Park sensörü arızası:(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Park sensörü arızası:(

İleti citapis » 02 Ekm 2010, 22:53

Arkadaşlar 2006 elegance oktaviam var. Dün arabayı çalıştırdım geri vitese alınca normalde kısa bir dıt sesi ile açılan park sensörü uzun bir dıt sesi çıkardı ve park sensörü çalışmadı, stop edip tekrar çalıştırdım ama tekrar aynı şeyi yaptı bugün tekrar denedim normal çalıştı fakat 1 saat sonra tekrar denedim aynı arızayı verdi. Böyle bir arızayla karşılaşan veya bir fikri olan varsa yardımlarını bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
citapis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdullah DOĞAN
Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: Superb b6 comfort

İleti C@GL@R » 02 Ekm 2010, 23:02

soğuklara bağlı olarak sapıtmıştır.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti citapis » 02 Ekm 2010, 23:10

geçen kış böyle bişeyle karşılaşmadım ama biraz basit kalmadımı cevap:|
Kullanıcı avatarı
citapis
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 03 Ekm 2010, 00:18

bagajın sol tarafındaki kaplamayı çekince park sensörünü görürsünüz, ya nem su rutubet nedeniyle soket yerleri korozyanı uğramıştır ya da kablosu fişi vs yerinden çıkmıştır. ben kendim tamir ettim, şahsen içine baktım öyle yanacak bozulacak vs bi yeri yok. probleminiz elektrik tesisatının düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor.. duruma göre ücretsiz de yapılır, 30-40 tl ustalık ücretine de... geçmiş olsun....
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti murat11h1 » 03 Ekm 2010, 00:38

Benim park sensöründe de aynı sorun oldu sürekli uyarı sesi vardı.Büyük bir ihtimal sensör bozulmuştur.Beyne gelen kablodan sensör bağlantılarını teker teker soketler çıkarıp denedim ve arıza sensörü çıkardığımda ses kesildi. Demek istediğim tek bir sensör değiştirmekle sorun çözülür gibi geliyor bana. Beyin bozulmuyor genelde sensör bozuluyor. Sensörlerde ucuz zaten...
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti delidolu » 03 Ekm 2010, 00:50

Düzeltme: bir üstteki mesajımdaki "park sensörü" ifadesi "park sensör beyni" olarak dikkate alınsın.
Eğer citapis'in park asistanından daimi olarka ses gelseydi "park sensörü" kaynakılı olurdu (tampondaki 4-5 tane olan küçük yuvarlak şeyler), artık gelmediğine göre sorunun kaynağı "park sensör beyni"nin (bagaşın iç sol döşemesinin altında, içine su girmedikçe öyle kolay kolay bozulacak bişi değil) elektrik tesisatından kaynaklı olduğu kanısındayım.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti citapis » 03 Ekm 2010, 12:16

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler şimdi gidp deniycem inşallah öyledir.Sonucu bildiririm.
Kullanıcı avatarı
citapis
CLASSIC
CLASSIC

İleti citapis » 03 Ekm 2010, 19:19

Dediğiniz yere baktım bir sürü kablo var bağlantıyı bulamadım kablolarla biraz oynadım şu an sorun yok belliki soket gevşemiş. her şey için teşekkürler. Kazasız şürüşler.
Kullanıcı avatarı
citapis
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir