Bagaja Süt Döküldü Yardımmm:(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bagaja Süt Döküldü Yardımmm:(

İleti f@tih » 04 Kas 2010, 15:27

Arkadaşlar arabamın bagajına epey miktar süt döküldü.
bagaja yeni döşeme sordum orjinaline 230 tl dediler.
bende halıfleksi söküp uygun bir suntadan döşemecide yenisini yaptırmayı düşünüyorum.
ilk olarak bu konudaki tavsiyelerinizi alıyım.
bu dertten nasıl kurtulurum?

ikinci olarak bagaj havuzu almayı düşünüyorum. bir daha böyle bir sorunu yaşamamak için.

http://www.hepsiburada.com/Liste/z-tech ... #Gorseller

passat için olanı budum octavia A5 2006 Classic için uyum sağlar mı yada octavia için satılanını nereden bulabilirim. şimdiden teşekkürler...

f@tih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FATİH
Nereden: Çorum
Arabanız: SKODA OCTAVİA

İleti bildiricihan » 04 Kas 2010, 15:29

ARACI SAT EN TEMİZİ...
:D

:D
Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cihan
Nereden: Van
Arabanız: OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI 2011

İleti tivoli » 04 Kas 2010, 16:01

eyvaaahh.. kısmete bak döküle döküle süt dökülmüş çok geçmiş olsun ama iğrenç bir koku yapar o.. eskiden olsa kötüydü ama bugünkü temizlik malzemeleriyle belki tamizlenip gider kokusu.. bu konuda iyi firmalardan destek alabilirsin
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti mustklc » 04 Kas 2010, 16:18

benim bagaja çürümüş armut suyu ve üstüne de 5 litre su dökülmüştü. burda da yazmıştım. felaket kokuyordu.

piyasadaki halı -döşeme temizliycilerden biri ile sildim. kosla..vs olur. bir hafte içinde 3 kez tekrarladım. sildikten sonra da 2-3 saat bagaj açık kaldı. şimdi kokudan eser yok.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti quickcan » 04 Kas 2010, 16:36

bende direk temizlettirin.. hiç birşey kalacağını zannetmiyorum....

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti önder38 » 04 Kas 2010, 18:22

süt ve turşu kokusunu tamamen yok etmek imkansıza yakın. hatta kaporta boyasına bile işliyorlar. sen oradaki döşemeleri sök at, yerine döşemecide yenisini yaptır bence...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti fmaka » 04 Kas 2010, 19:16

2-3 kez tekrarlayacak şekilde makina ile sıkı bir temizlik yapın.döşeme hatta bagaj dibine kadar.yıka kurula.uygulayın.sonucu alırsınız.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti frostbite19 » 04 Kas 2010, 19:28

evet abi bagalı komple çıkart yerinden iç döşemeleri falan, hem kumaş malzemeleri yıka, hem de bagajı sicak su deterjanla yıka, daha da dayanabileceğini sanmıyorum

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti nehuse » 04 Kas 2010, 21:25

Size ilginç bir örnek vereyim.Bulunduğum ildeki ziebart in sahibi abimiz bagajına süt döküldükten sonra ne yapsa kokuyu çıkaramadı en son sonunda arabayı satıp sadece köye gidip gelmek için 2. bir araba daha aldı :)
nehuse
CLASSIC
CLASSIC

İleti f@tih » 06 Kas 2010, 14:53

frostbite19 yazdı:evet abi bagalı komple çıkart yerinden iç döşemeleri falan, hem kumaş malzemeleri yıka, hem de bagajı sicak su deterjanla yıka, daha da dayanabileceğini sanmıyorum

araba uzun yola gdecekti, brde baktım arabaya konan paketlerden birnde süt varmış,
ağzı tam kapalı olmadığı için devrlince 3 litreye yakın süt bagaja dökülmüş.
araba hasta götüreceg için 4-5 gün mecburen katlandık.
yoldan gelir gelmez, bagajda ne kadar döseme varsa hepsni çıkarttım. camasır suyu ile 2 defa yıkattım ve akşamdan sabaha kadar çamasır suyunu bagajda beklettm.
stepne iki defa bol deterjanlı su le yıkandı.
arabayı kendm iyice yıkadıktan sonra iç dış temzlik için verdim ve özellkle bagajı temzlettim.
sabah 9 dan akşam 5'e kadar tüm kapılar açık şekilde havalandırdım. artı akşama dogru sütün döküldüğü yerler sirkeli su le tekrar temizledim. şimdi bagajda süt kokusundan eser yok ama camasır suyu ve sirke kokularının gitmesin bekliyorum:)

döşemelere gelecek olursak bagajda tüp takılı idi, tüpü söktürdükten sonra istepne üzerinde bulunan dösemeyi söktüm, sunta sütü emmiş olduğu için hayır gelmez diyerek bi kenara kaldırdı.
halıfleksi suntadan ayırarak 2 defa eldeki düm deterjan, halı temizleyicilerle banyoda yıkattım sonrada çamasır makinasında yıkattım. iki gündür havalanıyor ve süt kokusundan eser yok...
aracın sökmüşken sag ve sol bagaj dösemelerinde söktüm, sag döşemede birşey yok ama braz sol döşemenin altına süt dökülmüş, bunlarda yice yıkandıktan sonra 2 gündür havalanıyor, süt kokusu kalmamış.
sütün sndiği suntanın yerne mobilyacılardan sunta kestirdim, 6 milimlik sunta bulamadım 8 milimlik sunta ile yapacagım. 2-3 gün daha döşemeleri yerleştirmey düşünmüyorum. sonra bakalım tekrar yerleştireceğim insallah.

biraz zahmet verdi ama bana da iyi bir ders oldu bu olay.
benm aslında şansım sütün bagaja dökülmesi, eger içrye falan dökülseydi sanırım aracı satardım :)
siz siz olun aracınıza konan paketlere dikkat edin :idea:
f@tih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FATİH
Nereden: Çorum
Arabanız: SKODA OCTAVİA

İleti octaviaman » 06 Kas 2010, 15:00

Geçmiş olsun.Yorgan yaktıranlar bol,yine arabayı sat bile denmiş :? bu kadar büyütülecek konu değil..Temizlenmezse alt tarafı döşeme malzemesi yaptırılır döşemecide.20-25 TL e de bagaj lastiği kestirirsin en son üstüne olur biter.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti felicia_3437 » 06 Kas 2010, 17:22

hadi gec miş olsun
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti fmaka » 06 Kas 2010, 17:27

abi sen hemen bi bagaja bagah havuzu yada bagaj lastıgı yaptır.yoksa aynı kabusu yasarsın
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir