Forumda Kaç Kişi Kaza Arabasıyla Atlatmış ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Forumda Kaç Kişi Kaza Arabasıyla Atlatmış ?

İleti sampionibo » 10 Tem 2010, 22:51

2003 senesinde eski arabam 1998 opel vectra 2.5 cdx arabamla cenazeye memleketime gidiyordum.Saat sabah 18:00 gibi istanbuldan yola çıktım, cenazeye yetişmek için insan basıyor neticede saat 00:00 sularında kayseri gelmeden arabamın deposunu fulledim yola tekrar çıktım. Çok iyi hatırlıyorum kayseriye 50-60 km kalmıştı, Kayserinin kalaba ilçesinde arabamın hızı 140-150 falandı normale daha hızlı seyir halıindeydim o sırada ne olduğunu anlamadan arabanın direksiyonu boşa çıktı ve araba havalanarak karşı tarlaya uçtum,arabam tarlada 3 takla attıktan sonra tekrardan tekerlerinin üzerinda durdu Allahtan kemerlerimiz takılıydı benimde babamında babam yaşlı insan en çok ondan korktum ya bişey olduysa diye sonra sesizce seslendim baba bişeyin var mı diye yok oğlum yanlızca gözlüklerim ve ayyakkabılarım yok dedi ! :) Bende kendi kapımı açmaya çalıştım sonra açılmayınca babama sen in ben gözlüğünü ve ayakkabını alıp geliyorum dedim.Allahtan babamın kapısı açıldı.Yanlız bu arada arabanın ön camına baktım yerinde yoktu :D ama araba çalışıyor ve farlar yanıyor !insanın o anda aklına hiç birşey gelmiyor.arabayı stop bile etmedim. Gece gözü insan hiçbirşey göremiyor.Yukarıda bir tır durdu ve bağırarak polisi aradım geliyor dedi. Bizde o sıra şoktayız, tabi babamla kendi aramızda konuşuyoruz baba nasılsa araba çalışıyor cenaze var milleti telaşa düşürmeye gerek yok ben arabayı yola çıkartayım şurada kayseriye 40-50 km kalmış. Kayseriye gidelim sabah oluncada arabanın ön camını taktırır yola devam ederiz :D :D diye kendi aramızda konuştuk sonra ben direksiyona geçtim arabaya gaz veriyorum,devir yükseliyor ama arabada tık yok ! Araba gitmiyor babam bağırdı oğlum dur arabanın tekeri yok dedi :D bende indim bide baktım ki arka sağ lastik akstan ayrılmış. Sonra dedim bu araba böyle gitmez. Sonra polis geldi çekiçi filan derken baya olay oldu. Allah kimsenin başına vermesin ondan sonra 2004 octavia ile tanışmak nasip oldu.

2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti alpino » 10 Tem 2010, 23:17

ben de 2-3 metrelik bir şarampole yanlamasına indim toyota jip ile. sağ iki lastik üstünde 1 kere sektik, sonra sol 2 lastik üstünde sektik sonra bir müddet 4 tekerlek üstünde gidip bir toprak yığınına çarpıp tekrar bi havandık. durduğumuzda aracın şasesi sol taraftan bir kayaya oturmul 2 tekerlek üstünde duruyordu. arabada sadece ön ve arka tampon gitti. başka hiçbir şey olmadı. bir kamyoncu yardım etti sağolsun. arabayı çekti 4 lastik üstüne indirdik. sonra da binip devam ettik.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti lazza » 11 Tem 2010, 08:15

antalyada opera kavşağı var transitle ışıktan kalktık ben 1,2,3,4 vites dedimöndeki ışıkta 300 metre kala yeşil yandı öndekilerde kalkktı bende yüklendim gaza kalktılarya araçlar bir baktım yeşil yanarken kalkan araçlar biranda durdular bende yüklendim firene ama nafile ben doğan slx arkadan girdim oda sürüklenip öndeki kamyonetin demir kasaya arkadan vurdu doğan pelt anlıyacağınız
neden durmuşlar dersiniz : önde bir kadın sürücü daha kavşağa bile girmeyen bir ambulansa yol vermek için durmuş ve üstelik haklı çıktı ben bişey demdimde çevreden esnaf kadınla kavga etti daha

.neyse doğandaki oğlan sağlamdı allahtan .ehliyeti yokmuş araba emanetmiş dedim ehliyetli birini çağır onunla tutalım tutanağı öyle yaptık
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti felicia_3437 » 11 Tem 2010, 10:40

slm lar hepinize gecmiş olsun benımde var ama arkadaınkının yanında ufak kalır felimi aldım ıkı gun sonra huyunu suyunu öreneden ne kadar hızlanıyor dıye bır deneme yapalım dedım taksımden dönuyordum tarla başında kaptırdım ışıklarda tıransıt gecınce olan oldu bırde baktımm benım feli cılıonun arkadan ıcıne gırdı
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti AhmetH » 11 Tem 2010, 11:08

şükür allahıma park ederken tamponları tıklatmak dışında hiç kazam yok :oops:
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti tivoli » 11 Tem 2010, 12:10

Allah hiçbirimize kaza bela yaşatmasın, kazası olanlarada tekrarını yaşatmasın inşallah..
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti ihsan » 11 Tem 2010, 16:52

bursada sırameseler tren ıst. orada mudanya tarafına gıderken benım 2 arac onunde olan kadın surucu yuzunden oldu . trafık bırden durdu kadın kalkmakta gec kalınca bende normal gelıyodum arkadakıne fren mesafesı bırakayım dedım ondekıne az daha yanastım kı o anda fren sesı ve olan oldu. arkadan ford transıt connet beyaz esya servısı vurdu ve aracın arkada beyaz esya doluydu agırdı yanı bende ondekı brodway e gırdım tabı. ben daha harekt halınde oldugum ıcın bana carpan 8de 8 hatalı cıktı . sonra yagmurlu havada koprulu kavsaka hızlı gırdım bıraz yolun kenarı camurlu oldugu ıcın bı anda kontrolum gıtıı barıyere gırdım saglam bı sekılde ama benım düldülde bi tapmpon catladı bıde cok az sol camurlukta boya kalktı. ve 3.cü kazamıda 2 hafta oldu galıba yenı yaptım kavsaga gırerken bırden onume gene bi brodway cıktı ve son önden girdi. ve arac yenı cıktı servısten daha . mutlaka ufak tefek bırseyler oluyo onemlı olan cana gelmesın arkdaslar cok kotu bırsey ama .
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti lazza » 11 Tem 2010, 20:30

anlatılanlar a şükretmeli zira hepsi maddi kazalar cana gelen yok
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti Henien » 12 Tem 2010, 10:43

2002 yılında 2001 megane ile Konya'ya Ankara yönünden 40 km civarı kum ocakları mevkiinde 80 km hızla giderken direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu tarlaya uçtuk. Arabanın tekerleri gökyüzüne, burnu Ankara'ya döndü. Eşim kullanıyordu, kemerlerimiz bağlı olduğu için Allah'tan bir hasara uğramadık. Arabadan çıkıp yola baktığımda iki parmak kalınlığında buz olduğunu gördüm. Mart ayı olmasına rağmen sabahları o mevkide buz olurmuş.

Daha biz araçtan çıkmadan bir münübüs yanaştı yardım için. Yapacakları bir şey olmadığını görünce ayrıldılar ama bir tanesi "delikanlı paran var mı, lazımsa verelim" demişti. ( yaş 22 tabi o zaman :) O vatandaşın bu samimi teklifi o an gerçekten içimi rahatlatmıştı. (Gonyalı olsun, çamurdan olsun)

Çağırdığımız polise kasko ödeme yapmaz korkusu ile arabanın sahibi olan annemin kullandığını söylemiştim. :oops: Polis de anneme alkol kontrolü yapmıştı :D Meğer kaskoda zaten böyle bir sorun yokmuş. 12.5 milyara 1 sene önce aldığımız arabada 3.5 milyar masraf çıkmıştı. Çekici dahil herşey kaskodan (axa oyak) hiç bir sorun çıkmamıştı. Ama polisin yazdığı cezayı biz ödedik ne yazık ki :P

Meğer kaskodan, hastenede kendimizi kontol ettirebiliyormuşuz, kiralık araba talep edebiliyormuşuz. Bunların hiç birini kullanmamıştık. Allah kaza bela vermesin, ama kaza durumunda ne yapacağını insanın bilmesi gerekiyor.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti gbasara » 12 Tem 2010, 14:30

2004 yazı adanadan octavia'yı aldım. siftah sinop'a deyip yola düştük, km daha 800... samsun yakınlarında yavaş giden çok eski bir şahini solluyorum 80km/h civarıyım ama şahin bir sağa bir sola yalpalıyor. tam geçtim dedim bir gürültü koptu ve araç savrulmaya başladı. yandan çarpmıştı bize. direksiyonu hep iki el tutarım, 3-5 sağ sol savrulma ile durdum. panik olduğum için aslında durmayı bile akıl edemedim. hala da gidiyorum. belki 50 mt gittim. sonra iyi de dedim kendi kendime kaza olduğunda durulur.. ve durdum.. panikten araçtakilerin durumunu bile sormayı akıl edemiyorum.

polis çağırdık, bayiyi aradım.. geceyarısına kadar bitap düştük karakolda. ordan oraya sürüklediler bizi, sırf sigorta için gerekli olan raporu alabilmek için..

adam sarhoş, araba hurda, ön tekerlerin biri sağa biri sola bakıyor. tanınıyormuş.. ve o şekilde polisin gözü önünde aynen yola devam etti, yalpalayarak, bir sağa bir sola...

dönüşte adana serviste yaptırdık, nazarlık olsun dedim bu kaza.. Allah daha büyüklerini göstermesin..

o yüzden bu forumda yazılan tüm hız konularına içerliyorum. marifet gibi 230 yaptı, 240 yapacak, 200 basman lazım gibi boş laflar ediliyor. hep derim, kendin kadar seni sevenlerin de hakkını taşıyorsun diye.. ama nerdeee... sanki uzayda mekik uçuruyorlar...yazık..
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti skinoske » 15 Tem 2010, 14:13

2008 de oğlumun doğumundan 1 gün sonra işe gidiyorum octi ile.Ana yoldan gidiyorum ve belki 70 belki 80 km hızlayım.İlerde belediyenin ön kapısının çıkışında bir tane pevgeot 206 bekliyor.Arabaların geçmesini bekliyor yola cıkmak için. ben yaklaştığım anda kadın birden gaza bastı yola doğru ilerlemeye basladı, bende hemen frene bastım. o ara kadın beni gördü ve durdu bende bunun üzerine freni bıraktım devam ettim.Derken kadın bir daha gaza bastı ve yolun ortasına gelip durdu.Bende kadın yola çıkınca frene asıldım ama nafile.Kaya kaya gittim kadının ön kapısına daldım.Direksiyonu sağa kırdığım için benim aracın sol sinyalinin olduğu taraftan girdim kapıya.Sonuç; ölü yaralı yok.Pevgeot 206 haşat oldu.kapı nerdeyse ortadan ikiye büküldü.Benim octinin sadece tamponu çatladı ve sol çamurluk biraz içeri doğru girdi.O günden sonra anladım octinin ne kadar sağlam kasasının olduğunu.
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozerakin » 15 Tem 2010, 17:15

İlk defa araba sürerken korktum!!! Sinoptan ailemin yanına geliyordum kastamonu-karabük arası bir virajlı inişten gece karanlığında geçerken 10 metre öteme aniden köpek fırladı uzunlarım yanıyordu çaktı kendini bana bakakaldı eşim uyuyordu hiiiiiiiiiih dememe uyandı asıldım frenlere araba diklendi az daha vuruyordum fırladı gitti çok fena oldum araba orada kalırdı herhalde hızım 110 120 falandı verilmiş sadalkamız varmış
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

İleti ayhani » 16 Tem 2010, 01:34

Valla benim başıma şu kaplama lastiklerden birşey gelecek ama ne zaman bilmem. Allah kaplama lastik yapanların, yaptıranların, yapılmasına izin veren yetkililerin belasını versin! Kendileride birgün kaplama lastiğin sebep olduğu bir kazada geberirler inşallah!

Geçen hafta saat 21 sularında şehirler arası yolda 90 ile gidiyorum. Birden yerde karabir cisim(lastik kaplaması , aman demeye kalmadan takır tukur üzerinden geçtim. 100 metre ilerde sağa çektim baktım iki araba daha dörtlüleri yakmış onlarda çarpmış kaplamaya. Birinin kartel delinmiş. Eğildim baktım birşey yok gibiydi eve geldim detaylı bir baktım bizim alttaki plastik kartel koruması haşat olmuş. Bugünde memlekete gelirken 120 ile otobanda giderken kocaman bir lastik kaplaması olduğu gibi yolun ortasında bir slalom yapıp lastiği pas geçtik. O sırada kaplaması atan öküz tır şoförü mal mal geçenlere bakıyor. O anda kendisinin 7 sülalesi ile akraba oldum anladı o öküz. Ne mal mal bakyorsun değilmi al o parçayı yoldan! Ama memlekette öküz lazım!

Üslup için kusura bakmayın arkadaşlar çok sinirlendim bu olaya
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti psco » 16 Tem 2010, 11:12

Arkadaşlar hepinize tekrardan geçmiş olsun kazaların en iyi haberi yaralı yada ölü olmamasıdır..Tekrardan geçmiş olsun allah bidaha göstermesin
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia combi ambiante

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir