gazdan benzine geçiş

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gazdan benzine geçiş

İleti rocket1699 » 21 Arl 2010, 17:49

değerli arkadaşlar öncelikle bu foruma yeni üye oldum.herkese selamlarımı iletiyorum.benim problemim;10 gün kadar önce arabadaki gaz filtresini değiştirdim.genellikle her 20.000 km de bir değişiyormuş.benim aracımda atiker sıralı var.gaz ayarıda yapmışlardı.ama bu değişimden sonra araç lpg ile seyir halindeyken uyarı vererek benzine geçmeye başladı.her zaman yapmıyor fakat aklına estikçe yapıyor.filtreyi değiştiren yeri aradım.adamlar bana map ayarında sıkıntı var dediler.bende başka bir atiker bayisine götürerek tekrar ayar yaptırdım ama sorun hala devam ediyor.bana yardımcı olacak biri varmı

rocket1699
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: DENİZ PAÇAL
Nereden: Konya
Arabanız: SKODA OCTAVİA 2002

İleti grey_wolf » 21 Arl 2010, 18:45

enjektörleriniz yeterli gazı basamıyor olabilir. enjektör kontrolü ve temizliği yaptırınız. eğer sistem gereken gücü üretemezse otomatik olarak benzine geçer. sorun ayar değil enjektörlerde olması çok yüksek ihtimaldir.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti ozanakif » 21 Arl 2010, 22:26

Herkese iyi akşamlar.Arabanızın yeni gaz filtresi görevini aşırı yapıyor zannedersem.Şaka bir yana sorunu okuyunca yeni filtreden yeterli gaz geçişi olmuyormuş gibi algılıyor insan.Özellikle gaza yüklendiğinizde oluyorsa yakıt az geliyordur,sistem gaz yok diye algılayıp benzine geçiyordur.Tabiki bunlar tahmini şeyler ben LPG'li araç kullanmadım.Eğer bu filtre ucuz birşeyse hiç aracınızı kurcalatmadan ya eski çıkmayı takın deneyin yada başka bir tane takın.
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti rocket1699 » 22 Arl 2010, 09:07

yalnız bu ayar yapan atiker bayileri her nedense enjektör temizliği ve bakımı yapılmaz deyip çıkıyorlar.bu temizleme işini bende duydum ama adamları ikna edemedim.ya temizlemeyi bilmiyorlar yada işlerine gelmiyor.ben normalde katkılı gaz alıyordum.acaba bir müddet katkısız gaz alsam bu problemi çözermi?çünkü bir arkadaş katkılı gaz kullanırken katkısız gaza geçildiğinde bunun enjektörlerdeki pisliği temizlediğini söyledi tabi ona da bir usta söylemiş.
rocket1699
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: DENİZ PAÇAL
Nereden: Konya
Arabanız: SKODA OCTAVİA 2002

İleti diseqc » 22 Arl 2010, 13:22

katkılı gazın enjektörleri tıkadığını bende duydum sorununuz tamamen gazın yeterli gelmemesinden kaynaklanıyor filitryi kontrol ettirmekte fayda var
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti yonetici » 22 Arl 2010, 17:21

Filtreden gaz kaçağı ihtimalinide kontrol ettirin. Benim filtre değişirken sızdırdığı için 2 sefer söküp yeniden sıktıklarını gördüm.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti evsen84 » 07 Oca 2011, 10:25

Arkadaşım bu sorunun aynısı bende vardı herşeyi denedim. filtre değişti enjektör değişti( hiç alakası yokken) ama sorun devam etti. sorun senin gaz map sensörü yeterli ölçüm yapmıyor ha arızalımı dersen değil. onun ayarları var. ulaşmak istersen ayrıntılı kendin yapacağın ayarları anlatabilirim 5065593221. bu söylediğimi çok iyi bir ustanın tavsiyesiyle ben kendim yaptım. yardımcı olurum.
evsen84
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emrullah EVSEN
Nereden: Kayseri
Arabanız: octavia A5 KASA 2005

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir