yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yardım

İleti taner » 14 Haz 2007, 14:35

ARKADAŞLAR HERKESE MRB. BENDE 2000 YILINDAN BERİ OCTAVİA 1.6 COMBİ VAR. ELEGANCE DONANIMLI ARACIMDA ARKADA HOPORLÖR YOK. ARKA KISMI SÖKECEĞİMİ GÖSTERN TEKNİK BELGELER SERVİSİN ELİNDE VARDI AMA VERMİYOR. BUNLARI NEREDEN BULACAĞIMI BİLEN VARMI, YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM?

taner
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 14 Haz 2007, 14:50

Hop.e hat çekmek için çok sayıda parçayı sökmen lazım. En iyisi servise bırak ya da bu işten anlayan bir ustaya. Plastik parçaları sökerken kıracağın bir tırnak daha pahalıya malolabilir!

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti isnilgiz » 14 Haz 2007, 19:18

Eğer servise para vermek istemiyorsan ikili hoparlör kablolarından 3 er metre al. teyp arkasında hoparlör girişi olarak skoet varsa ilgili soketleri de al. hoparlör kısmını zaten lehimleyeceksin. Önce arka koltukları sök bir de vites kolunun altındaki iskeleti sök. Octavia da nasıl bilmiyroum ama daha önce polo ve astra arabam vardı her ikisinde de sökebiliyordum. Öncelikle bunun için vites topuzuna bağlı olan deri veya süvet deriyi iskelete sabitlendiği yerlerden tırnalarını bastırarak söküyordum. Genelde altında isketeleti sabitleyen bir iki vida oluyor oluyor, bunları da söküyordum iskeletin diğer vidaları varsa bunları da sök. bu kısmı tamamen çıkardıktan sonra bahse konu kabloların bir ucunu  teyp arkasına bağlanmak üzere ön vites kolu boşluğundan teyp tarafına döşeme altından uzat sonra da aynı işi yine vites boşluğundaki döşeme altından arka koltuk tarafına ki bu da yaklaşık bir metredir yani seni en zorlayacak kısım. burayı da halledebilirsen kabloyu arka koltuklara kadar uzatmış oldun. Buradan da hoparlörlerle bağlantıları lehimle yapacaksın aynı işlemi daha sonra teyp tarafından soket varsa bunlara yoksa ön hoparlörlerin çıkış kablolarına lehimleyeceksin. Vites kolu boşluğundaki kabloyuda hiçbir yere takılmayacak şekilde boşluklara yerleştir hepsi bu kadar. Aslında çok da zahmetli değil hatta yaptıktan sonra senin ürünün olduğu için herkese ben yaptım dersin ve bize de anlatırsın 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir