A5 kasa için lastik önerileri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 kasa için lastik önerileri

İleti ulasul_bjk » 03 Eyl 2010, 05:50

Skoda Octavia A5 kasa için hangi lastiği önerirsiniz ? Ayrıca çelik sibop ve nitrojen gazının yararları var mıdır?

Yazdığınız tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim...

ulasul_bjk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti f@tih » 03 Eyl 2010, 11:37

michelin enerji saver var bende.
fena degil işte.
nitrojen gazının yararını bende merak ediyorum. bilen varsa paylaşır sanırım.
f@tih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FATİH
Nereden: Çorum
Arabanız: SKODA OCTAVİA

İleti grey_wolf » 03 Eyl 2010, 11:40

f@tih yazdı:michelin enerji saver var bende.
fena degil işte.
nitrojen gazının yararını bende merak ediyorum. bilen varsa paylaşır sanırım.

lastik olarak brigston turanza er300 yada lassa impetus revo serisini şiddetle tavsiye ederim.

nitrojen konusu ise;

oto ve kamyon grubunda lastiklere Nitrojen (Azot) gazı basmak şu avantajları sağlıyor.

1. Şişirme esnasında lastiğin içine yağ ve nem basılmayacaktır. Nitrojen gazı lastik içinde normal hava gibi nem oluşturmayacak. Böylece gerek lastikte gerekse jantta korozyon meydana gelmeyecektir. Doğal olarak lastik, lastik içinde kullanılan çelik kuşak ve topuk çember tellerinin, jant ve supapların kullanım ömrü daha uzun olacaktır.
2. Yapılan labaratuvar çalışmalarında oksijenin butil kauçuk karışımları üzerindeki olumsuz etkisi nitrojenle kıyaslandığında 4 kat daha fazladır.
3. Nitrojen; normal hava gibi ısınmıyor.
4. Nitrojen; normal hava gibi patlamıyor çünkü normal hava gibi genleşme yapmıyor
5. Yanmıyor çünkü içinde oksijen yok.
6. Çevreye hiçbir zararı yok.

7: ayrıca ben lastikleri alalı 5000 km oldu nirojen basılı daha hiçbirinde hava değişimi olmadı. 32 ps basmıştık hala aynı duruyor. bir avantajıda bu. yaz kış hava basıncı değişmiyor.

alıntı :http://forum.donanimhaber.com/m_5962055/tm.htm

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti asdfghjk » 03 Eyl 2010, 15:41

Michelin... 7 yıllık lastikte fren mesafesinde hiç bir fark yok :D
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti grey_wolf » 03 Eyl 2010, 15:51

talhadogdu yazdı:Michelin... 7 yıllık lastikte fren mesafesinde hiç bir fark yok :D

Buna inanmamızı beklemeyin sakın.!!!!! siz buradaki insanları salakmı zannettiniz. bir lastik hiç kullanılmasa bile 7 yıl sonunda dökülmeye başlar. siz fren mesafesininde ne olduğunu bilmiyorsunuz kanımca. lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin. değil michelin feriştağı olsa o kadar zamanda bozulur.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti yexplorer » 03 Eyl 2010, 18:31

energy yi tavsiye etmem ıslak zeminde memnun kalmadım şimdi hangkook aldım ondan da memnun değilim impetus olabilir belki
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti oguz » 03 Eyl 2010, 19:04

continantel premium contact öneririm bende şiddetle. forumda cok tartıstık ve yapılan testlerle de destekledik. continantel en kısa fren mesafesine sahip lastik çıkmıştı. ayrıca continantel eco contact kullanıyorum ben fabia da gerçekten fren mesafesi olsun yol tutus olsun harika ıslak zeminde de diğer lastiklerden üstün bi lastik. fiyatı diğerlerine göre fazla. eco contact da ses konusu biraz fazla micheline göre. premiumda nasıl onu bilmiyorum... bir örnek daha verecek olursam bir çok galeride üst segment araçları incelerken özellikle dikkat ettim genelinde continantel takılı.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cnydn » 03 Eyl 2010, 19:23

Conti PremiumContact 2 tavsiye ediyorum.
Çok memnun kaldım eski aracımda. Fabrikadan standart conti ile gelmişti, sonra sipariş verdim 2 ayda fabrikadan anca gldi Almanya'dan ama beklediğime değdi. Harika bir lastik
Şimdi yeni aracım da fabrikadan Conti Sport Contact 3 ile geldi. İyi güzel ama premiumcontact2 daha konforluydu
Türkiye yolları için conti çok dengeli ve güzel bir lastik. Tavsiye olunur
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti ilgazdr » 04 Eyl 2010, 09:54

Bem MİCHELİN taktım. Lastik alırken dikkat ettiğim tek husus, yol sesinde azalma olmasıydı. Biliyorsunuz bizim araçlar içeri aşırı asfalt sesi alıyor. Bunu azaltmanın tek yolu yumuşak kauçuk yapısına sahip bir lastik seçilmesi. Ben değişiklikten sonra kabin içi sesinde belirgin düzelme olduğunu söyleyebilirim.
NİTROJEN konusunda ise herkese vakit kaybetmeden yaptırmalarını öneriyorum. Nitrojen öncesi dönemde 2-3 haftada bir lastik basınçlarını ayarlatmam gerekiyordu. Şimdi ise bastığım değerde sabit kalıyor. Sadece bu açıdan bile verilen paraya değer. Ayrıca kabin içi sesin azalmasında da etkisi olduğunu düşünüyorum.
Mutlaka çelik sibob. Daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 05 Eyl 2010, 02:39

geçen hafta 4 adet goodyear efficient grip aldım.. michelin gibi yumuşak lastik ve yolda ses diye birşey duyulmuyor bu konuda çok iyi.. performansını az çok test ettim ama kafaları karıştırmamak için paylaşmıycam çünkü ben bir test operatörü değilim sadece basit olarak şunu söyleyebilirim konfor bakımından mükemmel ve yol performansı beni yeteri kadar tatmin etti.. almak isteyen olursada tavsiye edebilirim.. zamanla oluşacak yol sesi beni rahatsız etmez diyen olursada bridgestone er300 alsın derim
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti fmaka » 06 Eyl 2010, 11:45

eskiden goodyear sert diye duymuştum hocam.ben er300 kullanıyorum sert seste yapıyor ama kullanımdaki güveni beni memnun ediyor.contiyi duydum en çok birde sizden goodyear efficient grip.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti tivoli » 06 Eyl 2010, 22:19

lastiklerde 32 hava var ve baş parmağımla lastiğe bastırdığımda yumuşaklığı hissetmemek mümkün değil.. örnek vermek gerekirse bu yumuşaklık aynı michelin gibi.. ben haftalardır araştırıp er300 almaya kesin karar vermiştim ama nasıl olduysa basiretim mi bağlandı nedir gidip 4 tane goodyear taktırdım.. hatta pişman olup döner kavşaklarda ve otoban bağlantı yollarında denemeye, yol tutuşunu beğenmezsemde değiştirmeye karar vermiştim ama fena çıkmadı bende vazgeçtim değiştirmekten..
yeni lastiklerimin 1-2 resmi ;)
denemek için bir kaç defa döner kavşakta esp devreye girene kadar yüklendim dikkat ederseniz lastiklerin dış tarafındaki yeni aşınmayı fark edeceksiniz..

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti asdfghjk » 06 Eyl 2010, 23:53

grey_wolf yazdı:
talhadogdu yazdı:Michelin... 7 yıllık lastikte fren mesafesinde hiç bir fark yok :D

Buna inanmamızı beklemeyin sakın.!!!!! siz buradaki insanları salakmı zannettiniz. bir lastik hiç kullanılmasa bile 7 yıl sonunda dökülmeye başlar. siz fren mesafesininde ne olduğunu bilmiyorsunuz kanımca. lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin. değil michelin feriştağı olsa o kadar zamanda bozulur.

Forum olarak bilmediğiniz ve tanımadığınız insanlara mok atmak konusunda üstünüze yok. Bende aracıma 2 hafta önce tekrar Michelin ve H grubu yani aynı model ve sınıf lastik taktırdım. Sonuçta sürekli sabit kullandığım yollar var ve haliyle 7 yıllık lastiklerimi ne olur ne olmaz sürekli test ederdim. Lastiklerimin fotoğrafını isterseniz gönderirim bile inanmanız için... Sonuç:Lastiklerimin yanlarında hafif mantar olmasına rağmen fren farkı en fazla 2 metre hatta hissetmedim bile !

Fakat yol tutuş konusunda inanılmaz bir değişme oldu diyebilirim :)
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti ulasul_bjk » 18 Eyl 2010, 20:09

Herkese verdikleri öneriler ve cevaplar için teşekkür ederim. Geçen gün bi tanıdığım pirelli cinturato p7

lastiklerini şiddetle önerdi büyük ihtimalle artık o lastiklerden yana tercihimi kullanacağım aldıktan sonra

izlenimlerimi aktarırım. Ayrıca pirellinin bu modeli hakkında fikri olan varsa cevap yazarsa sevinirim.
ulasul_bjk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Osmanlı » 18 Eyl 2010, 20:21

ulasul_bjk yazdı:Herkese verdikleri öneriler ve cevaplar için teşekkür ederim. Geçen gün bi tanıdığım pirelli cinturato p7

lastiklerini şiddetle önerdi büyük ihtimalle artık o lastiklerden yana tercihimi kullanacağım aldıktan sonra

izlenimlerimi aktarırım. Ayrıca pirellinin bu modeli hakkında fikri olan varsa cevap yazarsa sevinirim.

bridgestone er 300 :idea:
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti evsen84 » 29 Eyl 2010, 08:55

ARKADAŞLAR MERHABA. BEN SİZE BİR TAVSİYEDE DEĞİLDE KAÇINMANIZI ÖNERECEĞİM BİR LASTİK VAR ODA brigston turanza . ARKADAŞIN BİRİSİ BUNU TAVSİYE ETMİŞ ŞİDDETLE. BENDE KULLANDIM HALADA ARKADALARDA VAR. ŞİDDETLE KULLANMAYIN DİYORUM. BİR DEFA SERT BİR LASTİK SÜSPANSİYONU AZALTIYOR. İKİNCİ VE EN ÖNEMLİ SIKINTISI İSE 2005 MODEL BİR A5 KASA NIN ARKASINI BİRAZCIK HIZLI GİRDİĞİNİZ BİR VİRAJDA KAYDIRABİLİYOR. DÜZ ASVALTTA BİLE ÇOK RAHAT FREN YAPMADAN DİREKSİYONU KIRMAYA GÖRÜN HEMEN ARABANIN ARKASI ÖNÜNE GELİYOR. SANKİ YAĞLI BİR TEKER VAR ARKADA....
SAYGILAR...
evsen84
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emrullah EVSEN
Nereden: Kayseri
Arabanız: octavia A5 KASA 2005

İleti evsen84 » 29 Eyl 2010, 09:10

ARKADAŞLAR MERHABA. BEN SİZE BİR TAVSİYEDE DEĞİLDE KAÇINMANIZI ÖNERECEĞİM BİR LASTİK VAR ODA brigston turanza . ARKADAŞIN BİRİSİ BUNU TAVSİYE ETMİŞ ŞİDDETLE. BENDE KULLANDIM HALADA ARKADALARDA VAR. ŞİDDETLE KULLANMAYIN DİYORUM. BİR DEFA SERT BİR LASTİK SÜSPANSİYONU AZALTIYOR. İKİNCİ VE EN ÖNEMLİ SIKINTISI İSE 2005 MODEL BİR A5 KASA NIN ARKASINI BİRAZCIK HIZLI GİRDİĞİNİZ BİR VİRAJDA KAYDIRABİLİYOR. DÜZ ASVALTTA BİLE ÇOK RAHAT FREN YAPMADAN DİREKSİYONU KIRMAYA GÖRÜN HEMEN ARABANIN ARKASI ÖNÜNE GELİYOR. SANKİ YAĞLI BİR TEKER VAR ARKADA....
SAYGILAR...
evsen84
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emrullah EVSEN
Nereden: Kayseri
Arabanız: octavia A5 KASA 2005

İleti ErTaN06 » 29 Eyl 2010, 09:28

bridgestone er 300 çabuk biten gürültülü bi lastik 2 yıldır kullanıyorum tavsiye etmiyorum.
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir