Octavia Kolçak

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Kolçak

İleti adilektasli » 03 May 2011, 09:56

snopy28 kardeşim, aksaray'a git - gel yaklaşık 1000 Km eder :shock: . Daha pahalıya gelmesin :lol:

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti octaviaman » 03 May 2011, 10:33

A5 e çıkma kol dayama filan zor bulursunuz.Hatta daha acımasız yaklaşayım bulamazsınız.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti snopy28 » 03 May 2011, 11:13

snopy28
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 03 May 2011, 11:26

octaviaman yazdı:A5 e çıkma kol dayama filan zor bulursunuz.Hatta daha acımasız yaklaşayım bulamazsınız.

Üstat, bizim burda 2 ayrı yerdeki hurdacılarda tabiri caizse yok, yok...
Bahse konu konsolu 1,5 ay önce bir çıkmacıda bizzat gördüm.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti adilektasli » 03 May 2011, 11:30

O zaman ben önce çıkmacıya bi bakayım. Sonra da olmazsa snopy28 arkadaşın dediği gibi bişey alayım ;)
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 03 May 2011, 11:54

hetepe yazdı:
octaviaman yazdı:A5 e çıkma kol dayama filan zor bulursunuz.Hatta daha acımasız yaklaşayım bulamazsınız.

Üstat, bizim burda 2 ayrı yerdeki hurdacılarda tabiri caizse yok, yok...
Bahse konu konsolu 1,5 ay önce bir çıkmacıda bizzat gördüm.

Helal olsun diyorum.Ankara nın herşeyi başka.Gidip bakıcam bir gün o ostime
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti halepce » 05 May 2011, 11:01

ben geçen hafta hepsiburada'dan aldım. sonax oto yıkama ve dezenfeksiyon ile birlikte.
fiyatı biraz pahalı ama işin içine sonaxtan 4 tane iç-dış yıkama + ozonla dezenfeksiyon girince makul bir fiyata geldi.
üstelik A5 kasa ile birebir uyumlu bir ürün ve montajı oldukça kolay. Ve gerçekten kaliteli bir ürün. elinize aldığınızda hissettiriyor.

http://www.hepsiburada.com/siparis_link ... r=48748753
halepce
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihan TOPUZ
Arabanız: 2006 Skoda Octavia 1.6 MPI Classic

İleti adilektasli » 09 May 2011, 15:14

halepce yazdı:ben geçen hafta hepsiburada'dan aldım. sonax oto yıkama ve dezenfeksiyon ile birlikte.
fiyatı biraz pahalı ama işin içine sonaxtan 4 tane iç-dış yıkama + ozonla dezenfeksiyon girince makul bir fiyata geldi.
üstelik A5 kasa ile birebir uyumlu bir ürün ve montajı oldukça kolay. Ve gerçekten kaliteli bir ürün. elinize aldığınızda hissettiriyor.

Montaj sonrasında bir sallantı ya da biraz fazla bastırınca esnemeler falan oluyor mu peki?
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti halepce » 09 May 2011, 15:46

adilektasli yazdı:
halepce yazdı:ben geçen hafta hepsiburada'dan aldım. sonax oto yıkama ve dezenfeksiyon ile birlikte.

Montaj sonrasında bir sallantı ya da biraz fazla bastırınca esnemeler falan oluyor mu peki?

yo hocam şimdiye kadar hiç bir sıkıntısı olmadı. gayet sağlam ve hoş duruyor.
ama almadan önce bir yedek parçacıya (çıkma) haber bırakmıştım. Ondan haber gelirse orjinal orta konsoldan takmayı düşünüyorum. (tabi zor ama bulabilirsem)
o zamana kadar bu çok iyi.
memnunum.
ama açıkçası sağlamlığını denemedim. yani iyice bir yükleneyim sağlammıdır değilmidir gibi bir şeye girişmedim. kırılır mırılır şimdi neme lazım.
halepce
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 10 May 2011, 12:58

Bugün Armster aldım ve yaklaşık 20 dk da montajını yaptım. Bağlantı aparatı özel ve birebir uyumlu. Orjinal gibi duruyor. Deri ve plastik görünümü çok kaliteli izlenimi veriyor. Arabama çok yakıştı. Kol dayama olarak kullanılırsa kırılma ya da gevşeme olacağını sanmam. Biraz üzerine abandım esnemeye başladı. Bu da iyi bişey bence. Demekki abanmaya başlayınca anlaşılıyor. :D
Sonuç olarak aldığıma memnunum. Şöyle bir oturup kolumu koydum da, bu güne kadar niye almamışım diye düşündüm. :)
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti des2009 » 10 May 2011, 13:40

fabialarada varmı arkadaşlar kolçak yani orjinalimi yoksa yan sanayimi nerden buluruz kendimiz takabilirmiyiz.
Kullanıcı avatarı
des2009
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat
Arabanız: fabia

İleti adilektasli » 10 May 2011, 13:46

Hayır orjinal değil ama A5 kasa için en uyumlusu bu. hepsi burada.com dan alabilirsin. Fabia için de var ama fazla yorum yapamayacağım.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti des2009 » 10 May 2011, 14:49

ARKADAŞLAR FABİAYADA UYGUN KOLÇAK VARMI NERDEN BULURUZ KENDİMİZ TAKABİLİRMİYİZ.
Kullanıcı avatarı
des2009
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat
Arabanız: fabia

İleti hetepe » 10 May 2011, 15:41

Fabiaya golf 4 ve Bora orjinal kol dayamaları oluyor, ben taktım, sorunsuz kullanıyorum.Yan sanayi 50-60 tl civarında...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti ykorkmaz » 10 May 2011, 16:29

hetepe yazdı:Fabiaya golf 4 ve Bora orjinal kol dayamaları oluyor, ben taktım, sorunsuz kullanıyorum.Yan sanayi 50-60 tl civarında...

Resim ekleyebilir misin?
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti halepce » 11 May 2011, 07:32

adilektasli yazdı:Bugün Armster aldım ve yaklaşık 20 dk da montajını yaptım. Bağlantı aparatı özel ve birebir uyumlu. Orjinal gibi duruyor. Deri ve plastik görünümü çok kaliteli izlenimi veriyor. Arabama çok yakıştı. Kol dayama olarak kullanılırsa kırılma ya da gevşeme olacağını sanmam. Biraz üzerine abandım esnemeye başladı. Bu da iyi bişey bence. Demekki abanmaya başlayınca anlaşılıyor. :D
Sonuç olarak aldığıma memnunum. Şöyle bir oturup kolumu koydum da, bu güne kadar niye almamışım diye düşündüm. :)

hocam aman dikkat. bende esneme yapıyor sanıyordum ve hoşuma gitmişti yaylı mekanizma. ama montaj kısmını dikkatlice tekrar okuduğumda uzun vidalarla kolçağı alt kolçak sabitleme ünitesine takacağımı, kısa vidalarla kolçağın tamamını araca sabitlemeniz gerekiyor. kısa vidaları yanlış kullandı iseniz kolçak kendi alt ünitesinden vidaların kısa gelmesi nedeni ile kurtuluyor ve esniyor.
bu da zamanla koçlağınızın vida yerinin yalama olmasına neden olabilir ve kullanamayabilirsiniz. ben erken farkettim böyle esnememesi lazım diyerek.
size tavsiyem bir kontrol edin. sonra verdiğiniz para boşa gitmesin. ucuz bir ürün değil sonuçta
halepce
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 11 May 2011, 07:50

ykorkmaz yazdı:
hetepe yazdı:Fabiaya golf 4 ve Bora orjinal kol dayamaları oluyor, ben taktım, sorunsuz kullanıyorum.Yan sanayi 50-60 tl civarında...

Resim ekleyebilir misin?

http://www.skodam.com/kendin-yap/fabia-ya-passat-kol-dayama-adaptesi-kotu-resimli-t12967.html
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti adilektasli » 11 May 2011, 15:24

halepce yazdı:
adilektasli yazdı:Bugün Armster aldım ve yaklaşık 20 dk da montajını yaptım. Bağlantı aparatı özel ve birebir uyumlu. Orjinal gibi duruyor. Deri ve plastik görünümü çok kaliteli izlenimi veriyor. Arabama çok yakıştı. Kol dayama olarak kullanılırsa kırılma ya da gevşeme olacağını sanmam. Biraz üzerine abandım esnemeye başladı. Bu da iyi bişey bence. Demekki abanmaya başlayınca anlaşılıyor. :D

hocam aman dikkat. bende esneme yapıyor sanıyordum ve hoşuma gitmişti yaylı mekanizma. ama montaj kısmını dikkatlice tekrar okuduğumda uzun vidalarla kolçağı alt kolçak sabitleme ünitesine takacağımı, kısa vidalarla kolçağın tamamını araca sabitlemeniz gerekiyor. kısa vidaları yanlış kullandı iseniz kolçak kendi alt ünitesinden vidaların kısa gelmesi nedeni ile kurtuluyor ve esniyor.
bu da zamanla koçlağınızın vida yerinin yalama olmasına neden olabilir ve kullanamayabilirsiniz. ben erken farkettim böyle esnememesi lazım diyerek.
size tavsiyem bir kontrol edin. sonra verdiğiniz para boşa gitmesin. ucuz bir ürün değil sonuçta

Uyarın için teşekkürler. Yok yok merak etme montajı çok doğru yaptım. Çok da beğenerek kullanıyorum. Tam da koluma göre yükseklik ayarı yaptım süper oldu. Normalde esneme falan yok zaten. Üstüne abanınca esnemeye başlıyor ben onu kastetmiştim.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir