hız sabitleyicide sorun...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hız sabitleyicide sorun...

İleti ilgazdr » 02 Şub 2011, 19:50

Aslında eşimin dayısı Aksarayda okl müdürü.Havalar biraz düzelince onu ziyarete gitmeyi düşünüyorum.Eğer fırsat bulup gidebilirsem mutlaka size haber veririm.Ben octi ile ilgili çoğu sorunu buradaki arkadaşlar sayesinde çözdüm.Bu nedenle davetinizi seve seve kabul ederim.Bende sizi Ankarada ağırlamak isterim ama iş dolayısıyla çok kısa bir süre içerisinde çok çok uzaklara gideceğim.(Zorunlu hizmet nedeniyle Doğu veya Güney doğu anadoluda bir ilçe,1 hafta sonra tam yeri belli olacak.Heycanla bekliyorum).Bu nedenle Aksaraya gelince buluşmamız daha pratik olacak sanırım.

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti AlperURHAN » 02 Şub 2011, 22:25

ilgazdr yazdı:Öncelikle bilgi paylaşımında bulunan arkadaşların hepsine çok teşekkür ederek başlamak istiyorum.Beni birkez daha Ankaradaki bilgisiz ve ilgisiz servis elemanlarının elinden kurtardınız. Bende sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilmek için kendi deneyimimi aktarmak istedim. Şöyleki;
Önceleri bir çalışıp bir çalışmayan hız sabitleyicim bayramda uzunyolda giderken tamamen çalışmaz hale geldi. Bu durumda eğer direk servise giyseydim daha beni dinlemeden ve aracı incelemeden verecekleri yanıt belliydi "BOZULMUŞ, DEĞİŞTİRELİM, 350 TL".
Ama ben ne yaptım her akıllı skoda kullanıcısı gibi konuyu skodam.com'da araştırdım ve BİNGO!!! Sorunun çözümü çok basit.Ancak bu hafta bu işe zaman ayırabildim ve çok kolay bir şekilde kolu söktüm. Bu iş için bir kontrol kalemi ile kolun ucunu hafifçe kaldırmam yetti. Sonrasını elim ile çekerek açtım.Kolun 2/3'lük kısmını kaldırınca içteki mekanızmayı dışarı alabildim.Arka kısmına bir soket koymuşlar bunuda çıkarınca iç devre tamamen serbest kaldmış oldu.Bu mekanizma ile doğru tanıdık bir elektrikçiye gittim.Önce üzerinde yer alan 2 vidayıda çıkarttık ve kuvetli bir hava tutarak güzelce temizledik.Sonra açma kapama düğmesinin birbirine temas ettiği yüzeyleri az bir miktar kolanya ile nemlendirilmiş pamukla (elektrikçi arkadaşın önerisi,onlar bu tür elektronik aksamları böyle temizliyorlarmış) temizledik. Sonra birdaha kuruttuk ve yeniden monte ettik.Sonuç tabiki mutlak ve kesin sonuç.
KAZANÇ 350 TL VE PAYLAŞIMIN GÜCÜNÜN YENİDEN İSPATLANMASI....

hocam rica etsem varsa elinizde bir kaç göresel ekleyebilir misiniz bende deneyeyim.
AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper URHAN
Nereden: Isparta
Arabanız: octavia A5 1.6 FSI ELEGANCE

İleti fmaka » 03 Şub 2011, 00:10

ilgazdr yazdı:Aslında eşimin dayısı Aksarayda okl müdürü.Havalar biraz düzelince onu ziyarete gitmeyi düşünüyorum.Eğer fırsat bulup gidebilirsem mutlaka size haber veririm.Ben octi ile ilgili çoğu sorunu buradaki arkadaşlar sayesinde çözdüm.Bu nedenle davetinizi seve seve kabul ederim.Bende sizi Ankarada ağırlamak isterim ama iş dolayısıyla çok kısa bir süre içerisinde çok çok uzaklara gideceğim.(Zorunlu hizmet nedeniyle Doğu veya Güney doğu anadoluda bir ilçe,1 hafta sonra tam yeri belli olacak.Heycanla bekliyorum).Bu nedenle Aksaraya gelince buluşmamız daha pratik olacak sanırım.

hocam tekrar söylüyorum.gelirsenız hem tanısırız hemde bilgi ve tecrübelerinizden istifade ederim.
hangi okul diye sorsam çünkü bende eğitim camiasında oldugum için tanışma imkanımız olmuştur belki.
sizide sabırsızlıkla bekliyorum.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti skodaizm » 03 Şub 2011, 00:35

Belki bu sorunu çözer. Bir önceki sayfada da var link.

Kol marka farklı olsada aynı kol

http://translate.google.com/translate?hl=tr&sl=da&tl=en&u=http%3A%2F%2Fvwfanatic.dk%2FTips%2FGolf5GRA.html

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti ilgazdr » 03 Şub 2011, 01:53

Sayın Alper bey istediğiniz görseller konuyu açan arkadaş tarafından ilk mesaja eklenmiş.Yurt dışı bir siteden alıntı yapılmış fakat oldukça açıklayıcı.Bu nedenle ben ekleme ihtiyacı duymadım.Size şiddetle önerim hiç korkmadan bu işe girişmeniz.Çünkü oldukça basit.
Sayın Fmaka özel mesajınızı aldım.Malesef ben eğitimci değilim.Dediğim gibi Aksaray gezisini başarabilirsem mutlaka irtibata geçeceğim.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti AlperURHAN » 07 Mar 2011, 00:02

butun ön yargılarımı kırıp hız sabitleyicime el attım. zor olur felan diye dusunuyordum ama gayet basit oldu küçük bir temizlikten sonra tekrar yerine taktım ve ilk gun nasıl çalışıyorsa şimdide oyle çalışıyor hız sabitleyicim . bu konuyla ilgili bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkur ederim...
AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper URHAN
Nereden: Isparta
Arabanız: octavia A5 1.6 FSI ELEGANCE

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir