A5 kasa elegance çılar bunu biliyormuydunuz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 kasa elegance çılar bunu biliyormuydunuz?

İleti isnilgiz » 26 Haz 2007, 01:53

Hadi arkadaşlar bu çalışmadan büyük bir oyunu ortaya çıkarabiliriz bize yeni kasa ve daha donanımlı diye yutturulan bir arabanın daha önceki modelinde varolup da bu özelliğe sahip olmadığını netleştirebilirsek Dorum gerçek amacına ulaşmış olacak, classicçiler, ambient çiler, elegance çılar tdi ciler öğreneceğiniz ve buraya aktarcağınız bilgileri bekliyoruz.
İlk çıkan sonuç 1.6 mpı A5 elegance ta bu özellik kesinlike yok

1.6 classic: ?

1.6 ambient: ? 

!.9 TDİ :?

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti AlperURHAN » 10 Tem 2007, 17:00

şimdi kardeş arabanda

1-)alarm yoksa uzaktan kumandadan aracı açsanda kapasanda bu ses çikmaz

2-) eğer arabanda alarm vasa ve bu ses çikmiyorsa araçinin alarmında bi sorun var demektir.

3-) alarm in da elektronik bi sorun yoksa; alarm in yapısı gereği sahip olduğu ses çikis amfisinde bi ariza olabilir bu amfinin ömru araçta 3 yıldır ve bu amfi 3 yılda bi değiştirilir

4-) gelelim en basit soruna; gittiğin serviste bulunan bilgisayara A5 programı yuklenmemiştir veya bozuktur.

not: eğer aracın elegance A5 ve aracında alarm yoksa bunu servis garantisinden ucretsiz olarak aracına taktırabilrsiniz.çunku aracın satis kataloğunda elegance için alarm standart gözukuyor

AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper URHAN
Nereden: Isparta
Arabanız: octavia A5 1.6 FSI ELEGANCE

İleti umutkubat » 10 Tem 2007, 22:05

alper arkadaşım arabanın alarmı var ama açıp kapatırken bu ses çıkmıyor(alarm da hiçbir sorun yok),çıkan a5 kasa görmedim,arkadaşta a4 elegance vardı onda da çıkmıyordu.

umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti guvenxoca » 10 Tem 2007, 22:15

[quote="AlperURHAN"]

şimdi kardeş arabanda

1-)alarm yoksa uzaktan kumandadan aracı açsanda kapasanda bu ses çikmaz

2-) eğer arabanda alarm vasa ve bu ses çikmiyorsa araçinin alarmında bi sorun var demektir.

3-) alarm in da elektronik bi sorun yoksa; alarm in yapısı gereği sahip olduğu ses çikis amfisinde bi ariza olabilir bu amfinin ömru araçta 3 yıldır ve bu amfi 3 yılda bi değiştirilir

4-) gelelim en basit soruna; gittiğin serviste bulunan bilgisayara A5 programı yuklenmemiştir veya bozuktur.

not: eğer aracın elegance A5 ve aracında alarm yoksa bunu servis garantisinden ucretsiz olarak aracına taktırabilrsiniz.çunku aracın satis kataloğunda elegance için alarm standart gözukuyor

[/QUOTE]

kardeş orjinal alarmım var gayet iyi çalışıyor ama kapılar kumanda ile açınca ses çıkmıyor,çıkmaması normalde sen heralde piyasada satılan sonradan takılan alarm zannettin heralde,ömrüde 3 yıl filan da değil ....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engint » 11 Tem 2007, 15:17

Bu tip konularin halledilecegi yerler yetkili servislerdir... Vag.com ile fisi takip hangi sesi veya ozelligi devreye almak istiyorsaniz veya kaldirmak istiyorsaniz hallediyorlar... Genelde araclar fabrika cikisi standart olarak programlaniyor... 2. el araclarda ilk kullanici bazi ozellikleri kaldirmis olabilir... Bazen her serviste son model araclarin programlari vag'a yuklenmemis olabiliyor...
A4 kasada olan bir ozelligin A5'te olmamasi bence mantikli degil... Her yeni modelde daha gelismis sistem kullaniyorlar...
Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 12 Tem 2007, 16:15

Arkadaşlar Aracım A5 kasa elegance 2006 ve sıfır almıştım. Alarm aslında baya bir fonksiyonel. uzaktan cam açıp kapatabiliyorum. Dahili gözlemcili alarmı içerden iptal edebiliyorum vs daha bir çok özelliği var ve de araca müdahale oluyorsa alarm da çalışyor. Ama Hem Ankara Ata, hem de and yetkili servisleri önce tabi abi (Konfor paketi) bu sesli alarm özelliği, araç hareket edince kapıların otomatik kapanması vs özelliklerin olduğunu söylediler ama yine her ikisi de cihaza takınca bu özellik yok muş dediler. Bence bu konuda yorum yapmadan A5 kasacılardan bu özellikleri sahip olup da araçlarında bir program ayarıyla yaptırabilenler  var mı bu konuda cevap verenler olursa konu daha da açıklığa kavuşacaktır. Teşekkürler 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 12 Tem 2007, 16:18

BU arada 2004 A4 kasa elegancelarda bu özellik var haberiniz olsun...
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti umutkubat » 13 Tem 2007, 02:54

sayın isnilgiz arkadaşta vardı 2004 elegance ses çıkmıyordu,belki servisten açtırılabiliyordur.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti ilgazdr » 23 Tem 2007, 13:13

herkese merhaba.foruma yeni üyeyim.bende Octavia elagance 2006 FSI triptronik özellikte bir araç var. aracı alalı 15 gün oldu.15000 bakımı için 21 temmuzda ankara ATA'daydım.aracın kapatılması ile birlikte ses çıkma özelliğinin A4 kasalarda ve suberplerde olduğunu öğrendim.Fakat araç hareket ederken kapıların otomatik olarak kilitlenmesi özelliğini açtırdım.Bu durumdan sıcağı sıcağına sizide bilgilendirmek istedim.Bu arada servis bakımı için 230 ytl ödedim.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti msy63 » 23 Tem 2007, 22:53

Sevgili arkadaşlar bende 2002 Octavia elegance var.
     Araç 20 km sürate ulaşınca kapılar otomatik olarak kilitleniyor.Araç durduğu zamanda kapı kolunu  iki kez çekince o kapı açılıyor,araç tekrar hareket ettiğinde açılan kapı 20km sürate erişince tekrar kapanıyor.Bilginize.

msy63
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 24 Tem 2007, 13:49

ilgazdr verdiğin bilgiler için teşekkürler. Anlattığına göre FSI elegance ta da sesli alarm özelliğinin olmadığını öğrendik ama sayende harekete geçince kilitlerin kapanma özelliğinin de elegancelarda olduğunu de öğrenmiş olduk teşekkürler
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti Satli » 19 Ağu 2007, 16:13

Benim arabada da var 2006 Elegance FSI Tip. hatta açık şu an

Disapprove
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti mus3535 » 28 Ağu 2007, 14:02

hafta sonu ben bu özelliği açtırdım (20 ytl aldılar??)hareket ettikten sonra 20 km hıza gelince kapılar kilitleniyor ve anahtarı çıkarıncada açıyor...ses sadece aracı kumandadan açtığınızda çıkartıyor...aslında ben kilitlerken de farklı bir ses çıkarmasını tercih ederdim...serviste sormayı unuttum acaba camlarıda kumandadan kaldırabilirmiyiz...
mus3535
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 28 Ağu 2007, 16:04

bu işlem için para almamaları gerekirdi. ben hiçbirine para vermedim.

ayrıca servistekilerin yok demesinden ziyade asıl sorun ellerindeki vag-com programının güncelliğidir. çünkü eski versiyon programlarda bazı özellikler yok ama yeni güncellenmiş programda hepsi var.

ilk gittiğim servis yok demişti ama adana özgen otoya gittim hepsini yükledi.

şimdi kapılar otomatik kilitleniyor, kumandada açma düğmesine bir kez basınca sadece sürücü tarafı kapı açılıyor diğerleri kilitli kalıyor, ard arda iki kez basınca hepsi açılıyor ve sesli ikazı var. araç durduğunda kapı kollarını iki kez açmadan kapı açılmıyor. kilitleri açtığınızda bagajı açmazsanız bir süre sonra bagaj yeniden kilitleniyor.

bana göre tek eksik, camların sadece anahtar sokularak dışarıdan açılıp kapanması. eğer uzaktan kumanda züerinden kilitlendiğinde kapanabilse iyi olurmuş.
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir