TABLA BURCU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TABLA BURCU

İleti artıgüçOCTi » 04 Ekm 2010, 18:46

:? ARKADAŞLAR.2000 MODEL OCTAVİAM VAR. TABLA BURCLARINI DEĞİŞTİRMEM GEREKİYOR.ÖNCEDEN DEĞİŞTİRDİM 1 YILDA GİTTİ. ŞİMDİDE ÇOK İKİLEMDE KALDIM. DİYORLARKİ TABLA BURCUNUN ORJİNALİ YOK.NE YAPAYIM.USTAYA GİTMEDEN, BU BURÇLARIN YADA KOMPLE TABLA NIN TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ BİR MARKASI VARMI?SİSMAK FALAN DİYE BİR MARKA DUYDUM AMA YARDIMCI OLABİLECEK ARKADAŞ VARMI.
TEŞEKKÜR EDERİM.

artıgüçOCTi
CLASSIC
CLASSIC

İleti artıgüçOCTi » 04 Ekm 2010, 18:57

ARKADAŞLAR BİLGİSİ OLAN YOKMU. ORJİNAL TABLA ÇOK PAHALI.ARTIK SATMAYI DÜŞÜNÜYORUM BU ARACI.
artıgüçOCTi
CLASSIC
CLASSIC

İleti frostbite19 » 04 Ekm 2010, 20:10

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti tunsew » 04 Ekm 2010, 20:59

Fabia için tabla burcu orijinal bulabilir miyiz?
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti murat11h1 » 04 Ekm 2010, 23:59

ya benim araç fazla sallanıyo yolda giderken ufak kasislerde diğer araçlara göre fazla gibi geldi bana yoksa burçlar mı gitti :?
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti mustklc » 05 Ekm 2010, 11:22

seninki amortisör olabilir.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti artıgüçOCTi » 05 Ekm 2010, 17:38

arkadaşlar tabla burcuna son noktayı koydum.gerçekten her usta usta değil.gittiğim usta diye geçinenlerin hepsi dört tabla burcundan ve diğer ek masraflardan bahsederken en son gittiğim ve adınıda tavsiye üzerine aldığım gerçekten usta sadece ön tabla burçlarını 70 liraya değiştirdi şu anda dünya varmış diyorum.öncesinde sanki motor benden önce gidiyor benden sonra duruyor gibiydi. açtık baktıkki tabla burcu diye bi şey kalmamış.lastikler sıyrılmış.ama şu bir gerçekki bu b.ktan parçanın orjinali yok.orjinal diye verdikleri parçayı gördüğünde zaten anlıyorsunki yapacak bi şey yok.servis bile az kalsın orjinal diye yan sanayi tabla burcunu yutturacaktı.illaki serviste komple tablayı değiştirmek gerekiyor. oda dudak uçuklatacak bir masraf.yanılmıyorsam tanesi 350-400 arası.yan sanayi komple tabla alsan oda en fazla 1-1,5 sene gidiyor.sırf bu parça dayanıksızlığından dolayı japon arabalarına hevesleniyorum.senede bir bu ön takıma 100-150 vermek hoşuma gitmiyor.
artıgüçOCTi
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 05 Ekm 2010, 19:21

artıgüçOCTİ yazdı:arkadaşlar tabla burcuna son noktayı koydum.gerçekten her usta usta değil.gittiğim usta diye geçinenlerin hepsi dört tabla burcundan ve diğer ek masraflardan bahsederken en son gittiğim ve adınıda tavsiye üzerine aldığım gerçekten usta sadece ön tabla burçlarını 70 liraya değiştirdi şu anda dünya varmış diyorum.öncesinde sanki motor benden önce gidiyor benden sonra duruyor gibiydi. açtık baktıkki tabla burcu diye bi şey kalmamış.lastikler sıyrılmış.ama şu bir gerçekki bu b.ktan parçanın orjinali yok.orjinal diye verdikleri parçayı gördüğünde zaten anlıyorsunki yapacak bi şey yok.servis bile az kalsın orjinal diye yan sanayi tabla burcunu yutturacaktı.illaki serviste komple tablayı değiştirmek gerekiyor. oda dudak uçuklatacak bir masraf.yanılmıyorsam tanesi 350-400 arası.yan sanayi komple tabla alsan oda en fazla 1-1,5 sene gidiyor.sırf bu parça dayanıksızlığından dolayı japon arabalarına hevesleniyorum.senede bir bu ön takıma 100-150 vermek hoşuma gitmiyor.

1-1.5 sene gidiyor, bana biraz garip geldi :shock: 2005 model aracımın daha ilk kez geçen ay burçlarını değiştirdim iyikide değiştirmişim
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti tunsew » 05 Ekm 2010, 19:22

Bu gün serviste tabla burcu ve viraj lastikleri rot ayarı, el freni ayarı 180 lira bayıldık. Uzun süredir masraf edemiyorduk inşallah yine uzun bir ara veririz.
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti artıgüçOCTi » 05 Ekm 2010, 20:19

"tunsew" arkadaşım biraz fazla ödemişin gibi geldi.bu dediğin parçaları serviste yaptırmanın bir espirisinin olmadığına inanıyorum artık.çünkü dediğim gibi bu parçanın orjinalleri yok sadece muadilleri var. iyi bir usta bulup ona yaptırmanı tavsiye ederim.
artıgüçOCTi
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 05 Ekm 2010, 21:20

artıgüçOCTİ yazdı:arkadaşlar tabla burcuna son noktayı koydum.gerçekten her usta usta değil.gittiğim usta diye geçinenlerin hepsi dört tabla burcundan ve diğer ek masraflardan bahsederken en son gittiğim ve adınıda tavsiye üzerine aldığım gerçekten usta sadece ön tabla burçlarını 70 liraya değiştirdi şu anda dünya varmış diyorum.öncesinde sanki motor benden önce gidiyor benden sonra duruyor gibiydi. açtık baktıkki tabla burcu diye bi şey kalmamış.lastikler sıyrılmış.ama şu bir gerçekki bu b.ktan parçanın orjinali yok.orjinal diye verdikleri parçayı gördüğünde zaten anlıyorsunki yapacak bi şey yok.servis bile az kalsın orjinal diye yan sanayi tabla burcunu yutturacaktı.illaki serviste komple tablayı değiştirmek gerekiyor. oda dudak uçuklatacak bir masraf.yanılmıyorsam tanesi 350-400 arası.yan sanayi komple tabla alsan oda en fazla 1-1,5 sene gidiyor.sırf bu parça dayanıksızlığından dolayı japon arabalarına hevesleniyorum.senede bir bu ön takıma 100-150 vermek hoşuma gitmiyor.

servisten gidip orjinal tabla burcu alsan bence boşuna para vermiş olursun... peki ama neden???? fabia için konusuyorum servisin taktıgı tabla burcu 2 tırnaklı olanlardan ve aynı eskiler gibi kısa sürede dagılıyor, ama özel serviste sormustum abi senin arabandakinden takmıcam dedi, eee dedim ne yapacan peki, golf 4 burçları bunlara uyuyor hemde 4 tırnaklı evladiyelik dedi ki gerçekten uzun zamandır tanıdıgım dürüst ve saglam bi ustadır, çok ta uygun bi fiyat vermişti ama nasip olmadı taktırmak, şimdi eski aracımı benim cok yakın arkadasım satın aldı yine aynı ustaya goturup degiştirtecez...

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir