octavia kaza

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia kaza

İleti ggkk » 06 Ekm 2010, 11:24

Arkdaşlar Merhaba forumu uzun süredir takip edemiyordum işlerin yoğunluğundan ötürü,geçtiğimiz cuma günü kaza geçirdim arabanın halide aşağıdaki gibi evde dinlendiğim için resimleri foruma ekleyip sizinde fikrinizi almak istiyorum çünkü araba perte çıkıp çıkmayacağı konusunda serviste, bi kaç ustada net bi şey söylemedi.

Uploaded with ImageShack.ushttp://img541.imageshack.us/i/photo0577800x600.jpg/

ggkk
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2001 octavia elegance

İleti skodaizm » 06 Ekm 2010, 11:37

Sol çamurluk, sol ön kapı, kaput, tampon sol far ve ön travers değişecek, ayna vs. de buna dahil. Bunun harici sol ön tekerleğin durumu salıncağın değişeceğini ve sol tarafın belki yürüyen aksamının değişmesi gerektiğini gösteriyor. Şase de ise çok önemli bir eğiklik oluşmamıştır. Zira ön cam hasarsız gözüküyor. Aslında iyi bir işçilik ile gönül rahatlığı ile yeniden binilebilir.
Tek dert airbag lerin açılmış olması yüzünden iç göğüsün de değişmesi gerektiği. Motor ve şanzumanda da hasar var ise sigorta maliyetin çokluğu sebebi ile pert kararı verebilir. Ama dediğim gibi iyi bir atölye toplayıp tekrar eski haline getirebilir.

Bu arada geçmiş olsun. İnşallah kaza yüzünden sizlere bir olumsuzluk gelmemiştir.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti hakanerdogan » 06 Ekm 2010, 11:42

Öncelikle çok geçmiş olsun, sağlınız yerindeyse hiç dert edilcek bişey yok.

Şanzıman tarafı.

Yerinden kaydıysa pert olur, takımlar veya kaporta falan hikaye kısmı.

Şasede sağdan biraz bombe yapmış mı emin olmak lazım. Airbagler ciddi masraf unsuru.

Toplansada sıkıntılı iş, yürür aksam söz konusu asla eskisi gibi olmaz, perte çıkarttırmak için uğraşın.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lionrem » 06 Ekm 2010, 11:47

Çok geçmiş olsun... Nerde nasıl oldu bu kaza..
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Elegancemi sattım

İleti ggkk » 06 Ekm 2010, 11:59

teşekkür ederim arkadaşlar , kafamda yarık,sağ diz terpidoya çarpmış ve tabi birde vücutta ağrılar.kazada cevizlibağ vatan bilgisayardan çıkıp ambarlar yönüne giderken oldu karşı yönden gelen şeridime girdi.
ggkk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lionrem » 06 Ekm 2010, 12:17

Octavia değilde fabia olsaydı ne şekilde olurdu ? Neyseki aracın burnu büyük daha kötü şeyler olabilirdi. Sonuşda tamir edilir ama sağlık geri gelmeyebilir. Tekrar geçmiş olsun...
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Octavia Elegancemi sattım

İleti skodaizm » 06 Ekm 2010, 12:36

lionrem yazdı:Octavia değilde fabia olsaydı ne şekilde olurdu ? Neyseki aracın burnu büyük daha kötü şeyler olabilirdi. Sonuşda tamir edilir ama sağlık geri gelmeyebilir. Tekrar geçmiş olsun...

Bu kaza direkt kafadan girmeden çok aracın ön çamurkuktan girip sürtünme ile devam etmiş türden. Şasenin ve kabinin etkilenmediği bir olay. Karşıdan vuran aracın darbesini hem tampon hem araç tekerleği emmiş.

Fabia nın da ağırlık/dayanım oranı ona göre ayarlıdır. Aynı darbede göstereceği tepki de fazla değişik değildir. Sadece ağırlığının azlığından ötürü belki sağa sola darbe ile kayar belkide daha az hasar alabilirdi. Sonuçta Fabialar da altın direksiyon ödüllü ve güvenliğini yıldız çokluğu ile kanıtlamış ( Beş yıldız almamasının tek sebebi çarptığı objelerede de özelliklede yayalara zarar vermesi) kanıtlamış bir modeldir.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti ihsan » 06 Ekm 2010, 12:43

geçmiş olsun arkadasım . sen ne kadar dikkat edersen et karsı taraf gelıp vuruyor işe bak ya cok sukur sızde birsey yok.
ama arac toplanır gibi ama bakalım servis ne kadar maliyet cıkartcak asagıdakı fotograf da bende kaza yapmıstım bana 967lira cıkarttı tabi karsı tarafın sıgortası odedi :) sızınkı o yuzden masraf olarak perte cıkar ama normalde arac toplanır hurdası iyi fiyata gider gibi
Eklentiler
29062010(001).jpg
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti aekaragoz » 06 Ekm 2010, 13:13

Geçmiş olsun.
aekaragoz
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Superb

İleti fıratt » 06 Ekm 2010, 13:31

g.olsun..
bence perte çıkmaz arac okadarda ağır değil durumu,gecen mersin skoda servisinde bir fabia vardı kazalı akıllara zarar dingili yok ortada;kasko onarım demiş geçmiş bana kalsa direk perlik araç..
Şans işi bi yandanda ama bence perte çıkmaz
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti hetepe » 06 Ekm 2010, 13:41

Hasarın maddi boyutu fazla olacağından pert olabilir, (genelde hasar tutarı, araç ederinin %50 sini geçerse pert ediyorlar.) ama tamirden sonra sıkıntı çıkaracak boyutta bir hasar yok bence.
Geçmiş olsun.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sampionibo » 06 Ekm 2010, 16:04

ggkk yazdı:teşekkür ederim arkadaşlar , kafamda yarık,sağ diz terpidoya çarpmış ve tabi birde vücutta ağrılar.kazada cevizlibağ vatan bilgisayardan çıkıp ambarlar yönüne giderken oldu karşı yönden gelen şeridime girdi.

Öncelikle çok geçmiş olsun sizin kaza yaptığınız yerde geçen bir kaza görmüştüm... Benim ewde o tarafta aynı yoldan geçiyordum, koyu bir renkli bir peugeot 407 mi neydi yanlış görmediysem araç tanınmaz haldeydi önden çarpışmıştı oda ama diğer araç yoktu.Çekici gelmişti peugeotu çekmeye ...
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti hdoner » 06 Ekm 2010, 16:15

Büyük geçmiş olsun..
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ggkk » 06 Ekm 2010, 16:42

sampionibo yazdı:
ggkk yazdı:teşekkür ederim arkadaşlar , kafamda yarık,sağ diz terpidoya çarpmış ve tabi birde vücutta ağrılar.kazada cevizlibağ vatan bilgisayardan çıkıp ambarlar yönüne giderken oldu karşı yönden gelen şeridime girdi.

Öncelikle çok geçmiş olsun sizin kaza yaptığınız yerde geçen bir kaza görmüştüm... Benim ewde o tarafta aynı yoldan geçiyordum, koyu bir renkli bir peugeot 407 mi neydi yanlış görmediysem araç tanınmaz haldeydi önden çarpışmıştı oda ama diğer araç yoktu.Çekici gelmişti peugeotu çekmeye ...

teşekkür ederim. diğer araç golftü resmini ekliyorum, zaten kazanın boyutu diğer araçtan daha iyi anlaşılıyor.içindekilerde bi şey yok.

Uploaded with ImageShack.us
ggkk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti exmali » 06 Ekm 2010, 17:38

Geçmiş olsun Allah korumuş.
Allah başka kaza bela vermesin inşallah.
Kullanıcı avatarı
exmali
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mehmet ali
Nereden: Konya
Arabanız: octavia

İleti asdfghjk » 06 Ekm 2010, 17:42

Çok geçmiş olsun... İşte bu kazada perde hava yastıklarının önemi anlaşılıyor...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti C@GL@R » 06 Ekm 2010, 18:57

geçmiş olsun o hava yastıkları kazadan daha beter korkutuyor insanı. büyük ihtimal pert neden derseniz araç sıfır değil kasko değeri daha düşük ayrıca şase gittiyse ve teker kısmından pert ol olur. bu arada o golfe ne olmuş sizden sonra başka biryere de mi çarptı. :o
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hdoner » 06 Ekm 2010, 19:07

C@GL@R yazdı:geçmiş olsun o hava yastıkları kazadan daha beter korkutuyor insanı. büyük ihtimal pert neden derseniz araç sıfır değil kasko değeri daha düşük ayrıca şase gittiyse ve teker kısmından pert ol olur. bu arada o golfe ne olmuş sizden sonra başka biryere de mi çarptı. :o

:)
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir