ARKADAŞLAR BENDE DAYANAMIYORUM !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARKADAŞLAR BENDE DAYANAMIYORUM !!!

İleti sucan » 12 Ağu 2010, 21:26

kadir_ yazdı:Landirenzo kitleri skoda fabrika çıkışlı takıyor MPI motorlara bende landirenzo tavsiye ederim ustanız iyi olsun gerisi önemli değil.

Atikerden uzak durun malzeme kalitesi çok düşük 2-3 kera kaza atlattık o yüzden söktürdük hiç önermem. .

bencede ustanın iyi olması herşeyden önemli fakat aracımda atiker var benden önceki araç sahibi taktırmış 2 yıldır araçta ben 23000 km yol gittim bi önceki sahibide diyelim 15000 km gitti yaklaşık 38000 km olduğu halde sorun yok ustanın iyisini bulun sorunu en az düzeyde yaşarsınız

2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti hyzaar » 13 Ağu 2010, 12:51

bende 3 aydan fazla oldu taktıralı romano taktırdım şu zamana kadar hiç bi sıkıntı olmadı ne ayarı bozuldu nede arıza lambası oldu ve de çok ekonomik dmeme oki usta çok iyi olmalı bence taktır derim çok yol yapıyosan
hyzaar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bülent
Nereden: Ankara
Arabanız: octavia

İleti skinoske » 13 Ağu 2010, 13:37

Benim Octide de atiker takılı.Şu ana kadar önemli bir sorun yaşamadım.Arıza lambası yanması gibi bir sorun olmadı.2 sene oldu.Bu aralar 2-3 basmada çalışma gibi bir sorunum var.Başka da bir sorunum yok.Sadece 1 defa ayar için gittim bir defa da gaz dolumu yapılan bölgede küçük bir sorun yaşadım onun için gittim.

Simit tankı önermem.O zaman stepneyi napacaksın.Ben koltukların olduğu bölüme küçük bir tank taktırdım.50 tl ye falan doluyor şuan ki lpg fiyatlarıyla.Fazla yer kaplamıyor.Gayet memnunum.

Lovato mu landi renzo mu olayına gelince bildiğim kadarıyla landi renzo daha kaliteli ama asıl önemli olan lpg kitini takan usta.Usta iyi olduktan sonra hangi markayı taktırırsan taktır sorun yaşamazsın.Bulunduğun bölgedeki lpg takan firmaları araştır, en çok hangisi tavsiye ediliyorsa ona git bence.

Ben forumdan birinin tavsiyesiyle gitmiştim taktırdığım yere.Gayette memnunum.Birde 2 sene sonra ortaya çıkan 2-3 basmada çalışma olayını çözersem çok süper olacak :)

O kadar da sorun olsun artık.LPG sonuçta.İlla ki sorun çıkacak.
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti srkndnc » 13 Ağu 2010, 15:42

Arkadaşım bende 2007 elegance mpi var. haziran ayında ank da dünya markası diye anılan "prins" marka taktırdım. diğerlerine göre maliyeti biraz yüksek ama hem yakıt tasarrufu olsun hemde performans olsun mükemmel ötesi... ayrıca stepne yerin genişse büyük ebat simit depolar var. mesela benim aracımda 52 lt.lik depo var, ki o da 47 lt gaz alıyor. ş.içi ve ş.dışı karışık ortalama 14 kr. yakıyor. demem o ki marka olarak pek karışmak istemem içine sinen hangisi ise onu taktır, ama kesinlikle lpg taktırmanı öneririm. burda gazın lt.si pahalı olduğu halde yaklaşık %50 tasarruf söz konusu. hayırlısı ne ise o olur inşallah.
Kullanıcı avatarı
srkndnc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN D.
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6 TDI ELEGANCE CR BEYAZ

İleti srkndnc » 13 Ağu 2010, 15:49

bu arada birde okuduğum bikaç yorumda simit önerilmiyor, stepneyi ne yapacaksın gibi yorumlar var. bizim araçlarımız lifeback diye anılan hatcback tarzı araçlar. her ne kadar sınıfındaki en büyük bagaja sahip olmasına rağmen öyle bir zaman oluyorki koltukları yatırıp kullanman gerekebiliyor bagajı. şimdi soruyorum silindir tank takılı bir bagajı böyle bir durumda nasıl kullanacaksın? düşünki simit tank takılı... stepne boşta, nereye istersen oraya kaydır,yerini değiştir,aşağı al yukarı al, istersen hiç koyma gerekiyorsa. ben biraz ileri görüşlü davranılıp simit depo takılması taraftarıyım. dediğim gibi onlardada artık ebat seçenekleri mevcut. bende 52 lt takılı, montaja götürdüğümdede bi tane bmw ye 70 lt lik tank takıyorlardı ;) ii düşün taşın kararını ver... haydi hayırlı günler 8-)
Kullanıcı avatarı
srkndnc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN D.
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6 TDI ELEGANCE CR BEYAZ

İleti themarine » 23 Ağu 2010, 13:14

hiç tavisiye etmem lpg yi!
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

İleti uludağ skoda servis » 23 Ağu 2010, 16:07

MERHABALAR...EĞER TAKTIRMADIYSANIZ SİZE BİR FİKİR DAHA OLSUN.İTALYAN MARKA TARTARİNİ SİSTEM DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ...1.8 SKODA OCTAVİA TURBO ARACIMIZDA TAKILI.HERHANGİ BİR SIKINTI YOK İNTERNETTEN ARAŞTIRABİLİRSİNİZ
uludağ skoda servis
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: c.uludağ
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda

İleti yexplorer » 23 Ağu 2010, 18:41

76 binde brc taktırdım 109 bin oldu bir sıkıntı yok motor ışığı yanması problem değil tabi arza koduna bağlı olarak. km ş dışı klima açık yüklü 110 120 8.5 9 lt arası yakıyor. markadan ziyade malın arkasında duracak ve işini bilen bir usta tercih sebebi olmalıdır. bulunduğun yerde daha önce aynı araca sorunsuz montaj yapan usatyı bulmanızı tavsiye ederim
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti muzaffer » 23 Ağu 2010, 19:53

Bence simit tüp taktırmamanız iyi olur.Çünkü yedek lastiğin ne zaman nerede gerekeceğini bilemezsiniz.Ayrıca simit tüpte şamandıra sistemi çok dengesiz ve çabuk arızalanıyor. Tercih yinede sizin.
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat11h1 » 23 Ağu 2010, 21:05

B R C'ile sorun yok! 1 sene önce 1500 lira idi
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti Ozz » 29 Ağu 2010, 15:14

2004 octavia 1.6 ambiente kullanıorum.. lovato marka taktırdım bende, çok memnunum.. deposunu 60 tl ye doldurdum 370 km yaptım, arıxa ışığı bendede yandı, yolda tüp bitti otomatik olarak kendini benzine aldı ondan sonra yandı, lpg le benzin gazının karışmasından oluor.. otobanda 200 km hıza ulaştığımda lpg otomatik olarak benzine gecior, nedendir anlamıorum, benzinde 230 km yi gördüm.
Kullanıcı avatarı
Ozz
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: O.ÖZER
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia 1.6 ambiente (2004)

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir