EPC Işığı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

EPC Işığı

İleti kuzmo » 21 Tem 2010, 07:50

Arkadaşlar;

Benim aracım triptronik vites ve yavaş seyir halinde iken örneğin kırmızı ışıklardan kalkış yaptığımda gaz yemiyor ve durup dururken stop ediyor yaklaşık 2 aydır.. Kenara yavaşca alıp kontağı kapatıp yeniden çalıştırıyorum çalışıyor.. Fakat ekranda bir süre EPC göstergesi yanıyor ve ertesi gün bu gösterge de sönüyor.. Cuma günü uzun yola çıkacağım servise göstermem gereken acil bir durum var mı, daha önce bu durumu yaşayan var mı yardımcı olur musunuz???

kuzmo
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: octavia

İleti zurna1788 » 21 Tem 2010, 09:47

mutlaka servise gidin. tahminen boğaz kelebeğindeki soketlerde bir problem var. yolda bırakır sizi haberiniz olsun... uzun süreli bi problem yok sanırım. 1 saatte hallederler.iyi bir usta ise tabiki...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti ansini » 21 Tem 2010, 11:42

BENDE DE 2010 1.4 TSİ ELEGANS DSG ŞANZIMAN ARAÇ VAR BENDE DE BİRKAÇ KEZ KLİMA AÇIK İKEN HARAKET HALİNDE İSTOP ETTİ SERVİSE GİTTĞİMDE KÖTÜ YAKITTAN DEYİP BOĞAZ KELEBEĞİNİ TEMİZLEDİLER DÜZELDİ AMA SONRA BİR İKİ DAHA OLDU VE KESTİ, 15-20 GÜNDÜR KLİMALI GEZMEME RAĞMEN OLMADI AMA KÖTÜ YAKIT VERDİKLERİNİ DÜŞÜNÜĞÜM YERDEN YAKITALMIYOYUM SADACA SHELL KOZYATAĞINDAKİ MERKEZİNDEN ALIYORUM BİR SORUN YOK ŞU ANDA
ansini
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kuzmo » 21 Tem 2010, 11:49

ben de yakın zamanda aldığım yakıtın kötü olduğunu hissedip aldığım yeri değiştirdim.. Ankara'da Akköprü Shell'den alıyordum 1 haftadır, stop etme olayı daha da artmaya başladı .. Yarın servise gidicem bakalım umarım sadece kelebektedir sorun.. Pompada sorun olabilir mi diye tedirginlik olmuştu içimde ama mesajlarınızla rahatladım biraz.. İlginize teşekkürler!
kuzmo
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 21 Tem 2010, 13:20

yok merak etmeyin önemli birşey değildir.yalnız iyi bir ustanın bakmasını tavsiye ederim.işi bilmeyenler farklı problemler çıkarabilir size... muhtemel problemler bogaz kelebeği,kötü yakıt,beyin oksitlenmesi ( benim başıma gelen ) bogaz kelebeği soketi gibi.
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kuzmo » 22 Tem 2010, 17:11

tahmin ettiğiniz gibi beyinde bir sorun oluşmuş ve bu kendiliğinden olan bişeymiş.. Ustalar komple değişmesi gerekiyor dediler ilk önce ve 4000 TL fiyat verdiler.. Ben de öyle bişeyi yaptıramayacağımı söyledim.. 40 TL'ye format gibi bişey yaptılar daha sonra.. Ne kadar kazıklayabilirsek modundalar resmen yaa! Neyseki sorun çözüldü ve umarım tekrarlamaz..
kuzmo
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 22 Tem 2010, 17:27

Geçmiş olsun,genelde yakıt kalitesi düşüklüğü ve devirsiz kullanımlarda ortaya çıkan bir durumdur.Otomatik aracın devirsiz kullanımı olmaz herhalde :lol: ama ,düz vitesli araçlar için söyledim.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti zurna1788 » 22 Tem 2010, 17:40

azime yazdı:tahmin ettiğiniz gibi beyinde bir sorun oluşmuş ve bu kendiliğinden olan bişeymiş.. Ustalar komple değişmesi gerekiyor dediler ilk önce ve 4000 TL fiyat verdiler.. Ben de öyle bişeyi yaptıramayacağımı söyledim.. 40 TL'ye format gibi bişey yaptılar daha sonra.. Ne kadar kazıklayabilirsek modundalar resmen yaa! Neyseki sorun çözüldü ve umarım tekrarlamaz..

çok geçmiş olsun.umarım birdaha başınıza bir daha böyle birşey gelmez.benim ustam sorunu buldu halletti para kabul etmedi bile... ama işte karakter meselesi... kazıklama amacı güden yıgınla insan var.o yüzden kimseye güvenmemek lazım... 4000 tl ne ya araba alırım ben o paraya.ayrıca beynin fiyatı olsa olsa 600 tl felandır.yazık... hakettiklerini almayan insanlar daha ne kadar bu piyasada var olacaklar acaba.neyse tekrara geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kuzmo » 22 Tem 2010, 18:38

Ben de yakıt kalitesinden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü benzin aldığım istasyonu yeni değiştirmiştim, yaptığım km çok farkediyordu.. Ve bu hata da ben istasyonu değiştirdikten sonra çok tekrarladı.. Devirsiz kullanımım pek olmuyo düz viteste bile valla hele bir de dediğiniz gibi otomatik viteste zaten mümkün diil :D Cidden o paraya yeni araba alınır yani yazık işte insanların gözü paradan başka bişey görmez olmuş bi de bayan şöförlere hep anlamaz gözüyle bakılıyor malum! Genel anlamda da haklılar ama kendimi o konumda görmediğimden ustaları biraz şaşırtıyorum sanırım :) Tek tecrübesizliğim fiyatlar konusunda..
Teşekkürler ilginiz için!
kuzmo
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir