptrmak gerekır? şöyle açayım anlatmak istediğimi. örneğin: 60000 km de triger kayışı değişmesi gerekir fren balata ve disklerinin değişmesi gerekir vs vs vs bunların yapılıp yapılmamıs olması onemlı yapılmamıssa eger sonucta yaptırmam gerekecek ve bana ek malıyet demektır.. en yakın 80000 km de komple debrıyaj baskı balatasının degısmesı gerekır ve kabaca malıyetı 700tl dir vs vs gibi bunları ben afaki ve bılıncısz yazdım örnek olsun dıye.
3- karter muhafazasının olmadıgını duydum bu araclarda ? cok alcakmıs karterı delenler olmus vs vs... bıldıgım dıger eksı tarafı ıkıncı elde cok agır gıdıyormus? bu gıbı eksılerı artıları nelerdır? neden almalıyım neden almamalıyım.
4-aracı alacagım zaman neye dıkkat etmelıyım nerden nasıl yardım almalıyım? nerelerı kontrol ettırmelıyım?
5- yakıt durumu nedır? LPG taktırılırmı randuman alınırmı? motor gücü ve HP yeterlımıdır performansı vs?
6- son olarak bu aracın degerı ortalama nedır ?

biraz uzun ve detaylı bır ıstek oldu bunun ıcın özür dılerım ancak bu bılgı ve tavsıyelere gercekten ıhtyacım var yazan yazmayan bütün herkese şimdiden teşekkür ediyorum saygılarımla.

uzakkent
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Edirne

İleti uzakkent » 19 Haz 2010, 22:22

güncel
uzakkent
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti caki14 » 19 Haz 2010, 23:57

beyfendi tek bir cümleyle özetlemem gerekirse tercihiniz bir a4 kasa octavia ise ve buna alım olarak niyetliyseniz muhakkak tavsiyem bir collection plus donanımını almanızdır bu itibarla ilanları ve alım sürecini gözden gecirmenizi tavsiye eder hayırlı nasipler dilerim
caki14
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kaan
Nereden: Bursa
Arabanız: octavia collection

İleti quickcan » 20 Haz 2010, 00:15

merhabalar aynı araba bizde de var.. 33.400km de tüpsüz kazasız vs. tertemiz duruyor.. özellikleri yazıyorum..
elcavap 1-- araç 4 silindir 1.6i 102hp 8v 156nm tork.. yakıt ş.içi 9.9lt ş.dışı 5.5lt ort 7.4lt abs, ebd, klima, var...
2-- araca 60.000 bakımı yapılması gerkir.. ondan sonraki bakımı 90.000km.. 90.000km de triger, v kayışı, su pompası vs. değişmesi gerek fakat araç yaşdan dolayı bunları değiştirmiş olması lazım. biz değiştirdik..
3--evet araçta kartel muhafazası yok fakat biz kendimiz taktırdık.. aracı kötü kullanırsanız illaki sorun yaşarsınız.. yere yakın bir araç..
4-- aracı alırken her araç gibi boya, kaporta, motor'a baktırmalısınız.. arabalardan anlayan birinden yardım almanızı öneririm..
5-- lpg taktırabilirsiniz sorun çıkarmaz ama usta önemli.. performansı 102hp den fazla gibi.. yol tutuşu çok güzel.. yakıt olarakta cidden ş.içi 100km de 10lt yakıyor Ankara'da..
6-- bizim aracımıza ben 25.000tl istiyorum fakat 24.500tl gibi bi rakamada veririm.. hayırlı akşamlar.. almanızı tavsiye ederim.. bu arada yok collection plus alın felan diyenlerde bence boş konuşuyor.. herkesin bir bütçesi var ve o bütçeye uyması gerekiyor..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti xMEGANx » 20 Haz 2010, 00:18

Tanıdığımızda A5 Ambiante vardı onadayanarak konuşuyorum.
-Ambiant'ların değeri 22-25 arası değişiyor abi. daha ucuzada bulursunuz ama yaramaz.
-kartel koruması hiçbirinde yok delinebilir. yaptırmanız tavsiye edilir tabiki.
-LPG ye gelince Bizim tanıdığınki dim dik bir yokuşu yani baya bir dik yokuşu LPG ile çıktı ama tabi seri değildi fakat yinede ÇIKTI ! önemli olanda budur aynı yokuşa tekrar geldik ve LPG yi kapttık BEnzine geçtik canavar gibiydii valla yardı geçti yokuşu acımadı :)
Benden bu kadar. :)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti uzakkent » 20 Haz 2010, 00:19

çok teşekkür ediyorum verdiğiniz tavsiye ve cevap için. aslında benım nıyetım Passat almaktı veya o tarz sedan geniş bir araç ancak fıyat olarak bütcem buna elverişli değil şuan için. bende OCTAVİA yı keşfettim ancak hiç bilgim yok çok tereddüt yaşıyorum bir arkadaşım özellikle çok karşı çıktı almamam konusunda kendisinin bir önceki aracı OCTAVİAymıs 1 yılda zor sattım dedi çok zarar ederek ancak satabıldım dedı ve aldıgı zaman ilk gün altını taşa vurup karteri deşdıgımı soyledı kafamda soru ısaretlerıne neden oldu ve arastırmak ıstedım hıc kullanan yok cevremde.

peki sizin soyledıgınız model ıle ambıante arasında ne gıbı donanım farkı var acaba?
uzakkent
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xMEGANx » 20 Haz 2010, 00:29

Aynısı işte abi A5 kasa Ambiante Donanım..
Ayrıca aracı kullanmaktan kullanmaya çok fark var satma konusuna gelincede Skodanın alıcısı bellidir. her aracın olduğu gibi. siz kafanızı takmayın boşverin boş tenekeden çok ses çıkar. Bende de 307 var şuan yeni kasa ilerde eğer satmamı gerketiren bieşy olursa satarsam Passat yada Octavia Alıcam bende.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti quickcan » 20 Haz 2010, 00:34

arkadaşınız karteli nasıl delmiştir? cevap: ilk günlerde deldiyse (aldığımızda plastik oluyor) sert bir çukur vs. girmiştir olabilir... collection plus en full modelidir.. ne ararsanız var normal farlarıda mercek.. koltuk ısıtma hafıza.. elektronik klima.. ne ararsanız var..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

Octavia

Kimler çevrimiçi