A5 kasacılar bir de şuna dikkat!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 kasacılar bir de şuna dikkat!

İleti isnilgiz » 18 Haz 2007, 16:29

Arka bagaj kapağının üst kısmından aşağıya doğru kıvrımından hemen önce iç tarafta her iki çamurluk tarafında ayarlı plastik iki adet sabitleyici var ve bunlar ayarlanabiliyor. Bagajı kapattığınızda bunların hizasına gelen yerlerde de yani bu sefer bagaj kapağı üzerinde iki adet lastik var (plastik demedim lastik kıvamında). BAgajı kapattığınızda bu parçalar birbirlerinin üzerine temas etmelidir yoksa bozuk yolda bagaj kapağı tıkırtı yapabilir ya da kapak gereksiz esneyebilir. Orjinalinde bu parçalar birbirine temas etmiyor haberiniz olsun.  Bunu anlamak için bagajı kapattığınızda yan aralıklardan bakarak temas olup olmadığını kontrol edebilir eğer temas yoksa çamurluk tarafındaki plastiklerde ayarlama yapabilirsiniz. Tabi ben de böyle bir sorun yok diyene bir şey diyemeceğim. Syg lar

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat06 » 18 Haz 2007, 17:46

Geçen uzun yola çıktım bu ses gıcık etti beni arka taraftan geliyordu tıkırtı sesi.Herlade bundan kaynaklanıyodu.Yalnız dedğiniz yerleri pek anlayamadım.Aşağı inip bakıcam birazdan çözerim inşllh sorunu.Teşekkürler bilgi için.

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AlperURHAN » 10 Tem 2007, 17:35

evet bu lastiklere dikkat edelim yoksa araç alarmı istemsiz olarak tetiklenebiliyor
AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper URHAN
Nereden: Isparta
Arabanız: octavia A5 1.6 FSI ELEGANCE

İleti guvenxoca » 10 Tem 2007, 22:22

kardeş alarmı tetiklemesiyle ne alakası var??? araç giderken çalışırken alarmı nasıl tetikliyebilir???
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 10 Tem 2007, 22:26

kardeş alarmı tetiklemesiyle ne alakası var??? araç giderken çalışırken alarmı nasıl tetikliyebilir.

bende anlamadım alper arkadaşımız biraz daha açıklarsa çok iyi olacak
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti engint » 11 Tem 2007, 14:55

Herhalde bagaj kapagi tam oturmamis gibi ikaz verdigini belirtmek istiyor arkadasimiz... Aynen kapilar tam kapanmadiginda sistemin ikaz sesi verdigi gibi...
Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir