A5 Kasa Octavia

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 Kasa Octavia

İleti delidolu » 13 Tem 2010, 07:56

sucan yazdı:
skodaizm yazdı:
delidolu yazdı:+1 quickcan, fazla söze gerek yok.
ama a5 almışken elegance almak lazım, böyle bi arabanın arka camlarının klasik kolla açmalı olmasına dayanamıyorum...

Arka tarafta oturanların cam ile oynamasını engelliyemiyorsan arka camın elle açılmasını artı olarak kabul etmek zorunda kalabilirsin.

__Hakan Ün__

elegance aldıktan sonra arkacamla siz isterseniz oynayabilirler :D

+1 ;)
tek tuşa bakıyor herşey, o da siz isterseniz.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti delidolu » 13 Tem 2010, 08:01

srkndnc yazdı:2 hafta önce ank.dan esk.e geldim,2007 mpi elegance var manuel ve lpg li. 230 km. yol geldim tekrar fulledim tam 30 tl lpg aldı. uzun yolda kesinlikle aracınızda varsa hız sabitleyiciyi kullanın derim,yakıtta çok ekonomi sağlıyor gerçekten...

elbette kullanıyoruz, ama yakıtı düşürmek için hız sabitleyiciyi 90+ bir değere ayarlayınca (örn: ben 110-120 arası 600 km gittim 7.0 lt ş.dışı değer verdi) tasarruf sağlamıyor! adamlar demişler ki bu araba 5. viteste 90 km/h ile gidersen en az yakar. hız sabitleyicinin yakıt tasarrufuna çok faydası yok bence, tek faydası uzun yolda ayak ağrısının önüne geçmesi, ama sık kullanımda ise şöförün tepkisini köreltmesi; ama tadı bi başka, kullanmasan bile direksiyonun yanında atıl bi şekilde dursa bile güzel duruyor yaw :D
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti karizzma53 » 09 Ağu 2010, 16:22

kusura bakmayın ama bunlar tamamen saçmalık mpi motor herzaman fsi motordan daha fazla yakıyor.
bende 2005 1.6 fsi tiptronik elegance var arkadaşımda aynı sı 2006 mpi var ben ortalama 310 kuruş yakıyorum arkadaşım 400 kuruş yaktığını söylüyor. tek avantajı lpg .. o da avantaj sayılırsa tabii...
karizzma53
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: veysel ekşi
Nereden: Kocaeli
Arabanız: skoda octavia 1,6 FSİ elegance

İleti sucan » 09 Ağu 2010, 22:19

jcrso yazdı:
sucan yazdı:dizele fark veremiyorsanız mpi motorlu bir octavia tercih etmeniz gerek lpg dönüşümüne çok uygun bir motor benzinle kullanırım derseniz şehir içinde kilometrede 0,30 - 0,32 kuruş gibi bir benzin yakarsınız bu rakamların altına inmeniz için aracı kanı gibi kullanmanız gerekir lpg ile benim araçtan örnek vereyim 2006 triptonik şehir içi 0,23 şehir dışı 0,17 civarı yakıyorum lpg şuan 2 tl ve yoğun trafikte kullanıyorum elegance modeli en dolusu ve sizi tatmin edecek kadar donanım var aracımı alalı 9 ay oldu 21000 km yol gittim maşallah bir sorunuyok ama ama uyarayım almak istediğiniz 2005-2006 model octavialarda klima kompresör arza yapma olasılığı yüksek oda o modelelrde kullanılan kompresör markasından kaynaklanıyor bana masrafı 1100 tl civarında oldu tabi bu demek değilki illa sizin alacağınzı araçta klima sorunu yaşıcak birazda şans işi bunun dışında çok iyi araç

kaça almıştınız bende o dönemlerde almıştım dediğniz gibi yakıt olarakda aynı miktarları tüketiyoruz,hayırlısı olsun

kusurabakmayın yorumu yazalı aylar olmuş ama ben yeni farkettim aracı eylül 2009 da 58000 km rede aldım lpg takılıydı 27500 tl
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir