Octavia alsam mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia alsam mı?

İleti kingman33 » 15 Eyl 2010, 13:35

Geçen sene 2002 model 170 bin km'de fabia elegance aldık.Biraz masraf çıkardı.Şimdi pek sorun yok ama masraf çıkarmasından korkuyorum ve sıfır octavia'ya geçiş yapmak istiyorum.40 bin civarı dizel octavia almak istiyorum.Belki elegance alamıyacağım ama abs , klima yeter diye düşünüyorum.Yağmur sensörü falan da olmayıversin.Şimdi bayiye gitsem benim fabia'yı peşinata saydırabilirmiyim?Ne kadara sayarlar?Üzerine motorumu da satıp kalanını kredi almak istiyorum.

Octavia'yı tavsiye eder misiniz?Bakım maliyetleri nedir?Yılda ortalama 15 bin km yapıyorum.Bana senede bakım masrafı ne kadar çıkarır?Eğer akrabam olan oto tamircisinde bakımlarını kendim yapsam garantiden çıkar mı?Tavsiyelerinizi bekliyorum.Kararsızım.

kingman33
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Recep Alaylı
Nereden: Bursa
Arabanız: Fabia elegance

İleti sampionibo » 15 Eyl 2010, 13:42

Arkadaşım hem fabia kullanıcısısın hemde octavia alsam mı? Diye soru yöneltiyorsun canım :D

Octavia alsam mı ? kısmındaki (alsam mı?) tarafını aklından çıkar ve git şöyle güzel 1.6 TDI CR ambiante satın al ve bak keyfine araçta abs+klimadan fazlası var eksiği yok ben şahsen forumdaki bir arkadaşta buluşma sırasında gördüm çalıştırdım.Kapıları kapattım içeride gram ses yok konfor desen tartışılmaz.EEE ayda 1250 km yol yapıyorsun bu da az bir rakam değil dizel sana şart classic modeline bineceğine biraz daha sık kendini ambiante al 43000 tl olması gerkeir birde skoda kullanıcısısın diye 1000 tl takas desteği birde biraz pazarlık yaptınmı yine 40000 e bağlarsın bence hiç düşünme git şeker beyazı bir octavia al derim :) :)
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti jenq » 15 Eyl 2010, 13:42

octavia tabiki de güzel araç ama 1,6 tdi yeni bir motor fazla bilen yok sanırım. Sonuçta vw grubu bütün araçlarda kullanılıyor.
abs-klima classic donanımda mevcut, classic size yeter herhalde.
genelde otomobil bayileri araç alırken piyasa fiyatına göre 1000 1500 tl düşük alıyor. ha başım ağrımasın araba satışıyla uğraşmayım bu kadar fark beni etkilemez dersen bayiye verebilirsin aracı.
garanti süresince kesinlikle bakımlarını yetkili serviste yaptırmalısın. yoksa garanti dışı olur.
Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Octavia III Optimal 1.6 TDI DSG

İleti hetepe » 15 Eyl 2010, 14:15

Bayi, takasta sizin fabiaya en fazla 12000 verecektir, böyle bir durumda fabiaya yazık olur.
Yeni octinin bakımı 300-400 gibi tutar, dizel olduğundan ve fazla km yaptığınızdan yılda iki defa bakım olursa bu tutarı ikiyle çarpmanız gerekebilir.Y servis dışında yapacağınız bakım, aracı garanti dışına çıkarır, 2 yıl içinde arıza yaşarsanız garantiyi kullandırmazlar.2 yılda sorun çıkmazsa zaten gerek de kalmaz servise...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti bildiricihan » 16 Eyl 2010, 12:34

FABIA ELEGANCE + MOTOR + KREDİ = OCTAVIA TDI CLASSIC
DİYORSUNUZ?????
GEREK VAR MI????
Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cihan
Nereden: Van
Arabanız: OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI 2011

İleti bildiricihan » 16 Eyl 2010, 12:39

YAKITA GELİNCE :
KULLANIMA BAĞLI AMA BENİMKİ;
ŞEHİR İÇİ 6,5 LT
ŞEHİRLER ARASI 5,5 LT YAKIYOR BASARSAN DAHA DA YAKAR BASMAZSAN DAHA DA AZ YAKAR!!!!!
YÜRÜYÜŞÜNDEN SESİNDEN ANLADIĞIM KADARIYLA UZUN SÜRE Bİ SIKINTI YARATMAYACAK BİR ALMAN EKOLU.
Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cihan
Nereden: Van
Arabanız: OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI 2011

İleti skodaizm » 16 Eyl 2010, 13:09

bildiricihan yazdı:YAKITA GELİNCE :
KULLANIMA BAĞLI AMA BENİMKİ;
ŞEHİR İÇİ 6,5 LT
ŞEHİRLER ARASI 5,5 LT YAKIYOR BASARSAN DAHA DA YAKAR BASMAZSAN DAHA DA AZ YAKAR!!!!!
YÜRÜYÜŞÜNDEN SESİNDEN ANLADIĞIM KADARIYLA UZUN SÜRE Bİ SIKINTI YARATMAYACAK BİR ALMAN EKOLU.

1.9 TDI sakin kullanımda aynı değerleri hatta altını bile yakalıyor. Performans olarak 1.6 TDI oldukca güzel bir motor. Uzun süre sorunsuz kullanılabilecek bir araç . En alt modeli bile alınabilir.39.000 tl civarında aracınıza da 11.000- 12.000 en az sayarlar; geriye kalan miktarı da 48 ay kredi ile alırsınız. Bu arada bayilerin skodadan skodaya 3000 tl ye kadar takas indirimleri de vardır iyi takip edip pazarlığınızı yapın.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir