octavia 1.6tdi dsg izlenimleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia 1.6tdi dsg izlenimleri

İleti cnydn » 01 Tem 2010, 20:23

Gerçekten çok sinir bozucu. DSG nin asıl amacı ve meziyeti neydi. Hızlı sarsıntısız devir kaybı olmadan araç güçten düşmeden milisaniye mertebesinde gerçekleşen vites geçişleri ve bunun getirdiği düşük yakıt tüketimi.

Ha şimdi gelin görün ki.. Bu arızalar herşeyi gölgeliyor. Tüm Audi, VW, Skoda ve Seat'larda aynı sorunlar...Sorarım VW grubuna:

-Aracım durduk yere abuk subuk bir yerde arızalandıktan ve beni rezil ettikten sonra(bu sapa bir yerde de olabilir, gece saçma sapan bir yerde başınıza gelebilir..ki duyuyoruz)
-Düşük veya yüksek süratte(!) giderken aniden motor stop ettikten sonra(evet malesef),
-Her sabah marşa basarken acaba sıra bende mi diye düşündükten sonra,
-Beyefendi şanzımanınızı değiştiricez kıvamına geldikten sonra(1-2-3 kez değişen şanzımanlar mevcut),
-Garanti kapsamında, garanti kapsamında değil, 1000tl 5000tl 20000tl masraf mertebesinde sorunlara yelken açtıktan sonra,
-Ortalama 50.000tl verip araba alıp üzerine araçların daha kokusu gitmeden bu sorunlara maruz kalan müşteriye zerre kadar değer vermeyip, delikanlı gibi "evet DSG ünitelerde şöyle şöyle sıkıntılar vardır " diye açıklama yapıp müşterileri rahatlatamadıktan sonra,
-Beni servise abone yapıp a..zıma ve cebime .çtıktan sonra,

Neyleyim ben seri geçen vitesi? Neyletim kmde 1 lt düşük yakıt tüketimini?!

Ey yetkililer anlayın şunu artık. Aslolan sorunsuzluktur. Öteki herşey bundan sonra gelir. Eğer bu sorunlara çare bulamazsanız, binlerce müşterinizi bir daha asla vw grubuna bakmayacak şekilde kaybedeceksiniz

cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti chemistsa » 01 Tem 2010, 22:50

arkdaslar yapılan yorumları okudum ve şöyle bır durum var aracın 4000 km sıne geldık sımdılık bışey yok ama bende almadan once tereddutluydum sımdılık sukur bı sıkıntı yok gercekten vıtes gecısnı hısetmıosunuz.hatta gecen gun tasarrfulu surdum 4,5 ortalama yaptım:)inşsallah öyle bır sorun ortaya cıkmaz iyi dılekelrı olan herkes bu aractan daha ıılerı nasıp olsun daha oce dedıgım gıbı skoda bır hastalık:D
chemistsa
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Octavia 1.6 tdi 105 ps

İleti chemistsa » 01 Tem 2010, 22:54

bu arada aracın ıcınıde koyım:)
Eklentiler
iç.jpg
chemistsa
CLASSIC
CLASSIC

İleti cnydn » 01 Tem 2010, 23:17

Kazasız belasız sorunsuz iyi günlerde kullanın inşallah
İç mekanda ahşap değişik duruyo ilk defa dünya gözüyle gördüm, hoş olmuş:)
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sampionibo » 06 Tem 2010, 13:59

Kardeşim allah kaza bela vermesin bizdede 2004 octaviz collection plus otm. var bende bu son çıkan 1.6 tdi ile superb 1.4 tsi arasında kaldım. arabamda problem yok ama insan yenilerini görünce bir heves ediyor .Geçen bayiye gittim 1.6 tdi elegane dsg için 53000 tl dediler.Sizcede bira yüksek değil mi ?Diğer yandan superb 1.4 tsi elegance 57000 tl diyorlar insan bu ikisi arasında kararsız kalıyor.Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin araba hakkında görüşlerini bekliyorum.
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti dr.camouflage » 06 Tem 2010, 19:12

Kardeşim allah kaza bela vermesin bizdede 2004 octaviz collection plus otm. var bende bu son çıkan 1.6 tdi ile superb 1.4 tsi arasında kaldım. arabamda problem yok ama insan yenilerini görünce bir heves ediyor .Geçen bayiye gittim 1.6 tdi elegane dsg için 53000 tl dediler.Sizcede bira yüksek değil mi ?Diğer yandan superb 1.4 tsi elegance 57000 tl diyorlar insan bu ikisi arasında kararsız kalıyor.Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin araba hakkında görüşlerini bekliyorum.

Fiyat ucuz değil o konuda haklısınız.4.000 lira daha verip Passat 1.6 TDI Bluemotion almak çok daha mantıklı.Ama illa Octavia diyosanız bence bikaç ay daha bekleyin.Yeni model yılının da etkisiyle eninde sonunda ellerinde kalan araçların fiyatını aşağı çekecekler.
dr.camouflage
CLASSIC
CLASSIC

İleti epelek » 06 Tem 2010, 23:41

OCTİ TSI DSG aracım var. 9.000 km deyiz. Şu ana kadar en ufak bi sorun yaşamadık. Hatta gün geçtikçe DSG nin tadını çıkarıyoruz. MPI veya FSI a göre yakıt olarak çok iyi. Vites geçişleri harika, performans da güzel. VW veya başka markalardan süper denilen araba alıp da başına bela edenleri tanıyoruz. Araba olayı (hani şans işi)derler ya işte öyle bir şey. 2005 yılında makyajlı OCTI ambiante alıp 3,5 yıl hiç bir sorun yaşamadan kullandım. Ama o zamanlar passat alıp sürekli şikayetçi olanları tanıyorum.
DSG li araçlarda sorun olabilir. Peki DSG siz araçlarda sorun yok mu? Var elbette. Olaya DSG olarak bakmayın. Ayrıca VW arabalarında bu şanzumanı kullanıyorsa bilirsiniz ki mutlaka test etmiştir. sorunlu iş yapıp markasını riske atmaz. DSG lerde yaşanan sorun bence DSG sizlerde olduğu kadardır. Normaldir yani. Eğer sıfır sorun arıyorsanız araba almayın olsun bitsin. Yada alacağınız çok pahalı arabalarda bile sorun yaşayabilirsiniz. Burada iyiki DSG almamışım, şöyle kötü, böyle kötü deip şıkıdım şıkıdım oynamaya gerel yok
SUPERB TDI 2.0 ELEGANCE DSG 170 HP
epelek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Muhsin Fırat
Arabanız: Süperb Eleg DSG 170 Hp

İleti cnydn » 07 Tem 2010, 08:24

epelek yazdı:DSG li araçlarda sorun olabilir. Peki DSG siz araçlarda sorun yok mu? Var elbette. Olaya DSG olarak bakmayın. Ayrıca VW arabalarında bu şanzumanı kullanıyorsa bilirsiniz ki mutlaka test etmiştir. sorunlu iş yapıp markasını riske atmaz. DSG lerde yaşanan sorun bence DSG sizlerde olduğu kadardır. Normaldir yani. Eğer sıfır sorun arıyorsanız araba almayın olsun bitsin. Yada alacağınız çok pahalı arabalarda bile sorun yaşayabilirsiniz. Burada iyiki DSG almamışım, şöyle kötü, böyle kötü deip şıkıdım şıkıdım oynamaya gerel yok

İşte DSGsizlerde olduğu kadar falan değil yaşanan sorunlar. Çok daha fazla çünkü sorunun kaynağı DSG.
Şimdi anlamıyorsunuz bunu diyenleri tabi.. Bize de şıkıdımcı dediniz..

-Ama günün birinde kontağı çevirdiğinizde yanıp sönen lambalar ve asla çalışmayan bir motorla karşılaşırsanız,
-Abuk subuk bir yerde yolda kalırsanız,
-Aracın yüksek bir hızda seyrederken kendi kendine stop etmesi sebebiyle heyecanlı anlar yaşarsanız,
-Bu yüzden cebinizden birkaç bin tl kayba uğrarsanız..

Ancak o zaman anlarsınız. O zaman görürsünüz şıkıdımı..
"Yandım Allah" türküsü ile siz şıkıdım oynarsınız o zaman..
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti asdfghjk » 07 Tem 2010, 09:35

Ya arkadaşlar, adam sıfır araba almış hayırlı olsun da sizin bu yaptığınız ayıp olmuyor mu ? Daha arabasının sıfır kokusu gitmeden böyle sorunlar falan bence hoş bir durum değil. Ayrıca neymiş bu DSG bu kadar sorunlu -size göre-...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti diseqc » 07 Tem 2010, 11:21

arabalar ikiye ayrılır mersedes ve diğerleri ...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti chemistsa » 07 Tem 2010, 22:30

arkadaşlar herkezin kattıgı yorumlardan dolayı herkese tesekkur ederım.araba ısının sans oldugu bır gercek ama yenı alınan arabalarda bu şekılde acımasızda yorum yapılmasını dogru bulmuyorum .bu arada araçtan hala cok memnunum dızel olması ayrı bır tat verıoyor zaten octının konforunu anlatmaya gerek yok.iyi sohbetler merak ettgınız bışey vara devaplıyayım:)
chemistsa
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 07 Tem 2010, 23:25

dizellerde pompa olayı felan nasıl merak etmişimdir.. birde sizin bakım masrafları ne kadar oluyor..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti DSG » 15 Tem 2010, 13:00

EN DOĞRU KARARI VERMİŞİN KARDEŞ HAYIRLI OLSUN BENDE BEYAZ RENGİNİ ALDIM
Kullanıcı avatarı
DSG
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Dönsa
Arabanız: SKODA OCTAVİA

İleti ozerakin » 15 Tem 2010, 17:24

Arkadaşlar biraz da dsg kültürünü yerleştirmek lazım alan adamlar desegenin çalışma sitilini performansını çıkartığı sesleri bilmeden arabalarını geri götürdükleri oluyormuş geçen bir bayi ile konuştum dsglerin vites geçislerinde tık diye gelen sesi duyup servise koşan nice adam var dsg ile sorun yaşayan somut örnekli arkadaşlar varsa yazsın gerçek nedeni anlayalım kanayan yarasını bilelim kullananlar var gayet iyi diyorlar bir de ülkemizde sıfır aracı yükleme esnasında düşürüp sanayide yaptırıp sahibine sıfır diye satan satıcılar vrken sorun dsg de mi o şerefi düşük satıcılarda mı araştırmak lazım adamların dsgye yaptığı yatırım kulaktan dolma kötülemerle pas pas altı edilecek kadar komik meblalar değil
SOMUT ÖRNEK ŞAHIS ARABA MODEL DAVA SONUÇ
boşalsın etekler
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

İleti oguz » 15 Tem 2010, 19:22

chemistsa yazdı:arkadaşlar herkezin kattıgı yorumlardan dolayı herkese tesekkur ederım.araba ısının sans oldugu bır gercek ama yenı alınan arabalarda bu şekılde acımasızda yorum yapılmasını dogru bulmuyorum .bu arada araçtan hala cok memnunum dızel olması ayrı bır tat verıoyor zaten octının konforunu anlatmaya gerek yok.iyi sohbetler merak ettgınız bışey vara devaplıyayım:)

sevgili abim biz senin yada diger arkadasların arabasını asla kucumsemiyoruz ki keske octi elegance'im olsa. hepimizin hayallerinde var. ve ilk mesajımda yazdgm gibi iyi dileklerimi sunup böyle böyle bi olay var umarım basınıza gelmemiştir sizde durum nedir gibisinden sordum..

http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=34&t=20621 bu konunun içinde bir link var vw forumundaki bir konuyu eklemek istemiştim dsg sorunlarıyla ilgili. içindeki butun sayfları incelemenizi isterim. sorun yasayan kişi sayısı aşırı fazla. onların aracını kucumsemiyoruz sadece kendi adıma konusayım uzuluyorum. yazık verilen paralara. ben dsg alacak arkadasların bu konuyu dikkatlice incelemesini isterim. bunun yanı sıra skodalarda dsg kullananların verdigi bilgiler daha onemli belki vw de var bizde yok olan bir sorundur. adam kac para verdiyse 1.4 tsi 180hp ibiza cupra almıs 2000km de sanzımanı degistiricez demişler ve adam isyanlarda bencede haklı yazık degilmi. ve bu yazdıgım bu konun içinde anlatılanlara göre kucuk bir örnek.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dr.camouflage » 17 Tem 2010, 13:07

Korkarım DSG şanzımanlardaki sorun çok geçmeden Skoda'ya da sıçramış gibi görünüyor.Son günlerde forumlarda DSG ile ilgili okuduğum arıza haberleri beni VW grubundan iyice soğutmaya başladı,hayırlısı bakalım.
Aşağıdaki verdiğim linklerde bir Skoda kullanıcısının haklı feryadı var. Gayet net ve somut bir örnek.Umarım hala DSG'nin kusursuz olduğuna inanan arkadaşlar biraz olsun fikirlerinden cayarlar.
Saygılar...

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/618876/g/SKODA+ATA+OTO+Aracin+Degisimi+Yapilmiyor!

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/15338418.asp?yazarid=42&gid=140
dr.camouflage
CLASSIC
CLASSIC

İleti Satli » 17 Tem 2010, 19:42

günlük üretimleri binlik adetleri bulan otomotiv fabrikalarında da on yirmi adet kusurlu üretim olabilir bunlar da elbette garanti kapsamında değiştirilmektedir, acente ile müşterinin yaklaşımı ve iyi diyaloğu tüm sorunları çözer. olmaz sa hukuki çözüm yolları vardır. peşin hükümlü olmadan yaklaşalım,kimse şöyle hatalı kullandımda bu başıma geldi demiyor bu makinalar hassas ayarlara sahip ve onca zorlamalara da bir o kadar dayanıklıdır. kaç kişi aldığı arabanın el kitabını şöyle enine boyuna zaman ayırıp incelemekte ki, herkes her şeyi bildiğini zannediyor ehliyeti cebine koyan kendinin usta sürücü sanıyor.halbuki o kitapta ne ince detaylar var açıp bakan görür üç beş arızalı çıktı diye kimse DSG şanzımana laf atmasın. Bilgi veTecrübe sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım lütfen. Her şeyin başı kaynağından ve anlayarak okumaktan geçiyor.herkese sağlıklı kazasız sürüşler dilerim.
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir