Octi'min Kliması soğutmuyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octi'min Kliması soğutmuyor

İleti mysunny » 24 Haz 2010, 16:00

Merhaba Arkadaşlar,
Geçen yıldan bu yana Klimayı pek çalıştırma gereği duymadım zaten Eskişehir de Havalar her zaman bu durumu gerektirecek sıcaklıkta olmuyor ancak bu yaz başı artık bir deneyeyim dedim ancak soğutma işlemi negatif neyse sanayiye gittim bakıldı Gaz basmayı denediler Gaz tamam dediler ve sonrasında Fan Kontrol ünitesi, Basınç sensörü falan bunlarda rüştünü ispatladı ancak sonuç Negatif olarak devam ediyor ve en son Buzlanmayı önleyici Valf var ve buda Ön Göğüsün içinde bundandır problem ve bunun için Ön Göğüsün sökülmesi gerekir ve yaklaşık 2 Gün araç burada kalmalı dediler bende pek kafama yatmadığı için tamam ben şimdi gideyim sonra müsait zamanda geleirim dedim çıktım, sizlerden ricam benzer sorunu yaşayan yada bu Buzlanmayı önleyici Valf problemini yaşamış olan Forum üyesi arkadaşımız varsa tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.
Saygılarımla

mysunny
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 24 Haz 2010, 16:16

gaza felan bakmışlarda fanlar çalışıyor mu?

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti C@GL@R » 24 Haz 2010, 16:23

klima müşürüne baktırın
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti alpino » 24 Haz 2010, 16:45

gaz özelliğini yitirmiştir dostum. kışın bile en azından ayda 1-2 defa klimanın çalıştırılması sistemin sağlıklı çalışması için önemlidir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti mysunny » 24 Haz 2010, 17:26

Arkadaşlar ilginiz ve cevaplarınız için çok Teşekkürler, Fanlar çalışyor hatta emin olmak için Fanları direk bağlayıp Test ettiler, Fan Kontrol ünitesini yen Taktılar denediler falan ancak Gazın özelliğini yitirmiş olması akla yakın geldi değerli Alpino arkadaşım bunu değerlendireyim ve gazını boşalttırıp yeniden bir Gaz bastırayım daha sonra durumu gene yazarım.
Saygılarımla
mysunny
CLASSIC
CLASSIC

İleti mysunny » 24 Haz 2010, 17:44

Çağlar Kardeş Klima müşiri dediğin ünite yada parçanın yeri nerde bir bilgin varmı, bana söylenen Buzlanma önleyici Valf ile aynı şey olabilirmi acaba yoksa farklı şeylermi?
mysunny
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 24 Haz 2010, 17:53

aracı ilk aldığımda kliması çalışmıyordu satan arkadaşımla birlikte sanayiye gittik gaz basıldı yine çalışmadı. çalışmadıdan kastım hersey normal ama soğuk üflemiyor. neyse başka bir usta hemen teşhisi koydu klima müşürü değişti şimdi canavar oldu. bu müşürün başka adı varmı bilmiyorum. fabia sol tarafta ince klima borularını takip edince bariz belli oluyor soketli ucu havaya bakan kalem gibi birsey sizdede aynı yerdedir soketini takın çıkarın yada ustaya söyleyin onuda kontrol etsinler.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti mysunny » 24 Haz 2010, 17:59

Çağlar Kardeşim anladım, benim şu Basınç sensörü yada şalteri diye bahsettiğim şey sanırım Sol tarafta ucunda bir Soket var evet onuda denediler hatta başka bir tane taktılar ama sonuç maalesef gene Negatif idi, ilgine çok Teşekkür ederim.
mysunny
CLASSIC
CLASSIC

İleti cansezerbey » 24 Haz 2010, 20:48

Arkadaşlar bende bu soğutma konusunda şikayetçiyim.Sürekli gittiğim özel servisten sordum.Bana gaz seviyesinin düşük olduğunu ve bunu tamamlatmam gerektiğini söylediler.Yani soğutma yapmamasının nedenlerinden bir tanesi de gaz seviyesinin düşük olması imiş.Bunun için içinde bulunan mevcut klima gazı vakumla çekip, sistemi de vakumla bir güzel temizledikten sonra eski gazı basıyor ve üzerinide max. sanırım 650 gr olması gerekiyormuş; eski gazın üzerine 650 gram olana kadar gaz basıyorlarmış.ben önümüzdeki günlerde yaptırmayı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti y.emre » 24 Haz 2010, 21:02

evaparatörde toz birikmiş olabilir.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti mysunny » 25 Haz 2010, 16:39

Değerli Arkadaşlar,
İlgi ve önerilerinize tekrar teşekkürlerimi sunuyorum ve bu yazdıklarınızın hepsini yarın sanayiye gittiğimde ustaya söyleyeceğim ve bakalım sonucu merak ediyorum haydi hayırlısı, gerçi muhtemelen Usta bana Abi ya ne yapacaksın Klimayı zaten hergün Yağmur yağıyor eskişehirde Araban ısıtıyor bence buna daha çok sevin demişti, biraz da haklı olarak, ama madem bu konuya taktık bi şekilde sonuçlanması lazım, herkese Saygılarımla.
mysunny
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir