Ön camım çatladı yardım lütfen

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ön camım çatladı yardım lütfen

İleti Powerfull2 » 02 Ağu 2010, 20:56

Arkadaşlar 2004 col. plus aracımın ön camına taş sıçraması sonucu ön camım çatladı. yaklaşık 25 cm büyüklüğünde. Kaskom yok. yerli camları tavsiye edermisiniz. Cam değiştirme işçiliği konusunda tavsiyeleriniz nelerdir. Yağmur sensörü jelimi gerekiyor.Yardım lütfen

Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Collection Plus 2004

İleti delidolu » 03 Ağu 2010, 07:51

öncelikle kendi konumu paylaşmak isterim.
viewtopic.php?f=9&t=19121

eğer kasko yoksa; değil yerli camı, hatta çin malını bile tavsiye etmek gerekir. ama allah korusun bir kaza anında kaza öldürmese çin malı cam kesin öldürür adamı.

size nacizane tavsiyem herhangi bir kasko firmasına giderek anlaşmalı (orj olmayan!) camcılarına ulaşarak oralarda bu işi hallettirmeniz. en nihayetinde yetkili servis de işçiliğini dışarıdaki camcılara yaptırıyor, camı kendi getirtiyor, bu kadar...

bu işn maliyeti yerli cam da olsa 400-500 den aşağı olacağını hiç sanmıyorum.
işçilik konusunda mutlaka ızgaralar üzerine örtü örtülsün, cam daha fazla zarar görmeden bir bütün olarak çıkartılsın, çıkartma sırasında çelik tel ile boyaya zarar verilmesin... sıvı conta/silikon adı neyse iyi yapıştırılsın ki 2 gün sonra su hava girişi olmasın.
aracınızın donanımı gereği en önemlisi ise jel! buna çok dikkat et, için parmak izi/lekesi, hava kabarcığı vs kalmamasına özellikle özen göster, yoksa yağmurlu havlarda kullanamadığın bir yağmur sensörün olur...

herşeyden önemlisi ise ilk fırsatta mutlaka kasko yaptırmaya çalış... allah kimseyi kaskosuz bırakmasın.
kal sağlıcakla geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti jamesdean » 03 Ağu 2010, 08:37

Arkadaşım,
300 -400 TL cama vereceğine git, kasko yaptır en ucuzundan.

1 yıl boyunca kaskonun lütuflarından faydalanırsın. ( Yol yardımı, Cam kırılmaları, Mini onarım, )
Teminatları saymıyorum . 2 beyan ile aracındaki çizik,vuruk,kırıkları da yaptırmış olursun...

Benim KASKO anlayışım kasko şirketlerinin tavrından dolayı YALANDOLAN'a dayanıyor artık...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti Powerfull2 » 03 Ağu 2010, 14:54

çok teşekkür ederim arkadaşlar sağolun
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Octavia Collection Plus 2004

İleti isnilgiz » 03 Ağu 2010, 23:04

2007 yılında bir yıllık (2006 model elegance A5 kasa octavia) aracımın ön camı binamızın önünde çocukların attığı taş sonucu kırılmıştı. Sensörlü cam id ve kaskodan yetkili servise yaptırmıştım. 468 TL tutumuştu. Kasko da ödemişti. Bildiğim kadarıyla fiyatlar da çok artmadı.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir