octavia 2000 kumandadan otomatik cam kaldırma sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia 2000 kumandadan otomatik cam kaldırma sorunu

İleti kadir1012 » 18 Ekm 2010, 19:51

sevgili dostlar ,

2000 model octavia 1,6 glx-i combi aldım.
birileri dedi ki kumanda dan kitleyince açık camları kaldırır bu araba ama ayarlamak lazım.
parça kullanmadan ayarlanabilir miş,

golf 4 te aynısı bi arkadaşın başına gelmiş başka biri düzeltmiş,

nasıl ayarlandığını bilen var mı?

Kullanıcı avatarı
kadir1012
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kadir doğanoğlu
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia 1.6 GLX-i combo

İleti delidolu » 18 Ekm 2010, 21:01

ecu desteklemiyorsa kralı gelse de olmaz... servise gidip bilgisayara bağlatın eğer ecu desteği var ise bilgisayar ile bi tık'a bakıyor, gerisi boş gerisi hikaye... (ha ek modül ile derseniz o zaman başka, ihtiyacı olana 2.el mevcuttur.)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti diseqc » 19 Ekm 2010, 07:41

kadir1012 yazdı:sevgili dostlar ,

2000 model octavia 1,6 glx-i combi aldım.
birileri dedi ki kumanda dan kitleyince açık camları kaldırır bu araba ama ayarlamak lazım.
parça kullanmadan ayarlanabilir miş,

golf 4 te aynısı bi arkadaşın başına gelmiş başka biri düzeltmiş,

nasıl ayarlandığını bilen var mı?

kesinlikle hikaye ecu den ayarla bu iş yapılamıyor bende 1998 passat vardı hep aynı zırvalarla bir çok yere sordum ama mümkün değil araya küçük bir devre yada role takılarak yapılıyor ben devreyi yaptım arabama takmıştım ozamanlar ama çok pişman oldum geri söktüm arabanın merkezi klit sistemi sapıtıyor içerden klitleme sistemi falan sapıttı sana de kesinlikle tavsiye etmem ama bazı alarm larda var istersen onlardan taktır yada cam kaldırma modülü diye satılan apartlar var kaliteli birtane alır iyi bir elektrikçiye taktır ama en iyisi inerken camlarını kapat tesisatına elleme...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti hetepe » 19 Ekm 2010, 07:50

delidolu yazdı:ecu desteklemiyorsa kralı gelse de olmaz... servise gidip bilgisayara bağlatın eğer ecu desteği var ise bilgisayar ile bi tık'a bakıyor, gerisi boş gerisi hikaye... (ha ek modül ile derseniz o zaman başka, ihtiyacı olana 2.el mevcuttur.)

Öncelikle ana kriteri ECU; bunun göstergesi ise sustalı anahtar...
Anahtar sustalı değilse bu işin olamayacağını anlamalıyız.
Anahtar sustalıysa servise gidip bu uygulamayı istemeliyiz, destekleyip desteklemediği orada ortaya çıkar.
Olmazsa da dünyanın sonu değil, anahtar göbeğinden de kilitleyerek cam kapatmak -bence- yeterince konforlu...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti kadir1012 » 20 Ekm 2010, 20:27

herkese yorumlarından dolayı teşşekkür ediyorum. anahtarım sustalı değil ve en kötüsü yedeği bile yok.
bi de servise sorcam. ayrıca ben yeni skodacıyım, bu ECU nedir yahu?
Kullanıcı avatarı
kadir1012
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kadir doğanoğlu
Arabanız: Octavia 1.6 GLX-i combo

İleti gogo969 » 21 Ekm 2010, 07:32

kadir1012 yazdı:herkese yorumlarından dolayı teşşekkür ediyorum. anahtarım sustalı değil ve en kötüsü yedeği bile yok.
bi de servise sorcam. ayrıca ben yeni skodacıyım, bu ECU nedir yahu?

hocam servise gideceksende AND'a gitme ikimizdede aynı model octi var servisteki Tuna Bey bana 500 lira fiyat çekti...Yiba çarşında ve carrefour batıkentteki anahtarcı 150 liraya immosuyola beraber kopyalayıp veriyor...
gogo969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ak
Arabanız: Octavia GLX-i GT / BRC fast

İleti diseqc » 21 Ekm 2010, 07:37

ecu = elektronik kontrol ünitesi yani arabaın bütün fonksiyonlarının ve motorun elektroniğinin kumanda edildiği bir çeşit kapalı devre motrda iyi muhafaza edilmiş tahminim arabanın sol taronda olan bir kutu..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ugryuce » 21 Ekm 2010, 12:11

selam bende 2001 elegance octavia var alalı 6 ay oldu 4 kere farklı camları düştü servise götürüp 40 tl ye cam kaldıraçı için plastik taktırdım düzeldi ama artık sıkıldım dün yolda manisaya giderken oldu arabanın içi su doldu cam durduk yere içeri düşüyo neymiş plastiği kırılmış bu kadarda dandik olmaz ama taktırdığım usta farketmez kapıyıda değiştirsen aynı şey olabilir bir garantisi yok kronik problem bu arabakarda diyo olmadı en sonunda satcam bana akıl verebilirmisiniz??
ugryuce
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: uğur yüce
Nereden: İzmir
Arabanız: octavia

İleti ugryuce » 21 Ekm 2010, 12:11

selam bende 2001 elegance octavia var alalı 6 ay oldu 4 kere farklı camları düştü servise götürüp 40 tl ye cam kaldıraçı için plastik taktırdım düzeldi ama artık sıkıldım dün yolda manisaya giderken oldu arabanın içi su doldu cam durduk yere içeri düşüyo neymiş plastiği kırılmış bu kadarda dandik olmaz ama taktırdığım usta farketmez kapıyıda değiştirsen aynı şey olabilir bir garantisi yok kronik problem bu arabakarda diyo olmadı en sonunda satcam bana akıl verebilirmisiniz??
ugryuce
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: uğur yüce
Nereden: İzmir
Arabanız: octavia

İleti diseqc » 21 Ekm 2010, 16:19

bir cam plastiğinden araba satılmaz onların kırılmayanları var sanırım arabanı sakın bundan dolayı satma başına iş alır mumla ararsın arabanı başka bir sorunu daha vardır evet bu sorun kronik ama öyle her ay bu plastikleri kırmıyor arada sırada sağ kapıda oluyor ama allah çözülemeyecek pahalı sorunlar vermesin..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir