Arka Zemin Tümseği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arka Zemin Tümseği

İleti e144552 » 01 Eyl 2010, 15:42

Octaviaların arka zeminde bulunan tümseği bilirsiniz. Eğer arkaya üç kişi oturacaksa inip binerken zorluk çıkarır ve aşırı derecede kirlenir.

Yeni aldığım arabamın zemini bej, ve kirlendiği zaman çok çirkin görünecek. Henüz aracım yeni iken arka zemini koruyucu bir malzeme ile kaplatmak istiyorum. Sanayide döşemecileri araştırdım, ortalama 80 TL fiyat veriyorlar. İmitasyon deri veya kalın muşamba tarzı bir malzeme kullanacaklarını ve yapıştıma olmayacağını söylediler.

Buna benzer bir çalışma yaptıranınız var mı? Olumlu olumsuz fikirlerinize ihtiyacım var...

Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

İleti hetepe » 01 Eyl 2010, 15:46

Bizim fabialarda da durum böyle, yapmadım ama o bölgenin kıvrımları verilmiş bir halıflex veya benzeri bir malzemeyi cırt bantla yapıştırmak, gerektiğinde temizleyip yerine takmak gibi bir şey olabilir.Benim araba yeterince kirlendiğinden artık yapmamın bir yararı olmaz bana...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti tivoli » 01 Eyl 2010, 17:52

arabamda tek gıcık olduğum şey o tümsek zaten o da insanlar inip binerken kirlettikleri için :x honda'cılar daha iyi bilirler ama honda araçlarda o tümsek yok nedense..!! yada ben rastlamadım..
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti skodaizm » 01 Eyl 2010, 18:44

Fabiia araçlarda da tümsek vardı. Tek çare arka paspasın tek parca olanı (Şaft ustü tekparça paspas) Ben ise ona uygun Seat Cordoba paspası almıştım . Birebir uyumlu idi Fabia ile.

Şimdi, Octavia sahibiyim . Bu tür şaft üstü tek parca paspas yine hangi WV grubu araçta var ise temin edeceğim .Bulunca buradan paylaşırım. Sizlerde bulursanız yazıp buradan paylaşınız.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti alpino » 01 Eyl 2010, 19:51

hetepe yazdı:Bizim fabialarda da durum böyle, yapmadım ama o bölgenin kıvrımları verilmiş bir halıflex veya benzeri bir malzemeyi cırt bantla yapıştırmak, gerektiğinde temizleyip yerine takmak gibi bir şey olabilir.Benim araba yeterince kirlendiğinden artık yapmamın bir yararı olmaz bana...

kesinlikle katılıyorum. muşamba gibi ucuz görünümlü bir malzeme ile kaplatacağına aracının döşemesi ile uyumlu renkte bir halıflex kestir onu sabitle çok daha iyi olur.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti Satli » 01 Eyl 2010, 20:46

e144552 konyalı arkadaş; üçbeş milimlik halıfleks den 60 cm uzunluk 10 yada 12 cm genişlikte kestir uç kısımları arka paspasların altına uzat tümsek kısmını da maket bıçağı ile veya makasla şekle göre kes çok ucuz yollu koruma yaparsın ben beş yıldır boydan boya bağajı da içerdeki tümseği de bu şekilde koruyarak kullanıyorum tertemiz kalıyor arasıra tozunu çırpar arasırada yıkarsın altı aslı gibi temiz kalır.kazasız sağlıklı sürüşler dilerim.satli. 51 Niğde
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti AhmetH » 01 Eyl 2010, 21:15

Opel vectra sahibiyiz ayrıca

bende daha ilk günlerde burda paspas olmadığını görünce makasla bir kısım halıflex kesip oraya güzelce oturtmuştum..

bundan ziyada felicia da ise o bölgenin örtülmesi için küçük bir paspas mecvut
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti e144552 » 24 Eyl 2010, 09:25

Bu hafta sonu malzeme alıp kendim yapmaya çalışacam, büyük ihtimalle halıflex kullanacam, resim çekmeye çalışırım mutlaka...
Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir